Как да спася вчерашните спагети?

  • 3 356
  • 19
Снощи съм сварила два пъти повече спагети, отколкото ми трябваха. Съответно, неизядените стоят в тенджерата без нищо - не знаех какво да им сложа - и са се позалепили  Mr. Green дайте акъл как да ги спася. Ако има пускана такава тема, моля, дайте линк и затворете тази  Hug
Виж целия пост
# 1
Китайски вариант:
Правиш си заливка от доматен или бешамелов сос, смесени със следното:
запържваш кромид, морков, прясно зеле /става много вкусно като се запържи леко/, чушка......, нарязани на ленти. Запържваш и 1-2 разбити яйца, малко соев сос.... С всичко това заливаш спагетите и омесваш. Желателно е сосъс да е повечко, за да не залепват спагетите, наръсваш с настърган кашкавал. Peace
Виж целия пост
# 2
Може и така:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=118573.0като преди това можеш да стоплиш леко спагетите в МВ
Виж целия пост
# 3
Според мен можеш да ги залееш с топла вода, за да се поразлепят и да ги стоплиш в МВ, а после да отцедиш...
Виж целия пост
# 4
Един пакет спагети струва 1лв.Изхвърли ги и си свари нови.Претоплените спагети са меко казано отвратителни.Ще се набуташ с един куп продукти и накрая ще изхвърлиш всичко,щото няма да се яде.Евтиното винаги излиза скъпо,нали знаеш? Peace
Виж целия пост
# 5
Нищо им няма на спагетите. Ти нали не вярваш, че в пицариите винаги ти ги сваряват на минутата?!?!  JoyОстави ги в хладилника и днес, щото нали вчера вече сте  яли /днес направи някакъв аламинут/, и ги сготви утре, както са ти препоръчали по-горе Simple Smile
stefani6 : Зная колко струва един пакет спагети, но не хвърлям труда си на боклука Laughing
Виж целия пост
# 6
притопли ги на водна баня
и си приготви някаква заливка
  bouquet
Виж целия пост
# 7
Съответно, неизядените стоят в тенджерата без нищо - не знаех какво да им сложа - и са се позалепили 
Облей ги с вода без значение дали е топла или студена. Peace

Можеш да ги приготвиш след това на фурна (като макарони на фурна)
Или  да си направите спагети като предната вечер Grinning
Виж целия пост
# 8
Нищо им няма на спагетите!
И аз мисля, че ако ги сложиш да кратко на котлона, и след това изцедиш веднга ще се оправят.
Можеш да ги залееш със загрято масълце и след това със сос по избор. Или да ги запечеш със някаква плънка във фурната
Виж целия пост
# 9
Нищо им няма на спагетите. Ти нали не вярваш, че в пицариите винаги ти ги сваряват на минутата?!?!  JoyОстави ги в хладилника и днес, щото нали вчера вече сте  яли /днес направи някакъв аламинут/, и ги сготви утре, както са ти препоръчали по-горе Simple Smile
stefani6 : Зная колко струва един пакет спагети, но не хвърлям труда си на боклука Laughing

 newsm10 Аз ценя не само моя, но и чуждия труд. Давам си сметка това изделие, докато дойде при мен, през колко ръце и минало.
Виж целия пост
# 10
Нищо им няма...сложи ги отново да кипнат за няколко минути на котлона и са като "нови"...направи си заливка по желание. Аз така правя с останали спагети или макарони.
Виж целия пост
# 11
Момичета,избора е ваш.Аз не бих претопляла спагети,но всеки си знае вкусовете! Peace
Виж целия пост
# 12
аз лично бих ги "спасила" в кофата за боклук.
Момичета,избора е ваш.Аз не бих претопляла спагети,но всеки си знае вкусовете! Peace
  Peace
Виж целия пост
# 13
аз лично бих ги "спасила" в кофата за боклук.
Момичета,избора е ваш.Аз не бих претопляла спагети,но всеки си знае вкусовете! Peace
  Peace

Уважавам труда на всеки, на мен ми се е случвало да не уцеля дозата... Да ви кажа честно - хвърлям ги. Един-два пъти опитах да ги спася, ама...вкуса е различен, да не кажа блудкав. А и 2-3 пъти като хвърлих спагети от предния ден, вече се научих да слагам по-малко - по-добре да не стигне, отколкото да хвърля. Пък, който е гладен - все има нещо в хладилника за да си дояде....
Виж целия пост
# 14
с тези не знам какво е станало, но другия пьт сложи поне едно олио и ги разбаркаи за да не се залепят. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия