лош вкус на замразена кърма

  • 2 945
  • 10
Здравейте, мами!
Случвало ли ви се е да размразите замразена кърма и тя да има лош вкус и мирис? Аз днес размразих един контейнер, защото ми се наложи да изляза без бебо, а току що го бях накърмила и нямаше какво да изцедя. Майка ми почнала да го храни, но той плюел биберона. Тя опитала млякото и разбрала, че е много гадно на вкус. Аз също го опитах - ужасно! Но не беше вкус на вкиснато, а някаква тежка миризма и вкус и аз не мога да определя на какво прилича.
Съхранявала съм млякото във фризер, не е от повече от три месеца (по-точно два и половина), като съм го цедила веднага съм го сложила във фризера. Контейнера е на авент,специално за кърма. Единственото, което се сещам, че не е правилно - оставих кърмата да се размразява в хладка вода за по-бързо (а не 12 часа в хладилник). Знаете ли на какво може да се дължи лошия вкус? Иначе прясната кърма е много вкусна, много е сладка - имам диабет и вероятно има повече лактоза.
Виж целия пост
# 1
Чувала съм някои мами да се оплакват от лош вкус на размразената кърма, без да е развалена- най- вече имала вкус на сапун. Чела съм, че такова нещо се получава, ако кърмата се съхранява в саморазмразяващ се хладилник- променяла се липидната структура на кърмата при процеса на размразяване- замразяване на хладилника. Та, в тази статия съветваха, ако бебето не я иска- преди да се замрази кърмата да се обработва топлинно- затопля се на котлон или в микровълнова, но без да се стига до точка на кипене и тогава бързо се охлажда и замразява. По този начин проблемът с лошия мирис и вкус отпадал.
Ако мирише обаче на гранясало трябва да се изхвърли.
Виж целия пост
# 2
Здравей ivista на мен лично не ми се е случвало това но съм чувала от други мами за лошия мирис и вкус. Не му я даваи след като го накърмиш ако ти е нарлегнато се изцеждаи и я хвърляи. Даваи му само от гърдата да си спокоина. Това е моето мнение   bouquet Пожелав ти успех Peace
Виж целия пост
# 3
и аз преди бях почнала да замразявам,но като помирисах веднъж  и спрях
Виж целия пост
# 4
Понеже и при нас го има тоя проблем,преди време бях поровила из по-старите теми-има доста писано. Рабрах,че е нормално кърмата да е с променен мирис и вкус, без това да означава,че е развалена. Иначе и на мен ми се струва отвратителна   Sick, чак ми е съвестно, като му я давам, но понякога се налага  Confused
Виж целия пост
# 5
Нормално е - и моята е така - на мен ми мирише на желязо  newsm78 Няма проблем за бебенце, стига да я пие. Моята бубана я цокаше без проблем. Инъче ако е по-прясно замразена -  3-4 дни - не мирише.
Виж целия пост
# 6
и моята е така, добре че Ема я яде, знам че някои бебета я отказват
Виж целия пост
# 7
прочети в библиотеката-много подробно е обяснено.
И при мен се случи да размразя едно контейнерче /аз слагах в стерилни чашки за урина и бурканчета от пюре/ имаше дъх, нотой си я  яде, с каша му правих.
Между другото в бурканчетата не мирише така.
Виж целия пост
# 8
И аз имам същия проблем - кърмата не е развалена, а просто е поела миризма от самия фризер. Имам цяло чекмедже и сигурно няма да я давам. Криси я яде, ама на мен като ми е гадно как да я давам на детето си.
Виж целия пост
# 9
Нормално е - и моята е така - на мен ми мирише на желязо  newsm78 Няма проблем за бебенце, стига да я пие. 

 Peace Чудех се на какво - наистина на желязо мирише. И на мех не ми харесваше, но пък Марти я пиеше, когато се налагаше и проблеми не е имало. Като че ли в стъклените шишенца миришеше по-малко отколкото в пластмасовите контейнери на Авент.
Виж целия пост
# 10
Да, така е- стъклото приема по-малко странични миризми, да не кажа никакви. Но ако млякото няма да се замразява, а ще го държите охладено в хладилник по- добре е да не е стъкло, защото левкоцитите се залепят по стъклото. При замразяването левкоцитите умират, така че няма значение стъклен или пластмасов съд се използва. Това разбира се, ако бебето се храни често или само със замразена кърма. При инцидентни хранения няма такова значение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия