силна кашлица при кърмаче

  • 1 156
  • 9
въпреки кърменето бебчо кашля вече четвърти ден. Изписаха му проспан, на листовката пише че е за след една годинка, а и не му помага май, трети ден го пие и днес кашля още повече даже.На всичкото отгоре и носа му тече и капките не помагат и е голяма мъка.Не знам какво да правя, помогнете с някои съвети за тая кашлица, че ще му се спука сърчицето на милото от надуване... Cry
Виж целия пост
# 1
  Предполагам,че си се посъветвала с педиатъра,така че ще споделя какво помогна на моята дъщеря,когато кашляше:капвах в носа по 1-2 капки вит.С,останалото го изпиваше-2 мл. на ден;давах още сироп МУкоплант на д-р Тайс/той става и за по-малки деца/ + Бронхиалния чай на ХИПП-дано помогне във вашия случай Peace
Виж целия пост
# 2
И ние сме така, вчера ходихме на лекар, предписаха ни някакъв сироп, обаче освен да я успива друго не прави...Ако намериш някакво домашно средство, сподели тук! (но не съм почитател на разните там домашни билки, страх ме е...) Явно вече губим имунитета от коластрата, защото сме почти 6 месеца...
Виж целия пост
# 3
Явно вече губим имунитета от коластрата, защото сме почти 6 месеца...


Имунитета от кърмата не се губи на 6 -7-8-9-10 .... месеца.  За справка
Виж целия пост
# 4
Защо не настояваш да му вземат секрет от носа?
Дарин така беше с кашлица и много сополи и нашето педи му взе секрет от носа,след което бяхме на АБ - Зинат.
Виж целия пост
# 5
Ходихме пак на лекар, вече сме на антибиотик, за съжаление - оспексин, колкото и да е гадно, дано поне помогне, пак 1000 сиропи ни изписаха, вече сме цяла аптека у нас.Ама ние сме си виновни , щото си мислехме че като е на кърма, няма страшно, аз изкарах 3 пъти грип тая зима и той не усети, ама сега го прихвана от баба му, тя кашляше и аз - смела го заведох на гости...  Confused Та да знаете че кърменето си е екстра, ама вируса е кофти работа и не прощава!!!
Виж целия пост
# 6
"Имунитета от кърмата не се губи на 6 -7-8-9-10 .... месеца." -не е вярно
В мойта информация (от американската ЛЛЛ) пише че чрез коластрата се предават множество антитела необходими за защита на имунната система на новороденото. Тази защита обаче започва да отслабва към 6тия месец. Чрез кърмата постоянно се предава имунитет от майката, и ако тя боледува от определен вирус, в процеса на оздравяване организма и прозвежда антитела които се пренасят чрез кърмата и на детето. Обаче, ако тя не е "карала" въпросния вирус, тогава няма и антитела против него. След консултацията ми вчера с лекар той ми потвърди това. Изглежда в твоя случай също е станало така, затова въпреки че няма грип от теб, имало е друг вирус от баба...
Виж целия пост
# 7
Ходихме пак на лекар, вече сме на антибиотик, за съжаление - оспексин, колкото и да е гадно, дано поне помогне, пак 1000 сиропи ни изписаха, вече сме цяла аптека у нас.Ама ние сме си виновни , щото си мислехме че като е на кърма, няма страшно, аз изкарах 3 пъти грип тая зима и той не усети, ама сега го прихвана от баба му, тя кашляше и аз - смела го заведох на гости...  Confused Та да знаете че кърменето си е екстра, ама вируса е кофти работа и не прощава!!!

Знам, че ти е много гадно заради изписания АБ... но в някои случаи да изпишат АБ е по-малкия дявол... На малката ни дъщеря изписаха АБ/Оспамокс/, когато беше на 47 дена... кашляше много гадно, и имаше силна хрема, както и температура 37,5 градуса. И аз принципно съм против АБ, особено що се отнася за децата, но тогава изобщо не се замислих дали да го давам. За няколко дена имаше подобрение, тази тежка кашлица, която изкара акъла на педиатърката, отшумя, намаля и хремата.

Бързо оздравяване!  Hug
Виж целия пост
# 8
 Praynig вече сме по - добре, благодаря ви . Това за имунитета е така, ако вируса беше при мен малчо нямаше да се разболее, но от други хора няма как да е защитен, няма как да получи антитела.Антибиотика помогна, ама не ми се мисли какви други  щети нанася на детското организъмче, дето още някои храни не е яло, а вече опита 5- 6 вида лекарства...Ама дано не се повтаря, вече ще сме по-внимателни, никакви посещения при болни хора, край!!! Stop
Виж целия пост
# 9
Ето как ние се справяме - за сополките - капки кърма в нослето, а за кашлицата сиропчето на д-р Тайс което е билково и е за кърмачета и една бабина рецепта, ако някои се интересува да пиша на лични и ще му я кажа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия