Някой садил ли е ананас и банан ?

  • 7 984
  • 7
 Казвали са ми   че може да се прихванат  от самите плодове?   Знае ли някой как? newsm78
Виж целия пост
# 1
Аз имам бананово дърво; високо е към 150см. Надявам се един ден да събирам реколта  Simple Smile Купих го съвсем малко от НДК на едно изложение за цветя. Обича топлина и светлина обилни, + много поливане. Расте като бясно. Не знам да може да се посажда от плод.
Ананас се пробвах многократно да посадя от отрязано капаче на плод с листа, но не стана нищо. Ако намеря вече посадено, ще купя, спирам да пробвам от плод, нещо не става да се прихване така.
Виж целия пост
# 2
Аз вече втори ананас си хващам от капачето на плода.Струва ми се лесно...Преди време една мама беше споделила,че направо го е посадила в пръст.Аз така не съм опитвала.Изрязвам капачето и го слагам във вода с подложка (памук или по-твърда салфетка),докато направи хубаво коренище.После засаждам.Когато купувам ананас с тази цел,гледам да е със свежи зелени листа...
За да не ти загние във водата,можеш да изрежеш цялата по-мека част от капачето и да оставиш само жилавата...Ама го обясних... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
През декември зарових един цял плод в пръст така, че само малко да стърчи отгоре капачето.
Чакам го да видя дали ще се захване.
Виж целия пост
# 4
На мен за банана ми е интересно, мисля че някъде бяха обяснили, май в една от цветарските теми, но аз поне не можах да разбера много много  Crazy
Виж целия пост
# 5
На мен за банана ми е интересно, мисля че някъде бяха обяснили, май в една от цветарските теми, но аз поне не можах да разбера много много  Crazy

според мен се захваща само с издънка,но може и да греша

За да не ти загние във водата,можеш да изрежеш всичката по-мека част от капачето и да оставиш само жилавата...Ама го обясних... Rolling Eyes
имаш предвид да остане само кората,а не плодът,който се яде?
Виж целия пост
# 6
имаш предвид да остане само кората,а не плодът,който се яде?

Не кората,а жилавата част на плода...Сърцевината.В готовите компоти от ананас например я изрязват.Точно от тази жилава част се развиват корените.Меката започва да гние.Аз нямах проблем с първото растение,но при второто се получи така.Явно не бях го почистила добре.Дори и да започне да загнива,няма проблем.Почиства се до твърда сърцевина и пак се поставя във вода...
Виж целия пост
# 7
Ще взема да пробвам отново. Друго да попитам - не съм виждала ананасово дърво и бих искала да знам колко голямо става и бързо ли расте. Каква да бъде големината на саксията и какви условия са нужни за да се развива добре?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия