От кърмене към шише!Моля,помогнете със съвет!

  • 396
  • 4
Здравейте момичета,
имам проблем-от два три дни беба,която е на 4,5м.суче от гърдата малко и не иска повече,дърпа се,плаче ,а  после след като се  изцедя в шише яде с най-голямо удоволствие.Кърмата ми тече доста бързо и може би това я притеснява и затова предпочита шишето.Аз не искам в никакъв случай да се изцеждам и да я храня,но какво да сторя?Опитах и по-честото кърмене-не става.Страх ме е да не свикне с това шише,а пък от друга страна ако не го дам, стои гладна.
Виж целия пост
# 1
Да, възможно е бебето да отказва гърдата, ако млякото тече много бързо. Можеш да го кърмиш в по- изправено положение или в поза "футболна топка". Ето тук можеш да видиш картинки за пози, които ще ти помогнат да забавиш притока на мляко. Освен това може да изцеждаш преди да му предложиш гърдата, докато млякото почне да тече по- бавно. Прочети и тази статия- Твърде много кърма.
Съветвам те или да махнеш шишето или да ограничиш използването му до минимум. По- добре е да се храните на по- кратки интервали, отколкото да решиш с него (шишето)един проблем, но да създадеш друг. И понеже е важно да осигуриш балансиран прием на предно и задно мляко- може би е добре, ако интервалите на кърмене са по- малки да даваш в рамките на 3 часа само от едната гърда.
Ох, дано си ме разбрала, че нещо не можах да го структурирам този постинг добре. Embarassed
Успех и пиши как се справяте. Hug
Виж целия пост
# 2
Ние имахме такъв проблем като беше на 2 месеца и тогава съвсем случайно, след като изпробвах всички
пози за кърмене, които ми хрумнаха, открих първата, която е показана в горната статия и това реши проблема. Мислех си, че съм открила Америка, а то хората го били измислили, че и публикували даже Laughing
Успех, не се предавай, ще премине и този период!
Виж целия пост
# 3
И ние бяхме така към 3тия месец, просто не можеше да гълта толкова бързо, дърпаше се и ревеше, то пръска навсякъде, в ушите, в носа и, ужас! аз държах кърпа наблизо и като се дръпнеше попивах с нея докато намали рефлекса, после я слагах пак, и така, но този период отмина бързо, сега тя а голям професионалист! не ти препоръчвам шише, това е най сигурния начин да я отбиеш постепенно.... Sad
Виж целия пост
# 4
Благодаря за подробните статии,сега разбирам ,че точно това е проблемът,защото симптомите са абсолютно същите и ще се опитам да приложа на практика съветите за намаляване притока на кърма.Аз до днес се чудех  и изчетох какво ли не за колики и нервничене и т.н ,а той проблемът бил доста по-обикновен,но това не значи че е лесно да се справя.Благодаря още веднъж и ще пиша какво се получава на практика Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия