разводи

  • 831
  • 5
здравейте,
Искам някакъв съвет.Искам да се разведа,но май нямам смелост.С мъжа ми не живеем заедно от 3 години,той робити в провинцията и незнам как мога да се разведа по бързо.Моля ви, кажете ми какво да правя.Искам колкото се може по бързо да го направя.
Виж целия пост
# 1
Погледни в темата въпроси към адвокати. Ако се развеждате в провинциален съд имаш шансове да стане много бързо. По принцип най-бързо е при взаимно съгласие, ако нямате обща собственост по време на развода и не се налагат споразумения. За взаимно съгласие обаче трябва двамата да подадете молба едновременно - т.е. иска се неговия подпис.
Виж целия пост
# 2
Погледни в темата въпроси към адвокати. Ако се развеждате в провинциален съд имаш шансове да стане много бързо. По принцип най-бързо е при взаимно съгласие, ако нямате обща собственост по време на развода и не се налагат споразумения. За взаимно съгласие обаче трябва двамата да подадете молба едновременно - т.е. иска се неговия подпис.
МОЖЕ ли да се разведем в провинцията?Това не го знаех.Аз съм в София а той в Созопол?Сигурно трябва да отида аз там или?
Виж целия пост
# 3
Ако ще се развеждате по исков път ,иска се подава по местожителството на ответника ,разбира се може да го подадете и по вашето ,но ако той направи отвод за неподсъдност до пълвото по делото заседание тогава иска се изпраща по неговото местожителство.
Ако подадете молба за развод по взаимно съгласие /разбира се бракът трабва да е продължил поне 3 г./  това производство е охранително няма значение къде вие двамата ще подадете молбата за развод.
Виж целия пост
# 4
Ако ще се развеждате по исков път ,иска се подава по местожителството на ответника ,разбира се може да го подадете и по вашето ,но ако той направи отвод за неподсъдност до пълвото по делото заседание тогава иска се изпраща по неговото местожителство.
Ако подадете молба за развод по взаимно съгласие /разбира се бракът трабва да е продължил поне 3 г./  това производство е охранително няма значение къде вие двамата ще подадете молбата за развод.
Simple Smile МЕРСИ.Азмисля по взаимно съгласие,поне така се разбрахме.имаме 4 годишен брак.А какво зна4и "охранително".
Значи аз мога да пусна молба в София  а тои ж града които е така ли?
Виж целия пост
# 5
 Да молбата от името на двама вище я пуснете само в един град.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия