Родителско настоятелство?

  • 1 762
  • 14
Здравейте,
Столична община е натиснала детските градини да имат родителски настоятелства.Питането ми е към майки,чийто деца ходят на градина и при тях има такива настоятелства:каква е точно процедурата по учредяване на родителското настоятелство,имате ли форма на устав и ако имате опит,моля споделете!
Виж целия пост
# 1
В нашата градина има - избрахме 2-ма от родителите, които да следят за работата в групата, за нуждите, покупките и т.н. Специален устав няма. Избрахме ги на родителската среща, заедно с касиера - също родител.
Виж целия пост
# 2
В групите и на двете ми деца има. Даже  в едната участвам и аз. Нещата стоят по същия начин, по който ги е описала VG.
Виж целия пост
# 3
Родителското настоятелство е различно от това, за което говорят VG i Caprarii, те вероятно имат предвид родителски комитет, който следи за нуждите, покупките и т.н на съответната група.
За членове на  Родителското настоятелство се избират родители от цялата градина, така също Родителското настоятелство се регистрира в съда като юридическо лице с нестопанска цел, избира се предцедател (така ли се пише думата  newsm78) и членове, има устав, така също има и членски внос. По принцип родителското настоятелство взима участие в управлението на ДГ , търси спонсори и т.н. Ако Родителското настоятелство вземе някакво решение, ръководството на градината (директорката) е длъжна да се съобрази с него.
Така е в нашата ДГ, ако се сетя още нещо, ще пиша пак.
Виж целия пост
# 4
Виж глава шеста от Закона за народната просвета  http://www.paragraf22.com/pravo/zakoni/zakoni-d/107.htmНе мога да ти помогна с повече информация, защото ние ще се сблъскаме с този въпрос през септември месец  Thinking. Надявам се тогава ти да помагаш Peace
Виж целия пост
# 5
   В нашта детска градина също има родителско настоятелство,което е за цялата градина.
   Честно казано нито знам кой учасва в него,нито как се избира.
   Плащаме месечно като членски внос в размер на 5лв.
   Настоятелството се грижи за общи нужди като оферти за лагери,участие в инициативи за ремонти,допълнителната закуска в 10ч. и др.Честно казано не ми е много ясна дейността им,макар че в началото на годината се отчетоха с дейности и средства.Не задълбавам оба4е,т.к. нямам свободно време,за да у4аствам.
Виж целия пост
# 6
Родителското настоятелство е различно от това, за което говорят VG i Caprarii, те вероятно имат предвид родителски комитет, който следи за нуждите, покупките и т.н на съответната група.
За членове на  Родителското настоятелство се избират родители от цялата градина, така също Родителското настоятелство се регистрира в съда като юридическо лице с нестопанска цел, избира се предцедател (така ли се пише думата  newsm78) и членове, има устав, така също има и членски внос. По принцип родителското настоятелство взима участие в управлението на ДГ , търси спонсори и т.н. Ако Родителското настоятелство вземе някакво решение, ръководството на градината (директорката) е длъжна да се съобрази с него.
Така е в нашата ДГ, ако се сетя още нещо, ще пиша пак.

    За по-лесно се обърнете към адвокат.Той ще го регистрира и ще ви обясни всичко.
Виж целия пост
# 7
Интересува ме,ако някой знае,каква е таксата за регистрация на Родителското настоятелство в съда и дали общината поема тези разходи?А кой определя членския внос?
Виж целия пост
# 8
Такава глупост са тези родителски настоятелства, каквито не може да бъде. Аз от две години вече не съм  в детската градина , а още се водя. Не само се водя а търча за какво ли не. Знам, че за регистрация отиват доста пари /не съм се занимавала специално с регистрацията. Тичаш отчиташ и ако не спазиш нещо навреме и глоба. Все пак това са пари на родителите, защо е това нещо не мога да разбера до ден днешен.
Виж целия пост
# 9
избира се предцедател (така ли се пише думата  newsm78) и членове, има устав, така също има и членски внос.

Пише се председател.
Не съм чувала за такова нещо в нашата градина. Сигурно има, но не съм в него.
Виж целия пост
# 10
Такава глупост са тези родителски настоятелства, каквито не може да бъде. Аз от две години вече не съм  в детската градина , а още се водя. Не само се водя а търча за какво ли не. Знам, че за регистрация отиват доста пари /не съм се занимавала специално с регистрацията. Тичаш отчиташ и ако не спазиш нещо навреме и глоба. Все пак това са пари на родителите, защо е това нещо не мога да разбера до ден днешен.
    Прочети нещичко от Възраждането и ще разбереш какво е настоятелство и каква е ползата от него. Mr. Green А  това,че се водиш още в него говори за две неща :Първо - може би искаш да си полезна в нещо ,без значение дали детето ти е там. Второ- че настоятелството нещо ви издиша.Като чета горното мисля,че ВТОРОТО е вярно. Twisted Evil  bouquet
                  За сега ДГ с действително регистрирани и работещи настоятелства се броят на пръстите на едната ръка.
Виж целия пост
# 11
Такава глупост са тези родителски настоятелства, каквито не може да бъде. Аз от две години вече не съм  в детската градина , а още се водя. Не само се водя а търча за какво ли не. Знам, че за регистрация отиват доста пари /не съм се занимавала специално с регистрацията. Тичаш отчиташ и ако не спазиш нещо навреме и глоба. Все пак това са пари на родителите, защо е това нещо не мога да разбера до ден днешен.
    Прочети нещичко от Възраждането и ще разбереш какво е настоятелство и каква е ползата от него. Mr. Green А  това,че се водиш още в него говори за две неща :Първо - може би искаш да си полезна в нещо ,без значение дали детето ти е там. Второ- че настоятелството нещо ви издиша.Като чета горното мисля,че ВТОРОТО е вярно. Twisted Evil  bouquet
                  За сега ДГ с действително регистрирани и работещи настоятелства се броят на пръстите на едната ръка.


Не говоря за настоятелставата в истинския смисъл на думата, каквито всички сме чели за тях. И в това отношение винаги се е работело и се работи от съвестни родители, но не съм съгласна да се плащат данъци от парите на родителите. Не съм съгласна да се разходват към 600 лв за регистрация на тези настоятелства. Не съм сагласна родители да хвърчат да регистрират настоятелство, на хвърчата за булстат и за всичко оcтaнало. Ами работят хората грижат се за имуществото на детските градини и училища независимо дали са в настоятелство или не, но с тези неща да си yтежняват положението е ужасно.

Ако на пръсти се броят тези регистрирани настоятелства, значи аз ги знам всичките, а мислех, че и тези, които не ги знам също са регистрирани.


Виж целия пост
# 12
Dorothy би ли ми дала малко повече информация за това какво точно знаеш за настоятелствата?При нас са се събрали едни амбицирани майки,които си мислят,че като напишат хиляда жалби до Общината и от там щели да им пратят пари за всичко...Дрън,дрън...не вярвам.
Виж целия пост
# 13
Ама пратете ги – все за нещо ще отпуснат, но това не минава през настоятелството. Ако непрекъснато ходят едно по едно ще им дават все за нещо пари. И при нас са давали и са ремонтирали, но не е достатъчно.

Настоятелството приема дарения издава сертификати за дарения., отчита се, но тава е било винаги. Сега са измислили да се регистрират, да имат банкова сметка, да пускат данъчна декларация. Е да ама в нашата детска градина не постъпват например дарения от фирми или др. Такива, а постъпват от заплатичката на родителите. Грижат се хората кой с труд, кой с малко средства, кой с повече, а си има и такива, които са собственици например на ресторянт или пицария или са първи да плащат за скъпи снимки и т.н. но парички не дават хората за общите, които се събират за подобряване условията в детската градина.
Виж целия пост
# 14
                 Няма да коментирам ,че при регистриране на Настоятелствата най-големите сметки са на адвокатите,които го регистрират.Таксите не са много пари.Когато си решил да дариш нещо не е задължително това да са пари - ако си адвокат можеш да регистрираш Настоятелството БЕЗ хонорар.Не съм съгласна,че когато има точно отчитане и ред при харчене на средства няма значение дали е регистрирано Настоятелството.Там има и наказателна отговорност при неточно отчитане или злоупотреби.
                 И малко офффффффффф - не ви ли прави впечатление ,че при дарителски акции /коледата например/ левчетата с SMS-ите са повече отколкото парите на така наречените ГОЛЕМИ спонсори.Аз нещо не съм чула някой да е превел по тези сметки огромни суми.  Twisted Evil
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия