Мами раждали в Шейново разкажете

  • 2 066
  • 40
Искам да попитам тези,които са раждали в Шейново какви са ви отзивите от там?Какво точно изискват за носене(като багаж и документи.И как горе-долу протича всичко.Като ви приемат какво следва и т.н.Много ще съм ви благодарна за отговорите.Мерси предварително smile3525.
Виж целия пост
# 1
Като цяло съм доволна от Шейново. Отидох да раждам по спешност в неделя посред нощите. Приеха ме по най-бързия начин, погрижиха се за мен и родих много леко. Никой нищо не спомена за пари. Носих си личната карта, обменната карта от женската консултация и талона с кръвната група.  Като багаж носих превръзки, малка и голяма хавлия, чаша, вилица и лъжица. Тоалетни принадлежности също. Ще ти трябват и памперси за бебчето, но ми казаха таткото да ги донесе след като родя. В общи линии това е.  Дано раждането ти да мине като моето, бързо, леко и безболезнено, доколкото е възможно.  Успех.
Виж целия пост
# 2
Siq ти е казала в общи линии как стоят нещата. Важното е личната карта и обменната карта да са в теб. Всичко друго може да ти го донесат по-късно. Не че без обменна карта ще те върнат ако е спешно Peace Като те приемат те качват на втория етаж, следва преглед при който се преценява дали си за предродила или за разходка Mr. Green След като родиш те откарват до стаята ти и в зависимост от твоето състояние и това на бебчето ти го докарват в първия най-близък час за хранене. И така  Grinning Аз лично съм много доволна от всичко там, а раждах без уговорка. Успешно, бързо и леко раждане ти пожелавам  bouquet
Виж целия пост
# 3
Записвам се да следя темата, защото и аз имам намерение да раждам в Шейново. Peace
Виж целия пост
# 4
И аз се озовах в една ранна неделна утрин там преди по-малко от месец. Не носех много неща, защото не си бях приготвила багажа още, трябваше да тръгна бързо, защото се притеснявах, че не усещам бебето да се движи, а водите ми бяха почнали да текат. Не носех дори обменна карта, защото още не си я бях взела от доктора (родих в 8-мия месец), но нямаше проблеми Peace! Носех си изследванията обаче. Важно е да се носи бутилка минерална вода и шоколад, защото те карат да ядеш и пиеш след раждането (ако е нормално де), но може и някой в последствие да ти донесе. Иначе другите неща са ти ги казали Peace! Виличка, лъжичка, чаша, хавлии, чехли и джапанки за баня, сапун (течния е по-удобен за там), превръзки от тези за родилки (продават се в аптеката на Шейново) или лигнин, Бивацин - спрей не е лошо да си носиш, ако ще раждаш нормално, че да се пръскаш там долу след кръжока им по шев и кройка ooooh!.
Виж целия пост
# 5
Аз също родих в Шейново и съм много доволна, въпреки че деня в които родих беше БУМ на бебета (40 бебета за 24часа) и едвам смогваха да се оправят.и въпреки напеченото положение всички се държаха много добре с мен.Аз раждах нормално без никаква упоика,но това което ми направи впечетление е че необичат лиглите.Това което мога да ти дам като съвет е, че трябва да си мъжко момиче.Иначе всичко останало вече ти написаха,какви принадлежности ти трябват и т.н.
П.П.- маи никои не ти написа,че трябва за бебето да носиш памперси и мокри кърпички.
       
Виж целия пост
# 6
Е, съгласете се, че раждането е доста драматично преживяване и имаме нужда от някоя и друга добра дума, нали  Simple Smile. Аз лично много се наскърбих от отношение на акушерки, доста грубоватички, и тука е мястото да кажа че не съм лигла и на самото раждане не извиках и един път за учудване на мъжа ми. Една малоумна акушерка реши че за да ме стимулира трябва да ми каже че детето ми почва да страда  #Cussing out  добре че беше доктор Андреева да каже, че това не е вярно и бебчо се държи перфектно. Същата тази докторка ми помогна емоционално и аз винаги ще я помня  Heart Eyes. Имам и един въпрос - от вътрешните шевове съм получила израстъци във влагалището, които май ще се горят, някой имал ли е подобно нещо. моят лекар тук каза, че отдавна не е виждал подбно нещо, от времето на некачествените материали  newsm78
Виж целия пост
# 7
Аз имам т.нар островчета. И мойта лекарка ми каза,че после трябвало да ги тушираме, ама мисля да се въздържа от подобни мерки Rolling Eyes
Иначе по отношение на лиглите да си кажа- аз съм си лигла  Mr. Green обаче екипът се отнесе прекрасно с мен
Виж целия пост
# 8
Эдрасти, можеш да се регистрираш в тоэи сайт -www.neterra.tv в него има много предавания эа гледане едно от които е -Такъв е живота-Шейново (даваха го по btv) мисля,че ще ти е интересно да видиш точно как протичат ражданията там Simple Smile Дано да съм била полеэна Peace
Виж целия пост
# 9
Много благодаря djesmin_86! smile3525
Виж целия пост
# 10
Tsveta, какво представляват островчетата? туширането горене ли е? ами ако не се лекуват няма ли опасност от злокачествени образования? Моите израстъци Док ги нарече хипергл....нещо си.
natalcheto_n, аз мислех че съм повече от подготвена, но уви....големи изненади имаше като например че с течащи води ме държаха три дена Rolling Eyes и си изкарах акъла. Това, което лично мен най-ме подразни бе че те държат в абсолютно информационно затъмнение, вадиш им думите с ченгел от устата. Ето пример, правят ми първи запис на тоновете кардиограма на бебето и аз питам " какво следва отсега нататък" и получих " ех ама ти много бързаш"  Shocked. Мисля че е редно човек да знае какво ще правят с него и детето му все пак. Та учудването ми че приета сутринта на 26.12 а родила на 28 наобяд бе огромно - можеха поне да ми отговарят на плахите въпроси /да, беше си ме страх от акушерките и от доктори, които викат " тая с изтеклите води " и " оная с плацентата превия". Но ще мине, не бой се, не исках да те стряскам а просто да ти кажа да се въоръжиш с търпение и да не се учудваш - резултата е важен  Hug
Виж целия пост
# 11
Аз имам т.нар островчета. И мойта лекарка ми каза,че после трябвало да ги тушираме, ама мисля да се въздържа от подобни мерки Rolling Eyes
Иначе по отношение на лиглите да си кажа- аз съм си лигла  Mr. Green обаче екипът се отнесе прекрасно с мен
О, Цвети, хич не си лигла! Много мъжки се държа, въпреки продължителното си раждане!!!
Е, стана ясно, че и аз раждах в Шейново (заедно с Цвети).
Както виждам вече са те посъветвали какво да си вземеш. Аз бих добавила само, че съм много доволна от болницата и от лекарите, акушерките и сестрите. Санитарките се чудят за какво да те навикат, ама те са бял кахър.
Успешно раждане!!!  Hug
Виж целия пост
# 12
А, сетих се още нещо. Ако не напъваш добре, може да ти се скарат. Слава Богу не ми се случи, но на една друга мама доста и викаха... Не мисля, че това трябва да се брои за "лошо и грубо отношение", по-скоро е начин да те стимулират. Много е важно да ги слушаш и да следваш инструкциите им, все пак така на себе си помагаш!
Виж целия пост
# 13
За напъване на мен не са ми се карали, даже ми помагаха много. Един ми хвана единия крак, друг-другия, една от сестрите ми надигаше главата (като се сетя-голям майтап беше).
Единствено не ми хареса това, че акушерките, които водят бебетата не дават инфо за бебетата, за моите не знаех нищо два дни, тъй като бяха в кувьоз. Трябваше позната акушерка да дойде, за да ми каже кога  мога да ги видя и получа инфо за състоянието им.
 Иначе, като цяло съм доволна от престоя си там.
Виж целия пост
# 14
Записвам се да следя темата, защото и аз имам намерение да раждам в Шейново. Peace

Аз също  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия