Бясна съм на свеки

  • 3 966
  • 47
Хей момичета направо съм бясна.Искам съвет как да постъпя и според вас права ли е тя или не?Защото според мен не е  права,а се бърка в личното ми пространство.Свекърва ми от доста време все мрънкаше за второ бебе да си имаме,но един път аз така я отрезах че тя вече пред мен не посмя да каже ништо.Наговорела детето да ми повтара по много пъти в деня че иска братче,аз разбира се го понесах стоически и му казах да й предаде че ние нямаме парички а тя ако има нека си купи.И предопредих мъжо да говори с нея и да и обясни че това е нещто лично между нас двамата,и тя като ги прави тези нещта само ме дразни.Е сега пих кафе със снаха ми/ на брат ми съпругата/ и тя ми каза че свеки я е питала дали ще си имаме бебе.Еееееееееее,момичета какво е това според вас???
Защото според мен е някаква простотия или незнам как да го нарека,откаде накаде тя ще разпитва други хора дали ние ще имаме бебе.И при положение че тя има само един син,т.е.мъжо.
Кажете какво да правя дали да изчакам мъжо от работа и да си поговорим на високо равнище.
Или пък да вдигна телефона да й се обадя и да се свърши един път завинаги.
БЯСНА СЪМ МНОГО!!! smile3511 smile3511 smile3511 newsm61 newsm61 newsm61
Виж целия пост
# 1
Ами вземи говори направо с нея. Ако не подейства- не знам...... Бати несъобразителните хора и нагли....  #2gunfire
Виж целия пост
# 2
Напълно те разбирам.Супер досадни са това бабите. В моя случай майка ми само ни натиска ( друг е въпраса, че аз искам второ, но мъж ми нещо се лигави).
Моят съвет е да изчакаш супруга си и да поговорите.Ако той не вземе отношение по въпроса и не те подкрепи пред майка си, тогава вдигай телефона и .... ти си знаеш. Успех и не се ядосвай.  Hug
Виж целия пост
# 3
Кажи й направо-явно не се усеща! #Cussing out
Много неприятна работа,защо толкова държи да има второ внуче,пък и такава конспирация-да кара детето да подмята научени от нея фрази. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
По принцип и аз искам второ дете.Но мен ме дразни мрънкането от нея.Пък мога и да имам някакъв проблем.
Много нетактично от нейна страна,но тя си е такава,без такт и ритъм. #2gunfire
Виж целия пост
# 5
който иска повече деца да си ги ражда. Нещо подобно казах на мойта свекърва като зарева, че зълва ми и зет ми не щели да се женят. Свекърва ми е вдовица и, с ясното съзнание за това, й казах, който иска сватба, да се жени. Бях умишлено груба, но понякога това е единственият начин да набиеш нещо в главата на дебелокор човек. Не, че в конкретната ситуация ще подейства, де, като си знам човека  ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 6
Кажи й направо-явно не се усеща! #Cussing out
Много неприятна работа,защо толкова държи да има второ внуче,пък и такава конспирация-да кара детето да подмята научени от нея фрази. Rolling Eyes

Думи нямам. smile3514
Виж целия пост
# 7
И моите подмятат такива работи, добре че са далече и радко стигат до мен-да ме ядосват. Те имат претенции и за пола-можело този път да е момче. Не им объщам никакво внимание. Twisted Evil
Виж целия пост
# 8
Говори с нея, то е ясно, че това нещо - свекървата не се разбира от дума, но е по-добре отколкото да се скараш с мъжа си. И аз имах подобен проблем, защото ето виждаш ли отколко време сме заедно та няма ли да има внуче и то момиче. Проведоха се редица "конференции" с роднини и се поставяше въпроса. А пък то внучето в този момент си било на път, ама кой да знае и при това е момче. Mr. Green Та сега пак е разочарована, но аз и казах като иска момиче да си роди. Аман от тия свекърви, несъобразителни, нахални, компетентни по всички въпроси и какво ли още не.  bash
Виж целия пост
# 9
Опитай с добро. Не е лесно, но не си трови нервите! Помоли съпруга си да поговори с нея - може и да помогне. Тя сигурно си мисли, че само ти не искаш второ дете. Нека съпругът ти и разясни, че решението, дали ще имате второ дете и кога ще стане, е само и единствено ваше! Също така да и каже да не промива мозъка на детето! Ако след такъв разговор няма ефект, може да помислиш за крупни мерки. Все пак още дълго ще ти се налага да я виждаш и общуваш с нея, а едни лоши отношения водят до неприятни ситуации. Тя е майка на съпруга ти и той е този, който трябва да тропне по масата!
Напълно те разбирам. Ние имахме проблеми по-големи от твоите, но откакто съпруга ми и каза някой работи, свеки спря да навлиза в личното ни пространство. За сметка на това се увеличиха приказките пред хората за нас, но не ни пука твърде. Далеч повече се дразнех, когато съпругът ми оставаше безмълвен.
Всички лоши свекърви са такива - ако синчето мълчи, те тълкуват мълчанието като съгласие с държанието им и още повече набират скорост!

Успех! Дано се справите! И не се ядосвай прекалено - така само тя печели!
  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 10
Ами аз достатъчно ясно съм й обяснила че не е нейна работа това и затова тя си търси съучастници.А за детето просто ме беше психирала с чий мозък го е направила,незнам.Мално се поуспокоих,но ще си поговориме с мъжо довечера като се прибере.
Виж целия пост
# 11
Кажи и че работите по въпроса и ще спре да досажда.
Виж целия пост
# 12
Е, не се ядосвай толкова. Не и е работа, ама тя друга работа сигурно няма.  Simple Smile Възрастните хора са по-близо до края на живота си и виждат смисъл в истинските неща- децата. Още повече, че може би и тежи, че тя е само с едно дете и иска да те подтикне за още едно. Вярно интимно е, ама и за нея е интимно това очаквано нейно внуче. Ако можеха бабите да си раждат внучетата- на света щеше да има много повече хора JoyДаже си мисля, че и аз на стари години ще искам повече внучета да дундуркам.
На моята майка свекърва и така все я подпитвала за второ кога ще си родят, че тя чак не искала да чуе да има второ. Добре, че накрая татко настоял, че нямаше да имам сестра иначе Laughing
И мама се ядосваше, че заради свекървини приказки без малко да остане без второ момиче. Ама питай я- сега вече я разбира.
Така, че зависи от гледната точка.
То на свекървите винаги има за какво да се ядосваме #2gunfire, но не късай нерви.
Виж целия пост
# 13
Кажи и че работите по въпроса и ще спре да досажда.

Никакви обяснения няма да давам,просто немога да се разправям защото ще избухна пред нея и незнам какво ще стане.
Виж целия пост
# 14
Не е виновен мъжа ти-не си го изкарвай на него...
Аз съм на принципа- "Право куме в очите"-казвам каквото ми е на устата и това е .Малкото пъти в които съм премълчавала после ми е излизало през носа #Cussing out
Така че -или отиваш да се разбереш с нея на четири очи и веднъж за винаги да се научи да не се меси,или ....се правиш че не ти пука
Аз съм за първото #2gunfire
Кажи и че работите по въпроса и ще спре да досажда.

Никакви обяснения няма да давам,просто немога да се разправям защото ще избухна пред нея и незнам какво ще стане.
Че какво като избухнеш -още по-добре-да се научи да не се меси #2gunfire
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия