лишей по тялото

  • 3 297
  • 12
Здравейте мами! Simple Smile
От седмица имам този проблем,бебчо кара 5 месец и почнаха да му излизат лишей,не  го свързвам с нищо,лекарката каза че е тип кожа,предписа му triderm,а всеки ден се увеличават, newsm78след баня го мажа с преварен зехтин .Случвало ли ви се е, и как сте се справили ?
Виж целия пост
# 1
Моето момиче имаше такива лишеи по кожата някъде около 4-5 месец. Проблемът го реших така: къпя я само с вода без шампоани, само два пъти в седмицата слагам от шампоана на Мустела за атопична кожа. Самите лишеи мажех с "Линола Фет" - предписа ми го педиатърката. Кремчето е много добро.
Ти с какво го къпеш?
Виж целия пост
# 2
Мустела за атопичен дерматит и Линола Фет използвам. Къпя го с Линола Фет олио за вана 2-3 пъти седмично. Но при Крис е в лека форма - излизат му рядко и мънички участъци, не стигат до червено, но все пак...
В по-тежките случаи е препоръчително да се избягват храни с консерванти, но вие сте малки, затова засега тази забрана не ви вълнува. Казвам го да знаеш само. Една приятелка си отписа детето от детската кухня по тази причина и започна да му готви сама.
Виж целия пост
# 3
Искаш да кажеш че може да е алергия към храни,защото аз сега започвам да го захранвам,лекарката ми каза ча е амивитаминозен тип кожа,лошото е че от снощи до сутринта има две нови петънца!
Виж целия пост
# 4
Познавам бебенце, чиято алергия се изявява като сухи петна по лицето (за тялото не съм сигурна, не съм питала майката, а пък не мога и да видя), приличащи на лишеи. Ако му даваш друго, освен кърма/АМ, обърни внимание дали не е реакция от определена храна.
Иначе моето дете като имаше петънца, го мажех с Мустела за атопична кожа и го къпех само с вода.
А Линола Фет аз съм го използвала- много съм доволна Peace
Виж целия пост
# 5
Ние имахме такъв проблем на 5 месеца.При Ния обаче се получи от шампоана на Мустела.Кожата й изсъхна и започна да се лющи,а на другия ден вече имаше лишеи.Водихме я на кожен лекар в МА и ни предписаха медицинска козметика-A-Derma. Шампоан за тяло и спрейче за пръскане след баня.Оправи се много бързо.Скоро ми свърши спрея и купих олио на Мустела-пак започна да й изсъхва кожата.Явно тази марка козметика хич не й понася. Naughty
Виж целия пост
# 6
Имахме такъв проблем - мажех с Мустела и капвах Линола Фет във водата за изплакване. Сега ни предписаха -A-Derma с цинк за лицето.
Виж целия пост
# 7
и мойта бебка има такива лишеи- атопичен дерматит:(( се оказа. Получи алергичен обрив, в резултат на което правихме кръвен тест за алергия и се установи алергия към няколко неща, вкл. и към моркови... така че много внимавай какво даваш. Иначе мажа с какво ли не- Мустела Стелатопия, Атодерм на Биодерма, Ексципиал липо лосион, Нахткерцен на д-р Тайс, Елидел и т.н.(май че това са всички).Засега съм най-доволна от Стелатопия.Успех !
Виж целия пост
# 8
Целите му крака и около вратлето му се покриха с лишеи  #Cussing out Пробвах разни мехлеми,пробвах Елоком,нооо нищо.Накрая му купих крема за тяло на Мустела за атопична кожа.Добрата новина е,че подейства на третото мазане безотказно и до днес няма нищо  Laughing Лошата обаче е,че струва 28 лв. Но щом е за детето  Peace
Виж целия пост
# 9
Лошата обаче е,че струва 28 лв. Но щом е за детето  Peace

в аптеки Ремедиум го купувам за 24лв- не че е голяма разлика, ама си е разлика ...
Виж целия пост
# 10
Здравей ,има един крем,казва се ELOKOM.Ние също имахме две ли6ей4ета намазах ги няколко пъти с него и минаха.Този крем става и за по-упорити трески намазва се в корените и така си стои без отмиване е.Струва около 10лв мисля 4е 9 и нещо беше.Дано да съм ти помогнала Peace
Виж целия пост
# 11
Днес говорих с лекарката и тя ми препоръча да къпя детето с бръснарски сапун,защото това е най-лекия възможен сапун,и след баня с преварен зехтин да го мажа!Някой пробвал ли е тази комбинация! Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Дъщеря ми беше с лишеи по тялото, оказа се алергия от памперсите. Мазах с Елоком, къпя я със хума, пера всичко само със сапун. Сега се поуспокои кожата, но не знам до кога ще е така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия