Кърмене и рентгенова снимка-спешно

  • 2 349
  • 8
Момичета, обадиха ми се, че след час ще ми правят рентгенова снимка на гърдите(не мамография, а обикновена, имат съмнения за пневмония), в момента приготвям децата, че няма на кои да ги оставя и нямам време да проверя, колко време след снимката мога да кърмя? Сега изцедих мляко, като ми направят снимката ще изцедя и ще хвърля, ама не знам след колко време мога нормално да кърмя?
Благодаря ви!!  bouquet
Виж целия пост
# 1
По принцип не е нужно да чакаш някакво време - този вид радиоактивност не се натрупва и не се задържа в кърмата.
Ето инфото от ЛЛЛ за мамограмите, където има по-високо рентеново облъчване, отколкото на обикновена снимка на дробовете:
http://www.lalecheleague.org/FAQ/mammogram.html
Бързо да се оправяш и дано не е пневмония Praynig Hug
Виж целия пост
# 2
По принцип не е нужно да чакаш някакво време - този вид радиоактивност не се натрупва и не се задържа в кърмата.
Ето инфото от ЛЛЛ за мамограмите, където има по-високо рентеново облъчване, отколкото на обикновена снимка на дробовете:
http://www.lalecheleague.org/FAQ/mammogram.html
Бързо да се оправяш и дано не е пневмония Praynig Hug

Мерси много Хедра, аз изчезвам към болницата....и дано да не е, че не знам какъв антибиотик ще ми дадат, който да е съвместим с кърменето ooooh!
Виж целия пост
# 3
Хедра,а колко време след мамография може да се даде кърмата на бебето?Питам,защото аз си правих мамография и докторката(която е една идиотка,и много не и вярвам,ама като няма друг),каза да не я давам 2 дена-аз не я давах 3 дена за всеки случай...Ама все още си мисля дали е трябвало повече време да я хвърлям и дали не съм дала лоша кърма на бебето.
Виж целия пост
# 4
Дори след мамография не е нужно изобщо да се чака, а може директно да се дава кърма на бебето. Жалко, че не си получила нужната информация навреме Confused
Виж целия пост
# 5
molq za suvet, na men mi praviha rentgenova snimka na rucete,slojiha mi jiletka,no se pritesnqvam dali shte naverdi na bebeto. izcedih si 1 put kurmata,no nqmam predstava kolko vreme e nujno i ima li nujda da izcejdam.GP-to mi kaza 4e nqmalo problem,no az ne mu vqrvam.Daite suvet.
Виж целия пост
# 6
Докторката ти е права - няма нужда да се цедиш и спокойно може да кърмиш бебето Grinning
Виж целия пост
# 7
и аз да си задам въпроса, въпреки че сигурно няма проблем ама...При снимка на зъби мога ли да кърмя веднага след това?
Виж целия пост
# 8
Можеш, да - лекувай се спокойно Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия