Може ли да се добавя АМ в зел.пюре?

  • 1 149
  • 26
Моята бебка е малко злояда, много рядко изпива цялото количество АМ а пък и наддаването и не е особено голямо/роди се 2,400кг., в момента е 6,600 кг./Затова от скоро започнах да добавям по 1 л.АМ в плодовото пюре, но незнам дали е хубаво да слагам и в зеленчуковото, та да наваксаме малко от пропуснатите калории.Другият ми въпрос е дали е достатъчно за едно обедно хранене 1 от малките бурканчета зел.пюре на Хип, защото някои забелязах, че съдържат много малко калории.И колко приблизително калории трябва да приема бебе на 7 м. на едно хранене?Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
За калориите не знам, но спокойно си добавяй АМ в пюретата - дори е полезно!  Peace
Виж целия пост
# 2
За калориите не знам, но спокойно си добавяй АМ в пюретата - дори е полезно!  Peace
newsm10
Виж целия пост
# 3
Слагай! Няма проблем  Wink
Виж целия пост
# 4
Даже е препоръчително да се добавя мляко в пюретата до 1г. възраст Peace Аз слагам по 2 и1/2л. въпреки че кърмя,а и той си хапва добре.
Виж целия пост
# 5
Добавяй АМ. Моето бебе не е яло чисто зеленчуково пюре. Винаги е имало кърма или АМ.
Виж целия пост
# 6
И аз доскоро винаги слагах АМ в зеленчуковите/сега предлагам сирене/.
Виж целия пост
# 7
Слагай Peace смятам че не само неможе да навреди,но е полезно  bouquet
Виж целия пост
# 8
Бебо е почти на 7мес. Аз давам 1 бурканче 125гр. зеленчуково пюре на хипп  и след това още около 100 мл кърма или АМ. Незнам дали е правилно това съотношение и дали не трябва да увелича пюрето за сметка на млякото, но си хапва множко и не се задоволява само с пюре.
Виж целия пост
# 9
По принцип може да се слага, даже съм чела, че е препоръчително до една година. Аз лично не слагам, но приготвям пюрето в къщи и количеството което предлагам на едно хранене е по-голямо от това, което ти посочваш.  bouquet
Виж целия пост
# 10
Добавяй АМ. Моето бебе не е яло чисто зеленчуково пюре. Винаги е имало АМ.

и при нас така!
Виж целия пост
# 11
Може.
Не съм изчислявала никога калории, нито трябва, според мен. Винаги се водя по детето, колкото иска. Всяко дете яде и наддава различно, норми няма, недей да се притесняваш.
Виж целия пост
# 12
Слагай! Няма проблем  Wink
Peace
Виж целия пост
# 13
аз правя домашно зел.пюре и почти винаги добавям по 1 л. АМ /става и по-вкусно да ти кажа/, само на месните не слагам.
Виж целия пост
# 14
И аз винаги слагам.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия