Въпроси към д-р Слънчева: хълцане и мноого суха кожа.

  • 1 053
  • 2
Здравейте д-р Слънчева,
дъщерями е на 13 дни.
1. Хълцането се появява след хранене. На смесено хранене е, т.к. нямам сигурност колко поема от мен (едната гърда е оперирана след първото ми раждане поради възпалена киста, преди това срях кърмата поради дсетки кисти в двете гърди и липса на кърма. Сега нещата са сравнително по-добре прегледах се след раждане и има само по 1 малка в двете).
Оригвам я оставям я в леглото и се почва. Минава с гушкане. Имали някакво обяснение какво го причинява хълцането (чела съм че нормално)
2. Кожата и е ужасно суха, направо се лющи. Как да й помогна?
Родена е 5 дни преди термин, а изглеждаше като преносена.
Единсвената чистичка кожа е на гърба и личицето (с изключение между веждичките и лявовото клепаче частино са зачервени)
Пробвал съм какви ли не мазила: Бебешко мляко Мустела, Бебешко олио Нивеа, Дефламол, Студено пресован преварен зехтин, Еxcipial U Lipolotion и Еxcipial Бадемово масло
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Хълането е нормално- при оригването въздуха или млякото което се връща в хранопровода дразнят вагуса и се получава това хълане.
Бебто още е много малко. Кожата ще се нормализира с времето.
За сухата кожа е добре да се маже обилно с козметика за проблемна кожа след баня и поне още 2 пъти през деня. Не е необходимо да се къпе всеки ден със сапун или бебешки шампоан- достатъчно е къпане само с вода.
Добре е да и давата от хипоалергичните АМ както и Вие да спазвате диета- ограничето млякото като начало.
Виж целия пост
# 2
Много благодаря за отговора.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия