От моето гардже по-хубаво няма

  • 5 543
  • 101



Редактирам темата, за да е съвсем ясно Simple Smile

Ако бяхте "гаргата" от познатия на всички ни, предполагам, текст и трябва да занесете нещо на "най-хубавото дете" в детската градина или ясла, или някакво друго място, на което се намира и вашето дете, на КОГО ще дадете това нещо/само едно ваше дете има там, не две, три или повече/?

На вашето "гардже"?
На Иванчо, Калинка?

Не можете да го дадете на всички, нито да си го запазите, трябва едно дете, "най-хубавото"/каквото и да означава това/да го получи.

Кое е това дете?

 




Това, отдолу е старият текст, който май не формулираше съвсем точно идеята, но по него се писа и затова го оставям


И така, мили майчета, много ми се прииска да ви питам: има ли по-хубаво от вашето гардже?

Не вярвам да не сте изпадали поне веднъж в една от онези ситуации, в които някой ви казва:"Ей, какво хубаво дете имате", а вие, вместо да кажете - "ДА!Много ми е хубаво", казвате нещо от рода на :"всички деца са хубави....." или"е, сладко е, като всички деца..." и т.п.

Та, някога престрашили ли сте се да кажете на някого:"много ти е хубаво детето, ама моето е по-хубаво"?

Осмелявали ли сте се да кажете:"моето дете е изключително, невероятно красиво, изумително умно.......", без да се притеснявате, че ще ви вземат за изперкала жена с тежко хормонално и/или умствено разстройство, че ще ви окачествят като слабоумни или поне някак снизходително ще ви изгледат сякаш сте жертва на временна или постоянна загуба на здрав разум?

 Когато аз родих, по същото време, с разлика от месеци се родиха и децата на двете ми най-добри приятелки.Радвахме се ние, всичко беше много хубаво, а един ден си казахме в очите:"много ти е хубаво детето, ама да не се заблуждаваме - моето е по-хубаво"И ни олекна, че никога няма да ги сравняваме, че няма да се преструваме, че всяка от нас си призна - колкото и да сме зрели, колкото и да виждаме качествата на другото дете, за всяка от нас нейното собствено беше съвършено, по-хубаво, по-умно, по-изумително от другото.И колкото и да виждахме как в една или друга област някое напредва по-бързо, фактът на "моето гардже е най-хубаво" не се промени.

Затова ви питам - имате ли смелостта и лудостта да кажете на глас, пред всички:моето дете е най-най.И така ли го усещате?
Виж целия пост
# 1
Не ми се е налагало досега да казвам такова нещо на глас. Но пък - дискретно замълчавам, когато някой си хвали детето, а ако е в този форум - просто не чета такива теми или изказвания, не ме вълнуват. По същата причина отбягвам да коментирам прелестите на моите деца в този форум или с външни на семейството хора. Не очаквам някой да се трогне от моите деца повече, отколкото от собствените си. Дори и да го направи словесно, ще го заподозра в празнословна куртоазия и ще си имам едно наум.
Децата ми са най-най-най за мене, баща им, и моите родители. За свекъра и свекървата не знам - те имат и други внуци. Така че ако има нещо за коментиране, го коментирам или със съпруга, или с майка ми. Това ми стига напълно за емоционална подкрепа.
Виж целия пост
# 2
Не само на нас си, ами и на детето трябва да го казваме ВСЕКИ ден.
"Ти си най-най-най за мен и винаги ще бъде така"

..това разбира се се казва, след като то е имало смелостта и лудостта да си подреди стаята, облече пижамата и измие зъбите.

...или поне е обещало, че утре ще си подреди стаята, но за зъбите не се правят изключения!
Виж целия пост
# 3
Е, има и по-хубави деца от моето. Има едно момиченце около възраста на Дари, с което се засичахме преди в "София Ленд", а сега в Мол-а и което е просто изумително красиво. Няма какво да си кривя душата. НО... една от любимите ми реплики е: Ама нали е много красиво моето дете - не си го въобразявам? или Гледай колко красиво дете ми се падна... Чак не ми се вярва понякога

Нямам приятелки с деца на възраста на Дари та да ги сравнявам. Като цяло обаче ми е по-скоро притеснено ако някой ми каже, че детето ми е умно.  Rolling Eyes

На нея естествено всеки ден й казвам /по няколко пъти/ колко е красива, колко добре прави това или онова и колко мноооого ама много я обичам.
Виж целия пост
# 4
Именно за куртоазията говоря, блажка.
Защо така неохотно приемаме похвалите за децата си?
Защо се притесняваме от това да си "признаем" гласно, че за нас нашето дете е най-най?
Защо сме така мнителни, когато някой открито си хвали гарджето?

Пуснах тази тема, защото се улових как всеки път, когато някой каже нещо лошо за някое дете в детска градина, няма да цитирам актуални теми, на мене все ми се свива сърцето, че може и моето да стане "лошо" в очите на някоя майка по някаква причина, в някакъв момент и ми се струва, че ако сега не почна гласно да си повтарям, че моето дете е най-най, вероятно един ден никой няма да ми повярва, че харесвам достатъчно собственото си дете.

Виж целия пост
# 5
Иса, не мога да повярвам, че си видяла по-хубаво дете от твоето.

Не можеш да ме убедиш.
Аз досега по-хубаво от моето не съм "виждала"
Макар да осъзнавам, че има такива.
Питай приятелката ми Crazy
Виж целия пост
# 6
Естествено, че моето дете е най-хубаво, иска ли питане?!
Дени си има конкуренция в групата - трите грации им казвам: едната е смугла красавица, другата е нежна и бяла като порцеланова кукла. Между тях е Дени - светлоока и тъмнокоса Heart Eyes
Казвам и, че е красива. Казвам и, че е умна и артистична. Има нужда да го чува, защото сега изгражда самочувствието си. Ако аз не и помогна, то кой друг?
Виж целия пост
# 7
Не само на нас си, ами и на детето трябва да го казваме ВСЕКИ ден.
"Ти си най-най-най за мен и винаги ще бъде така"


Толкова съм съгласна, че рекох да го копирам това мнение.

Но, на мене мисълта ми е дали наистина вярваме в това.Усещате ли го, бе хора, чувствате ли го така...не с очите и разума си...със сърцето си?
Нямате ли едно такова странно чувство, че вашето същество е съвършено, въпреки че не казва някои думи правилно, че главата му е крива или че не блести с най-изисканите маниери за възрастта си?
Виж целия пост
# 8
Естествено, че моето дете е най-хубаво, иска ли питане?!
Дени си има конкуренция в групата - трите грации им казвам: едната е смугла красавица, другата е нежна и бяла като порцеланова кукла. Между тях е Дени - светлоока и тъмнокоса Heart Eyes
Казвам и, че е красива. Казвам и, че е умна и артистична. Има нужда да го чува, защото сега изгражда самочувствието си. Ако аз не и помогна, то кой друг?


Най-хубавата е, нали?
Кажи ми - най-хубавата е !Нямаш никакви съмнения.
Виж целия пост
# 9
Най-хубавата е, да. Съвсем обективна съм. Снимка?
Виж целия пост
# 10
Именно за куртоазията говоря, блажка.
Защо така неохотно приемаме похвалите за децата си?
Защо се притесняваме от това да си "признаем" гласно, че за нас нашето дете е най-най?
Защо сме така мнителни, когато някой открито си хвали гарджето?


Само да не се получи недоразумение:
- не приемам неохотно похвали за децата си. Но и не ги търся от случайни хора, нито ги прося. Ако дойдат спонтанно - са добре дошли, тогава са непреднамерени.
- не се притеснявам да призная гласно, че децата ми са най-най-най, но: пред тях, себе си, съпруга, и майка ми.
- не съм мнителна, когато някой открито си хвали гарджето. Мнителна бих била обаче, ако някой хвали моето дете повече от собственото си гардже, особено в присъствието на децата. От другото дете би ми било кофти, и от това, че майката няма самочувствие.
Виж целия пост
# 11
Със сигурност има и по- хубаво гардже от моето, но в моите очи тя си е най-най  Heart Eyes И тука не говоря само за физическа хубост....
Винаги и го казвам и виждам как се кефи на това. Расте със самочувствие, което аз никога не съм имала, защото никой не ми е казвал, че има нещо хубаво в мене.
Ако някой и направи комплимент никога не отговарям смутено, че всички деца са хубави. Просто го приемам и благодаря, защото това е комплимент направен лично към нея, а не към всички деца.
Виж целия пост
# 12
Най-хубавата е, да. Съвсем обективна съм. Снимка?

Е, това е!
Това исках да чуя.
В това вярвам.

Просто вече почнах да отказвам да се държа като ощипана госпожица, когато ми похвалят детето.
Ако някой не го харесва - моля, лошо няма.То е най-хубавото.И аз съм обективна.

Така ти се зарадвах на думите, че още ми е радостно  bouquet
Виж целия пост
# 13
Не само на нас си, ами и на детето трябва да го казваме ВСЕКИ ден.
"Ти си най-най-най за мен и винаги ще бъде така"

Peace
Даже понякога си мисля че прекалявам с тези думи. Но какво пък, всеки човек и на 1 и на 100 години има нужда от такива думи така че - от мойто гардже по хубаво нема.
Виж целия пост
# 14
Със сигурност има и по- хубаво гардже от моето, но в моите очи тя си е най-най  Heart Eyes И тука не говоря само за физическа хубост....
Винаги и го казвам и виждам как се кефи на това. Расте със самочувствие, което аз никога не съм имала, защото никой не ми е казвал, че има нещо хубаво в мене.
Ако някой и направи комплимент никога не отговарям смутено, че всички деца са хубави. Просто го приемам и благодаря, защото това е комплимент направен лично към нея, а не към всички деца.

Чакай сега - как така има и по-хубави, ама за тебе е най-хубавата?!
Не разбирам.
Най-хубавата ли е, или не е?

"За мене" е ужасна реплика, която отрича нещо, което назовава.
Извинявай, ама защо така лесно можем да отстояваме, че една кола е най-добрата марка, без да казваме "за мене", а катоиде реч за детето - за нас си било най-хубаво.
Как така?!

Не казваш за мене, за кака Пенка, за тоя или оня....
Най-хубавата ли е?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия