5 годишната ми дъщеря неспира да се увърта около .... гърдите ми

  • 1 381
  • 20
Незнам как да постъпя - постоянно ревнува от бебка че суче и гледа да си ме гушне като ми прегърне гърдите  Rolling Eyes, обеснявам и аз обеснявам че бебетата сучат и като малка и тя е сукала но ми става понякога досадно като се увърта постоянно - а още по гадното е че баба и и казала че нея не съм я била кърмила - защото няистина не я кърмих дълго по старата система със съветите на лекаря изкарах едвам 3 месеца  #2gunfire и с дохранването накрая се отби
посъветвайте ми как да и отклоня интереса и да не се чувствам идиотски - особенно като сме излезли навън  Crazy
Виж целия пост
# 1
Стефани  е 5 годишна ...сигурна съм ,че ще й умръзне да седи и да те наблюдава докато кърмиш.
Продължавай да й обясняваш както до сега от какво имат нужда бебчетата и от какво имат нужда по -големите деца Peace.
При нея по-скоро е интерес ...не мисля ,че равнува. Wink


При нас беше така:
Когато се роди Пламен и го кърмех ,на Тошко му представляваше голям интерес.
Сядаше до нас и ни гледаше ,усмихваше се и ми казвашЕ "Мамо ,Пламен суче от тука ,а аз искам от другата страна" Mr. Green или когато накърмех Пламен Тошко казваш "Хайде сега аз Пламе вече се напапка" Laughing
Аз в началото се притеснявах ,но постепенно на Тошко му се отби желанието да седи и да се нарежда и той на опашка Wink  без никакъв ефект. Grinning
Виж целия пост
# 2
ами аз си мисля, че бих и предложила да суче, най-вероятно това ще я откаже, па било то ревност или чисто любопитство Crazy
Виж целия пост
# 3
 Mr. Green а дано да е скоро , че и аз незнам защо но се чувствам глупаво понякога от реакциите и
все едно е чужда територия и я пазя стриктно  Joy знам че все някога ще и стане безинтересно но дали има и някаъв начин да ускоря това някак че ми действа изнервящо - то дали само това  Crazy, едни хапове за релакс май ми трябват и да не се нервя толкова на какво ли не
Виж целия пост
# 4
Mr. Green а дано да е скоро , че и аз незнам ..............ускоря това някак че ми действа изнервящо - то дали само това  Crazy, едни хапове за релакс май ми трябват и да не се нервя толкова на какво ли не
Няма смисъл да се нервиш...детето те наблюдава ,защото му е интересно. Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Нормално е да се нервираш Grinning
Много майки неволно чувстват гърдите си като 'запазена територия' на бебето и ги притесняват такива щения от страна на по-голямо дете или - на съпруга Simple Smile
При всички положения надали би искала да накараш детето да се чувства изолирано или пък - че прави нещо нередно. Тя сигурно иска да се чувства по-близко до теб, както когато е била едно дете и ако начинът за това е да се държи по-бебешки (като бебето да има интерес към гърдите ти и сученето), то е разбираемо да се опитва по този лесен за нея начин.
Може би тази статия ще ти е интересна: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23374.0
Виж целия пост
# 6
е да ама ще е странно аз както казах ги пазя стриктно и по скоро небих и дала  Embarassed
Виж целия пост
# 7
Моята беше на 9 год. - искаше да пробва кърма - е, дадох й от чашка.
Освен това установих, че е взела шише с биберон от подарените на бебо и си пие вода с него. Сега той е на 4, тя на 13 и отнася подарените на него плюшени играчки.
Не защото си няма. Просто е форма на ревност, да не се мине тя, да има от всичко, дето е имал той. Обикновено й казвам '"ако ти харесва вземи го" - добре, че малкия не си пада толкова по плюшени мечоци.
Предложи й кърма от чашка, иначе я гушкай по-често... това ми идва на ум.

И нещо друго се сетих - като бях малка, беше ми просто интересно да гледам как кърмят бебета. Мисля, че има частица от майчния инстинкт в това любопитство.
Виж целия пост
# 8
това може и да и предложа, при силен интерес от нейна страна - но си права за инстинкта можеби и се иска да е част от процеса просто и да е до мен  Embarassed а аз обикновенно я гоня че само разсейва бебка докато се храни и се опитва да се намуши някаде около нас въпреки че я моля да запази тишина за да се храни спокойно без да се върти бебонделска  ooooh!
Виж целия пост
# 9
това може и да и предложа, при силен интерес от нейна страна - но си права за инстинкта можеби и се иска да е част от процеса просто и да е до мен  Embarassed а аз обикновенно я гоня че само разсейва бебка докато се храни и се опитва да се намуши някаде около нас въпреки че я моля да запази тишина за да се храни спокойно без да се върти бебонделска  ooooh!
Ако я попиташ дали желае  ...дори има вероятност да ти откаже Peace.
Братовчед ми на времето като малък така се увърташе около майка си когато тя кърмеше малката му сестричка.
След като тя му предложи чашка с кърма ..той я взе и я предлагаше на мен ,на сестра ми ....но не пи изобщо Mr. Green.Спомням си ,че тогава той беше на 4 години и половина.
А също така си мисля,че ако я гониш ....тя на пук ще вземе да идва и още повече да иска де се гушка в теб ... Hug  децата са такива искат да се гушкат Grinning
Виж целия пост
# 10
на същата честота сме вече осем месеца почти Wink
първите два месеца Мая дори се "престрашаваше" и отпиваше от чашката кърмата, която й цедях - видимо не й харесваше, но тя си ми е твърдоглаво и инатливо козле и си я пиеше hahaha

тъкмо онзи ден се оказах с мокра т-шъртка, понеже се гушкахме двете и аз се бях забляла, а нашата кака да вземе, че да ми с(м)уче тениската Shocked
преодолях си смущението и й предложих да опита да суче (защото бях сигурна, че ще откаже Blush), но тя се усмихна и каза, че само се "лигавела" и че млякото ми било за бебета  Laughing

големите ни мъници ужасно страдат, че вече не сме 100% тяхна собственост, това е то

съветвам те да не я отблъскваш; това много натъжаваше моята дъщеря, когато съм го правила, дори водеше до агресия и неконтролируеми реакции
и аз се уча в движение и ми е много трудно, но забелязвам, че когато подхождам спокойно към стремежа й пак да е бебе, тя се отказва почти веднага Wink

иначе, оставям я да ме гледа като кърмя, дори леко да пречи на храненето на бебока (той ако е много гладен, няма да ми се разсейва от най-малкия шум я Crossing Arms)
мечтая си, че така възпитавам у нея отношение към кърменето като най-естественото нещо между майка и бебе Peace

успех и не се косИ - трудничко си е и всички сме еднакво изнервени  Hug
Виж целия пост
# 11
и моята 7 г дъщеря се държеше така. Дадох и да опита, но и казах, че е гадно на вкус.
Опита 2-3 пъти и аз винаги правех отвратена физиономия и казвах колко гадно нещо е това мляко, и че бебетата го пият само защото не могат да ядат нищо друго. Също известно време пиеше вода с биберон.Аз я оставих и не обръщах внимание на тази прищявка. Сега само играчките са общи - бебишките естествено Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Позната картинка.  Laughing Моята дъщеря пък е на почти 11 години и пак ревнува. Не си признава, но се усеща. Поиска един път да суче. Дадох й, но й казах"Не те ли е срам?Това е мляко за Алекс. Ти си станала "голяма магарица", а искаш да сучеш."Опита, но така се превиваше от смях, че незнам  дори дали е дръпнала нещо. Това беше един, единствен път и повече не посмя.
Моят съвет е, ако иска детето да опита, дай му и с това ще приключи любопитството му.  Peace
Виж целия пост
# 13
не се тревожи,ще и мине мерака.а моята кака като е на 10г.и им беше хвърлила мерника какво да кажа Joy #Crazy?!чудеше се дали да опита и доста ме дебнеше ама се отказа в крайна сметка
Виж целия пост
# 14
По съвет на мамите от форума,предложих да суче,но тя отказа,досрамя я.Тогава предложих от чашка и около 3 месеца каката всяка вечер преди лягяне изпиваше по 1 чашка от млекцето на мама като бебка.Така,че не се притеснявай-ревност.После мерака й мина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия