Дъщеря ми мастурбира. какво да правя?

  • 19 403
  • 14
OT 6 MESECHNA GO PRAVI..SESA E NA 12 I PRODALJAVA. KAK DA POSTAPIJA?

От 6 месечна го прави.
Сега е на 12 години.
Как да постъпя?

П.П. Моля, пишете на кирилица НЕ само с главни букви.
Виж целия пост
# 1
Даааа...
Аз навремето правех същото и то от доста по-ранна възраст (5-6 годишна).Бях чела д-р Спок,който споменава тоя проблем - при малки деца.Той мисли ( а и аз съм съгласна с него), че това означава,че детето се затваря в себе си.Също така смята,че има някаква наследственост и(тук може и да се лъжа) го свързва и със смукането на палеца.
Когато беше на 3, синът ми упорито се натискаше по креслата.Аз реших,че е време за второ, и наистина после той престана.Сега дъщеря ми понякога се натиска по подобен начин( не с ръка,а по предмети),но много рядко.
Какво точно те тормози?Дали е нормално?Или?
Пробвай да и създадеш някакви други интереси.ако мислиш, че е самотна.Гледай да не я засрамваш.И смело.
  bouquet
Виж целия пост
# 2
Лелей,грешка!
Кой знае защо прочетох,че дъщеря ти е на 12 ГОДИНИ
Е,за 12 месечна - колко осъзнато мислиш,че е?Харесва и,пипа се.Отвличай и вниманието с други работи.А,и ако ти не си правила подобни неща,попитай мъжа си дали той е мастурбирал като малък.Аз все съм мислила,че няма как да се сърдя на детето,щом от мен е дошло по наследство.
Само дете ли е в семейството,има ли си компания?
Виж целия пост
# 3
Вие като гости може да си обменяте опит.
Виж целия пост
# 4
Е това вече е простотия.Защо пък реши,че мастурбира.И моя постоянно си търси пишата и като я намери не я пуска.Това какво означава,че мастурбира ли? #Crazy
Виж целия пост
# 5
ама защо тъй агресивно подхождате? и моята 12-годишна дъщеря да мастурбира, и аз навярно ще вляза като гост.

едно изречени е коректно: защо реши, че мастурбира? как го установи? дай повече инфо и може би ще се намери тук някой, който да помогне поне с информация по въпроса, ако не със съвет. уви, аз не мога!
успех!

пп - а все пак за 12-месечна ли иде реч или за 12-годишна?
Виж целия пост
# 6
OT 6 MESECHNA GO PRAVI..SESA E NA 12 I PRODALJAVA. KAK DA POSTAPIJA?
Нищо.
Виж целия пост
# 7
Не виждам нищо лошо в това детето да задоволява нуждите си. Ако Ви притеснява говорете с вашия педиатър.
Виж целия пост
# 8
Първо не мисля, че когато детето е по-малко от годинка може изобщо да се говори за мастурбация. Детето изучава тялото си, усетило, е че това място е по-специално - по-чувствително на допир и за това го пипа.
Второ - мастурбациятапри децата е нещо съвсем нормално, както е нормален сексът при възрастните. Просто някои откриват това забавлени по-рано, други по-късно. Притеснително е според мен ако детето само това прави и му нещо като натрапчива идея, но ако го прави само от време на време, измеждудругото даже е полезно - разтоварва се от стреса по-този начин. Ако децата ви мастурбират, то не мислете, че сте единствените, просто все още сексуалната ни култура е много ниска и мислим това за тема табу. Много хора го правят, но не говорят за това и така малкото осмелили се да споделят си мислят, че са единствени и че нещо не са наред.
Съзнателните ми спомени от мастурбиране са от детската градина. Майка ми госори отгава с лекар и й бяха казали, че  е нормално, стига както казах да не сеправи постоянно и натрапчиво. Единствното, което тогава ми обясниха е, че това е много нежно място и с мръсни ръце не трябва да се пипа, за да не се замърси и толкова. Мисля, че емоционалните хора са по-склонни към такива прояви.
Виж целия пост
# 9
Първо не мисля, че когато детето е по-малко от годинка може изобщо да се говори за мастурбация. Детето изучава тялото си, усетило, е че това място е по-специално - по-чувствително на допир и за това го пипа.
Второ - мастурбациятапри децата е нещо съвсем нормално, както е нормален сексът при възрастните. Просто някои откриват това забавлени по-рано, други по-късно. Притеснително е според мен ако детето само това прави и му нещо като натрапчива идея, но ако го прави само от време на време, измеждудругото даже е полезно - разтоварва се от стреса по-този начин. Ако децата ви мастурбират, то не мислете, че сте единствените, просто все още сексуалната ни култура е много ниска и мислим това за тема табу. Много хора го правят, но не говорят за това и така малкото осмелили се да споделят си мислят, че са единствени и че нещо не са наред.
Съзнателните ми спомени от мастурбиране са от детската градина. Майка ми госори отгава с лекар и й бяха казали, че  е нормално, стига както казах да не сеправи постоянно и натрапчиво. Единствното, което тогава ми обясниха е, че това е много нежно място и с мръсни ръце не трябва да се пипа, за да не се замърси и толкова. Мисля, че емоционалните хора са по-склонни към такива прояви.
smile3501
Абсолютно точно казано!!!и аз мисля по същият начин
Виж целия пост
# 10
Когато дъщеря ми беше в детската градина забелязах и аз подобни "изблици" от нейна страна. Притесних се и незнаех как да постъпя. Страх ме беше, че ако й се скарам, ефекта няма да е обратен. Говорех с лекар- успокои ме, че почти всички минават през такъв период, едни- по- леко, други задълбават. Говорих и с госпожите в градината- и те ме успокоиха, че не е само тя, нормално е. .
Да не повтарям пак написаното от Nellie , само ще го подкрепя.  Simple Smile

По темата- не мисля, че може да се говори за маструбация при бебе на 6- 12 месеца  Confused
Виж целия пост
# 11
виж тази тема от здравния:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171873.0
Виж целия пост
# 12
Аз забелязах такиви изблици при моята дъщеря някъде около тръгването й на градина. Предполагам, че по този начин разтоварва стреса - доста трудно свикна с градината. Сега вече гледам, че много рядко се случва. При нея беше в моментите, когато вечер не можеше да заспи, а знае, че на сутринта я чака градина. Не съм се карала, не съм я засрамвала, просто й казах да внимава понеже мястото е много нежно и може да се нарани. Не искам да свързва каквато и да е част от тялото си с някакви понятия за "срамно и мръсно". Но при толкова малки деца ми се струва, че става дума по-скоро за любопитство и откриване на тялото. Не насочвай вниманието непременно натам, не дърпай ръце, остави детето да се изследва  - тялото си е негово нали? Ще отшуми и това....тепърва имате още тооолкова разнообразни емоции Wink Wink  bouquet
Виж целия пост
# 13
На 12 месеца или на 12 години...момче или момиче...ако го прави от време на време е съвсем нормално; дори полезно.
Виж целия пост
# 14
prostete za greshkata - imah predvid che veche e na 12 godini. I tova prodaljava, osobeno v momenti na diskomfort i emocionalna vazbuda. Tova prodaljava tvarde dalgo i mi e nepriatno da go znam . A vinagi ja useshtam kato go e pravila. Razbiram no tova mnogo me tormozi. gadno mi e

Пишете на кирилица!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия