Моля за помощ,относно кърменето

  • 390
  • 8
Дъщеря ми е на 2 месеца,досега е била само на кърма,обаче доста повръща.Извикахме лекар,той каза,да дохранвам с фризовом/против повръщането/,дори да замествам цяло хранене.Пробвахме 2 дена,бебчето се запече .Искам да продължа да си го кърмя.Също така,каза,като суче да бъде само от 1ната гърда.Сега обаче усещам,че за тези 2 дена ми намаля кърмата newsm78.
Какво да правя?Досега е била само на кърма и то давам ,когато поиска и от 2те гърди.
Наддала е 1вия месец -900гр,2рия за 20 дни-600гр.Доктора каза,че било малко и трябва да сме на смесено хранене. Cry
Виж целия пост
# 1
 #2gunfire това за доктора ти ...
а за дохранването с АМ нямам думи
за пореден път докторите ни доказват че нестават дори за най елементарното - съвети да дават

накрая ще ти намалее кърмата съвсем и ще започне да стачкува и да не иска от гърда и както при повечето майки послушали такива съветъи - ще минете изцяло на АМ
Виж целия пост
# 2
а за повръщането - колко е като количество - при много бебета е така - просто си връщат , ако е много пробвай да уригваш по няколко пъти ...  или се посъветвай с друг лекар но ми е странно че си послушала да даваш ам след като искаш да кърмиш
бебетата го предпочитат и също им е доста по добре да сучат от шише и двете са във
вреда на кърменето
Виж целия пост
# 3
Всички бебета връщат, а тези, дето имат рефлукс, направо повръщат на фонтан, ама както казвам фонтан - сина ми успяваше да изстреля млякото на 50-60 см... И фризовома не му помогна срещу рефлукса, само получи запек, както ти вече си забелязала.
Повръщането се израства, запаси се с лигавници и търпение.
Детето трябва да се уригва хубаво, да му се повдигне матрачето поне с 30 см откъм  главата (наклона да е плавен, като пързалка) и след хранене да не се дондурка, преоблича и къпе. Затова слагайте лигавници - ако върне малко, просто да смените лигавника. Ако се наака веднага след кърменето, почисти го с мокри кърпи.
По малко ли връща, или прави такива фонтани?
Ако върнатато е разлято петно мляко колкото твоя длан, или по-малко, въобще не се го мисли.
Кърменето е по-добро, защото така може да яде по малко, но по-начесто. Моя син беше в болница заради пневмония и там бяха му предписали тоя фризовом, не успях да изляза на глава. Ако си бях у дома, нямаше да му го дам изобщо.
Виж целия пост
# 4
Цитат
Какво да правя?
Смени доктора или го застреляй(извинявай за грубостта)
Моят син връщаше доста често.Да не е след всяко хранене,но през едно си връщаще.И то на вашите месеци.Взех му едни хомеопатични капки(Вомитусхил),които ако имаше рефлукс се очакваше да помогнат.Около 5тия месец връщането на мляко отшумя Peace.
Кърми по-често ,за да се увеличи кърмата ти и си пиива достатъчно течности  bouquet
За наддаването въобще не се тревожи,а и 600гр. за 20 дни не ми звучът малко newsm78(Ние пък наддавахме ужасно много).
Кърмете се на воля и спокойствие Hug
Желая ви здраво и щастливо кърмаче  bouquet

П.П.За нормално,педитата водят връщяне, колкото детска шепичка(като грамаж незнам колко е)
Виж целия пост
# 5
това бебешкото не е повръщане. Просто стомахът е незрял и връща излишното количество, или ако е погълнат въздух с него излиза и мляко. Не е нужно да се прави нищо и не е опасно.Само след кърмене да подържиш бебо изправен за да се оригне. Ако не става може да го сложиш да легне и след 10 мин. пак да го изправиш, когато въздухът е готов да излиза стават неспокойни.
А намаляла кърма се лекува с кърмене-един ден давам когато и колкото поиска и готово.
Виж целия пост
# 6
НЕ СЛУШАЙ ТОВА, КОЕТО ТИ Е КАЗАЛ "ДОБРОЖЕЛАТЕЛНИЯ ЛЕКАР"!
САМО ТАКА ЩЕ ПРОДЪЛЖИШ ДА КЪРМИШ!
МОЕТО МОМЧЕ СЪЩО МНОГО ПОВРЪЩА,НОООО   СЕ РОДИ 3,300, А НА 5 МЕСЕЦА Е 8,500 КГ!!!
/КАЧВА РАЗЛИЧНО ВСЕКИ МЕСЕЦ/

МИСЛИ САМО ЗА КЪРМЕНЕТО И СЛЕДВАЙ СЪВЕТИТЕ ПО-ГОРЕ ЗА ИЗКАРВАНЕ НА ВЪЗДУХА НА БЕБО!
УСПЕХ ОТ МЕН И МОЯ БЕБОК!
Виж целия пост
# 7
Момичетата вече са ти обяснили, че няма нищо притеснително при вас. Аз предлагам няколко статии, които ще са ти от полза и надявам се, че ще те успокоят допълнително.
Повръщане и рефлукс- потвърждава думите на другите момичета и дава няколко добри съвета за справянето с този "проблем".
Компресията на гърдата, прилагана по време на кърмене ще ти помогне да осигуриш на бебето по- калорично мляко. Това ще се отрази на наддаването ви (макар че 600гр. за 20 дни не са ама никак малко), а също ще осигури балансиран прием на предно(по- богато на лактоза, която понякога дразни неразвитото стомахче) и задно мляко. Пак в тая връзка- давай на бебето да суче когато и колкото дълго иска. Давай и от двете гърди като го оригваш по няколко пъти.
Как да увеличиш кърмата си и други полезни неща.
Леко кърмене ти пожелавам Grinning
Виж целия пост
# 8
И моята бебка много повръщаше някъде до 3 м. Слагах я да спи вдигната на 45 градуса по съвет на лекар. Също така я държах права след ядене около 15-20мин и оригване по 2-3 пъти. Можеш да сложиш възглавница или одеяло под матрачето на леглото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия