ползвали ли сте шишета на др.Браун

  • 10 937
  • 41
казаха ми че шишетата на др. Браун са единствените сертифицирани с функция против колики чувалили сте за тях ?а ползвалили сте ги?а каква им е цената и наистина ли са толкова ефикасни newsm78
Виж целия пост
# 1
Хранех Василена с такова. И водата и беше в такова. Коликите бяха зверски. Не искам да те разочаровам. Може би ще пишат и майки, при чиито бебета е дало резултат. За моето бяха излишен разход тези шишета, но бях длъжна да опитам.
Виж целия пост
# 2
    Аз предимно такива ползвам , известни са шишетата , добри са , леко пият децата от тях , имат система за  движение на въздуха (ако така мога да кажа).Знам , че в   България са  от  скъпите шишета.По-добри са от Авент според мен , а  са  горе долу същата цена.Имат на бибата само 1 дупка , която е с различен размер според номерацията.Бибата номер 1  става за бебче , а на големия му давам номер 5 , защото пие по-гъсто млеко с корнфлор за през нощта.При Авент номерата на бибероните пак са така  за смяна с  възрастта , но номер 4 например е с 4 малки дупки , а не с 1  , но по-голяма .Така по-гъсто млеко не минава добре.Аз предпочитам  Б Фри или както се казва още др. Браун.Старите бяха  с цвят на шишето кафяв, а сега новите са  с   прозраяен цвят , вече не са кафяви.Но и кафявите са супер , просто при новите с прозраяната пластмаса частите за миене са по-малко , защото са  свързани няколко части в една вече , а при старите шишета се разглобяват на повече  части когато се мият.При др.Браун "сламката" в шишето е оцветяваща се според температурата.Ако е гореща течността сламката става от  синя розова, за безопастност , за всеки случай.Не  че ще  сипеш горещо на бебето да пие и ще  забравиш ...но ....И най-важното наричат се Би фри  защото липсва в  пластмасата този елемент , който  го има  в Авент  например и ги обявяват за нездравословни , особено ако имат драскотини отвътре в шишето след по-дълга употреба (елемента се наричаше , т.е  започваше името му с Б.....който се сети  да пише , ако не може да се провери в   сайта на др.Браун).
   Коликите не зависят само от шишето, неможе шише да  прави чудеса.Коликите зависят от кърмата, от храната на майката , от самото дете(Саги беше с повече колики , а Шахар ми е спокойна).....И все пак шишето помага поне да се избегнат болки в ушичките  при смукането, за лекота при пиенето.Шишето не е лекарство , не прави чудеса.При обикновените шишенца бибата се слепва при пиене , защото детето  дърпа , а въздух не влиза в  шишето.Или трябва да я  вадиш и да  го прекъсваш детето или да се мъчи и да дъпра по-силно.При малките бебета не е толкова осезаемо , но после като започне едно сукане от това шише  силно , само добро шише  за да му е спокойно на детето.
Виж целия пост
# 3
Да.Ние ползваме.Мисля,че става въпрос за шишетата B-FREE.Моят бебок почти не е имал колики,но предполагам,че е така най-вече ,защо го кърмя.Слагаме в тях чайчета и водичка.Сестра ми също ги ползваха само ,че за млякото и бяха също много доволни,но малкия пак си имаше колики.До колкото знам от моята лекарка нишо не помага за коликите ,само малко ги облекчава,но това е нещо през ,което трябва просто да се мине,защото в червата се образуват полезни бактерии.
Колкото до цената - мисля,че едното беше 16,а ние си ги купихме в комплект 2 и май излизаха по- евтино.По-добрият вариант е 2,ако сте на АМ.
Виж целия пост
# 4
Няма шише против колики!Това е рекламна политика на фирмите за зарибяване на клиентите.Ако вършеха такава работа прозиводителите на капки за колики щяха да фалират.
 След като дадах луди пари за всякакви марки шишета за колики и никое не вършеше работа, стигнах до д-р.Браун.Явно на продавачката в магазина и стана жал за разочарованата ми физиономия и сама ми каза да не взимам тази марка.По-късно осъзнах колко права е била, тръбата през която минава млякото се име адски трудно.
Виж целия пост
# 5
Ах, да. Толкова трудно пиеше, милата, че си свиваша ръчичките до тялото, сякаш да си помага да помпи.
За миенето си имаше четчица, не беше толкова трудно. Просто шишето е безполезно.
Виж целия пост
# 6
Шишетата на Божа всичките са такива,аз съм доволна,колики е нямала/едва ли е било,заради шишето,но е факт/,струват около 17 лв. поне в Търново.
Виж целия пост
# 7
До скоро и аз ползвах такива шишета. Малката не е имала колики, но това предполагма не е само от шишето. До дете си е. Отказах се от шишетата "B-free", защото ми писна от хилядите им части за миене. Иначе тръбичката, която вътре уж показва дали млякото е горещо или не, според мен не е толкова функционална. Понякога лъже, че млякото е горещо и се е налагало да чакам да истине, а се е оказвало, че няма нужда. С други думи - за мен това не е предимство на шишетата "B-free". Биберона им е по-мек от останалите марки шишета.
Виж целия пост
# 8
Ползвам само такива шишета и съм много доволна, много.Мисля дори , че имаха лек ефект след като махнах Авента, но да спрат съвсем коликите абсурд.Иначе за миенето на тръбичките във всяко шише има четчица за тази цел и при мен не е било проблем.Константин е на година и все още пие вечерното си мляко от такова шише, но след отшумяванео на коликите махнах тръбичката.
Виж целия пост
# 9
   Това , че не помага при колики не го прави безполезно , стига с тези колики бе , мами , естествено , че  е рекламна политика в по-големия си процент.Но вижте и другите му качества , ако ви се чете де .... Rolling Eyes Simple Smile
Виж целия пост
# 10
То и за Авент така казват, но при положение че съм използвала и 2 вида резултат нямаше кой знае какъв !
Виж целия пост
# 11
Против колики имат предвид, че не влиза въздух в стомахчето на бебо. Защото колкото повече се нагълтват с въздух толкова по-силни са коликите. Шишетата са страхотни, а колкото до миенето не мисля, че има някакво затруднение или че са нужни часове за да се измие една тръбичка. Препоръчвам ти ги
Виж целия пост
# 12
Ползвах преди 3г.Тогава голямото шише струваше 15лв.Взех си 3,но съжалявам ,че не взех Авент-по лесно се мият.Др.Браун имат клапа с многоо дупчици и мини четчица-голяма бъзикня....
Бибероните са меки,но мисля че стават и на други шишета.
А относно коликите-не е да нямаше,но продължавам да мисля ,че фактора "въздух в коремчето" е не на първо място като причинител.
Виж целия пост
# 13
Ползвам тези шишета и също съм доволна. Ива имаше много малко колики, но не съм сигурна дали е било заради шишето обаче то си има своите предимства и petia911 ги е описала доста подробно. Миенето действително може да е по-трудно незнам, нямам база за сравнение, но не мисля, че е проблем. Относно цената струват някъде към 16-17 лв.
Виж целия пост
# 14
..... тръбата през която минава млякото се мие адски трудно.

Нашето шише имаше специална четчица за тръбичката, но ефект нямаше  Cry  Това което ние бяхме купили струваше около 20 лв. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия