Да слагаме ли ВЪОБЩЕ плочки в банята?

  • 2 469
  • 12
Октомври - живот и здраве- ще можем да се нанесем в новопостроена кооперация. Ще е т.нар. сухо строителство, т.е. вътрешните стени ще са без тухли - 4 слоя гипскартон, един слой минерална вата в средата и отвън-шпакловка. Въпреки сухото строителство се притеснявам от влагата в новата сграда и от факта, че се нанасяме есен-зима с малко дете и няма да има много време за съхнене.

Въпросът ми е смятате ли, че може да отложим лепенето на плочки в банята /а също и в коридора/ до следващата пролет с цел да избегнем допълнителната влага след ремонта?
А дали ще трябва непременно банята да се покрие с тапети или латекс?
А може ли баня да се ползва без подът да е покрит с плочки?
А замазката на баня/коридор захабява ли се, ако не се поставят веднага настилки?

п.п. искаме да отложим ремонта и поради факта, че е възможно в първите месеци след издаването на обекта новопоставените плочки да се напукат поради "олягане" на конструкциите след натоварването на сградата.

Дългичко стана, но - благодаря ви предварително за вниманието!
Виж целия пост
# 1
Слягане ще има със сигурност, но то продължава няколко години, а не месеца! Абсурдно е да ползвате банята на замазка, особено с малко дете. Ако стените са гипсокартон - няма проблеми за плочки. СЪВЕТ - на пода сложете ламинат за баня /временно/ - не е по-евтино от плочки, но поне се демонтира много по-лесно от тях, ако се наложи. За коридорите - също ламинат /обикновен/, а след време ще си сложите каквото си поискате. На мои приятели плочките по пода /чак на втората година!!!!/ се надигнаха като палатки!
Виж целия пост
# 2
Изобщо не си представям как ще ползвате банята при положение, че подът ви е на замазка Shocked Нашият в момента е така и е абсолютно неизползваем. Ако пуснеш вода отгоре, няма ли да наводниш комшиите?
А това за стените ви ми стана супер интересно, за първи път чувам. Я разкажи - как е шумоизолацията? Защото както аз си го представям, като знам колко е дебел гипскартона..имам чувството, че ще може такава стена да се пробие с един по-силен удар Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Благодаря, BAIBIBI!, a какво искаш да кажеш "Ако стените са гипсокартон - няма проблеми за плочки. "- няма да се напукат ако сложим или няма проблем ако не сложим плочки?

Belinda, шумоизолацията /твърдят/, че е по-добра от обикновено. Най -отвърте е ватата, после -от 2-те страни по 2 слоя гипсокартон, който се закрепя на едни метални вертикални рамки; и после - шпакловка. Естествено и на нас в  първия момент ни звучеше много "картонено", но говорихме с различни строители, вкл. и един, който работи в Англия и казаха, че в съвременните сгради все по-често се работи така. Самият строител на блока ни каза "Само кажете и ви слагам тухлите!" Тъй, че вече съм спокойна Wink
Виж целия пост
# 4
О, няма проблем - сложете си плочки! Само да са на фуга, и да има 1-2 см между най-горния ред плочки и тавана. Това, което ще сляга са междуетажните плочи, затова трябва да се осигури пространство за 'мърдане'. Освен това има една фирма ARDEX, която предлага специални еластични лепила, които поемат деформации, но в случая с гипскартон не би следвало да има проблеми.
Виж целия пост
# 5
Повечето хотели вече ги правят с такива стени. За "Радисън" знам със сигурност.
Виж целия пост
# 6
Октомври - живот и здраве- ще можем да се нанесем в новопостроена кооперация.

А живот и здраве, не може ли да изчакате до пролетта, да направите ремонта и тогава да се нанесете?
Виж целия пост
# 7
Благодаря, BAIBIBI!, a какво искаш да кажеш "Ако стените са гипсокартон - няма проблеми за плочки. "- няма да се напукат ако сложим или няма проблем ако не сложим плочки?

Belinda, шумоизолацията /твърдят/, че е по-добра от обикновено. Най -отвърте е ватата, после -от 2-те страни по 2 слоя гипсокартон, който се закрепя на едни метални вертикални рамки; и после - шпакловка. Естествено и на нас в  първия момент ни звучеше много "картонено", но говорихме с различни строители, вкл. и един, който работи в Англия и казаха, че в съвременните сгради все по-често се работи така. Самият строител на блока ни каза "Само кажете и ви слагам тухлите!" Тъй, че вече съм спокойна Wink


Няма проблем да си сложите плочки! А големи фуги на пода няма да ти помогнат със сигурност.
Виж целия пост
# 8
Октомври - живот и здраве- ще можем да се нанесем в новопостроена кооперация.

А живот и здраве, не може ли да изчакате до пролетта, да направите ремонта и тогава да се нанесете?

Може, но сме под наем + ипотека .... Аз наистина бих изчакала тази зима, но съвсем скоро ще започват да го шпакловат, а и отвън е измазан блока и цяло лято ще съхне самия апартамент. Иначе имат да оправят стълбища, асансьори, другият вход е по-назад, акт 15 , акт 16 - затова им трябва време. Аз просто искам да не внасяме допълнителна влага с ремонта наесен.
Виж целия пост
# 9
Повечето хотели вече ги правят с такива стени. За "Радисън" знам със сигурност.
Именно. Скоро спала ли си в хотел, в който комшиите по стая да правят секс? Вервай ми, все едно сте в една стая #Crazy То не че през тухлата не се чува де, ама... ooooh!
Виж целия пост
# 10
Повечето хотели вече ги правят с такива стени. За "Радисън" знам със сигурност.
Именно. Скоро спала ли си в хотел, в който комшиите по стая да правят секс? Вервай ми, все едно сте в една стая #Crazy То не че през тухлата не се чува де, ама... ooooh!
Това е идея - да си вземем за една вечер стая в Радисън, че да видим дали да си искаме тухлите:)
Или трябва по-скоро да вземем 2 стаи, ама тогава кой с кой ще прави секс - ще трябва с мъжо да се разберем предварително, че после да няма сърдити  Laughing
Виж целия пост
# 11

Това е идея - да си вземем за една вечер стая в Радисън, че да видим дали да си искаме тухлите:)
Или трябва по-скоро да вземем 2 стаи, ама тогава кой с кой ще прави секс - ще трябва с мъжо да се разберем предварително, че после да няма сърдити  Laughing

Ще блъскате по стената и ще викате сладострастно  Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Аз не съм видяла досега плочки да се напукват, а имам много приятели с жилища в нови кооперации. Най-много да страдат от влагата, но в случая на плочките не им пречи това. Не съм съгласна и да слагате ламинат, пък после да го махате.. (аз пък как казах "не съм съгласна", като че ли аз решавам! Mr. Green). Имах предвид, че е по-добре направо да слагате плочките на пода, нищо няма да им стане! Peace Обаче за стените не знам...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия