Имам не укротим брат ....

  • 1 116
  • 14
Здравейте на всички мами тука,
Та тъй ще давам по същество събирам идей за занимание на малки деца щото имам брат в нас който ме побърква на последък ми се налага аз да го гледам и се питам с кво да го занимавам та да седи мирен ,защото и аз си имам домашни и мой си пртоблеми и занимания.приемам всякакви предложения ,само да кажа че тва с рисуването не минава вече.Малкия иска да дивее просто ,а аз нямам време да му ходя по петите и да го гледам да не направи някоя беля.Та ак може понеже се сетих че тука има много майки със много такива пощуряли дечица пълни със енергия  baby_neutral и искам да ви питам с какво ги окротявате с какво обичат най-много да се занимават вашите деца.Понякога ми се случва да гледам и малката ми братовчетка и двамкат акато се съберам и не ми късат нервите ами ми идва да се взривя със гранатомет.Малкия е на 8 а братовчетака ми на 5.Хора може да ви здучи смешно да си милите че ви базикам ама моля ви със цялото си сърце помогнете ми да ги окротя направо ме убиват.Приемам всякакви предложения само да седи мирно и да не шляпа на ляво на дясно и да не се забърква в глупости.Да кажете ч ее голям да найстина голям е мога да го пусна да си играе с децата ,ама не всеки път се връща с ужулено коляно или цитирам
-Мимии ония ме наби
И Мими пощурява и отива да всява страх в хлапетата на улицата понеже са ударили бртчето и.Да кажем да не ми пука ,не после отива и се оплаква на Майка ми Ситирам
-Мамо ,мамо ама Мими така и така..
-О така ли ти не гледаш брат ти ,ти ше ме помолиш ,мамо може ли да излезна да се видя с приятеля си-на мама думите
и аз съм аут хора разберете ме аз съм в развета насилите си не мога да седя закотвена в нас и да не излиам когато майка ми си е в нас понеже не съм гледла малкия ,или защото имам лоши уценки щото съм го гледала.Да кажа че го гледам събота и неделя.Моля помоигнете
Виж целия пост
# 1
 Мими, а ти на каква възраст си (на мен ми звучиш като на 13-14 годишна) извинявай, че леко на хазарт го ударих, но ми стана любопитно.
   Не знам до колко удобен би ти бил съветът ми, щом се налага да гледаш брат ти, но мисля, че е по-добре да се сработите с него и да го спечелиш на своя страна. Със сигурност ти е безкрайно досаден, за което те разбирам напълно, но със сигурност и ти с твоите проблеми и домашни си му досадна, което също е разбираемо. Вероятностите са две да се карате и клюкарите на майка си от тук до където стигне (ефектът няма да е положителен и за двама ви със сигурност) или по някакъв що-годе приемлив начин да се опитате да се разберете помежду си, при желание винаги има начин.
Виж целия пост
# 2
Ми свали му детски филмчета. А иначе, твоят брат на училище не ходи ли? Запиши го на извънкласни занимания. Може и да го накофтиш да учи английски, примерно. Или на някой спорт- най-добре  Mr. Green
Виж целия пост
# 3
ми аз съм на 15
ама не става аз уча на компютъра имам предвит трябва ми за доклади информация а той през тва време направо вдиха къщата във въздуха  ooooh! еиднпад го зарязах сам в къщи ми се наложи да търся пожарогасител  #2gunfire
Ходи на училище ама аз го гледа събота и неделя немога да му дам да си пише домашнте щото ходи на занималня ,ходи и на англиски през седмицата събота и неделя са му свободни.
А да кажа че мисля че много го влекат приложните изкуства ,обичаше да рисува ама усещам че у доскучава вече и за тва питам някво интересно занимание ,нещи с глина пластелин е такива работи  newsm78
Виж целия пост
# 4
Дай му да изрязва разни фигурки и после да ги лепи на някой лист.
Ти сама си се сетила - пластелин или глина. Нека моделира нещо. Купи му фигурки за изрязване на пластелин - много е зарибяващо.
Или пък му вземи едно домино и нека реди изправени фигурките, така че после като бутне едната да паднат последователно всичките.
Виж целия пост
# 5
А вашите какво правят в неделя, че не си гледат детето?
И на мен ми се случва понякога да гледам брат ми, но мисля, че родителите не бива да прекаляват с това. Защо не им кажеш, че един ден, когато ти си родиш деца, ти ще си ги гледаш, а сега те да си гледат тяхното. Мисля, че не е нормално да разчитат чак толкова на теб. Ти също си дете и имаш нужда да разпускаш и да си вършиш задълженията към училище. Това, че си по-голяма и малко по-отговорна, не означава, че трябва да се превръщаш в детегледачка.

Виж целия пост
# 6
Майка ми работи и събота и неделя и има само някакви бизнес срещи баща ми работи в Испания и се прибира на 3 месеца за 1 и полувина.Той почти пропусна живота ми.Сам го е казал.
Няма значение тва със изрязването на фигурките ще го пробвам мисля че шщу му хареса благодаря
приемам още предложения
Виж целия пост
# 7
Кофти, не знам какво да ти кажа...
Каквото и да му купиш, рано или късно ще му омръзне.
Скоро ще се очовечи брат ти... дотогава трябва да го търпиш. И все пак не забравяй да напомняш на вашите, че и ти си дете.
Виж целия пост
# 8
А на мен ми се струва много инфантилно това братче.  newsm78 На 8 години вече би трябвало да се е кротнало детето, поне докато е вкъщи. Книги не чете ли, телевизия не гледа ли, някакви по-спокойни игри не си ли играе?
Така както описваш поведението му, по-скоро на 4-5 годишно дете ми прилича, отколкото на 8-годишно. Май мама доста го е поразглезила...
А баби нямате ли?

ПП Внуши му идеята за Плейстейшън. Или втори компютър. Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Помоли майка си да го задължи ежедневно да прави диктовки - ти ще му диктуваш и ще ги проверяваш. И двамата ще имате полза от това.
Виж целия пост
# 10
Синът ми е на осем и не мога да си представя да е толкова буен и непослушен. Та чак понякога съм го оставяла със сестра му да я занимава докато пооправя къщата.
Заниманията му, когато няма домашни и не играе с децата навън са: компютъра, филми, има една игра с магнитни елементи - много е увлекателна - строи си коли, нинджи и др., обича да чете гатанки и после да ме изпитва. Сега времето вече се затопля и повече ще играе навън.
Виж целия пост
# 11
Ами напълно разбирам. Имам двама осемгодишни братовчеда. Когато дойдат вкъщи се изприщвам направо. Много са палави.
Виж целия пост
# 12
Синът ми е по-малък, а и може би с други интереси, но е доста буен също, така че давам някои идеи (6 год е).
- пластелин, глина, смес от брашно и сол - голяма мушама на масата и лесно се чисти после
- решаване на задачки съобразени с възрастта му - свалям от Инет и купувам книжки - стига детето да обича такива занимания (намиране на път в лабиринти подобни)
- строене с подходящ строител/конструктор - лего или друго с коли, роботи, каквото му е интересно
- пъзели на любима тема
- домино и подобни игри, но там трябват 2-ма...
- книжка със стикери
- оригами или papertoys (пак от Инет),картинки за оцветяване
- разни типове мозайки

А иначе съм съгласна, че е добре да сте екип! Достатъчно голям е, за да разбира! Разпределете си времето - занимаваш се с него половин-1 час, после всеки има време за себе си. Или излизайте заедно на вън като редувате негови и твои любими места. Ако имате джобни пак се редувайте кога, къде да ги харчите. Или му давай малко от твоите, когато се е държал добре и ти е осигурил време за теб си.
Виж целия пост
# 13
Напълно те разбирам.И аз бях наказана да гледам брат ми,когато живеех с родителите си.Освен,че ми се качваше на главата и ме клюкареше (понякога даже лъжеше),редовно ме изнудваше да му давам пари,за да изляза някъде без него.
Според мен родители,които не могат да си гледат по-малките деца трябва да си наемат детегледачка, а не да тормозят по-голямата си щерка.Имам много познати с по-малки братя и сестри,за които са били принуждавани да се грижат.Сега никоя от тях не иска да има повече от едно дете.

Не знам какво да те посъветвам.Аз отидох да уча,за да се махна от къщи и да имам малко спокойствие.Въпреки,че това не е най-добрия начин да започнеш самостоятеле живот....
Виж целия пост
# 14
Ма не братми не  е някакъв ужасен просто е много палав нее като другитедеца да се закотви пред телевизора и да не мърда просто него на едно място не го свърта и само тича скачас пищи и ми разбива здравето ,тва да го водя с мене на вънка е невъзможно понеже аз пуша (знам че е лошо) ,а той гледа идиалния момент в който да ме хване с цигара и да ме изклюкари тва беше преди докато майка ми още не беше разбрала че не може да се мери с моя инат.
Значи забелязала съм го единпъд от дасклало ни бяха каряали да си купим глина и на мене ми остана и я донесох в нас и той седи и си моделира и после я отцветява ама толкова забавно му беше че не мръдна 2 часа от едно място аз спокойно имах време за всичко ,домашни приятели който ми идват на гости по кротък не го бях виждала.И същото с рисуването ,ама тва му доскуча за тва се обърнах към вас щото вия сте майки знаете как да си окротявате дечицата  newsm78 А забравих да кажа Благодаря че все пак ми оделяте време
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия