с риск вече да Ви писне - няколко въпроса за захранването

  • 433
  • 5
Здравейте мили момичета,
След някой и друг месец ни предстои захранване и имам няколко въпроса:
1-во - след като дам зеленчуково пюре в началото, колко време да давам същото преди да дам на бебето някоя друга нова храна?
2-ро - ако си изяжда на обедното хранене цяло пюре да дохранвам ли с АМ?
3-то горе -долу за какъв период от време трябва да му дам основните зеленчуци - моркови, картоф, тиква и т.н.
Много Ви благодаря, знам че има подобни теми /дори и аз съм пускала Embarassed/, но имам проблем с търсачката
Виж целия пост
# 1
1. Даваш 2-3 лъж. от един зеленчук, на следващия ден 4-5 и така до достигане на пълното количество, след което /след 1 седмица, примерно/ - по същия начин със следващия зеленчук, като можеш да дохранваш с първия
2. Можеш да слагаш малко АМ в пюрето
3. Няма точен отговор на този въпрос - нищо не е задължително, както дойде...
  chef
Виж целия пост
# 2
1. 2-3 лъжици в началото и после увеличаваш, след като достигнете пърното количество от даден зеленчук(да кажем за 5-6 дни) правиш почивка от ден -два в които не даваш нишо ново и следиш все още за реакции. След това нова храна по същия начин, като нея може да я прибавяш към вече позната такава (имам впред вид, че като захраниш примерно с картоф, когато след това въвеждаш морков може да смесиш картофено пюре с 1-2 лъжички морковено и така да го дадеш, като всеки ден увеличиш моркова за сметка на картофа и т.н.).
2. Не е необходимо да дохранваш с АМ, както е казала jane1 можеш да слагаш по малко АМ в пюрето, но и това не е задължително, лично аз не слагам и не дохранвам.
3. Няма такова нещо като период в който ТРЯБВА да дадеш определените храни, води се по детето, не го насилвай за нищо. Когато започнеш сама ще разбереш какво е най-добре да правиш с твоето детенце.
Виж целия пост
# 3
Момичета, благодаря Ви за отговорите  bouquet
Виж целия пост
# 4
sharli, като гледам и твойто е пате като мойто... което не говори много добре за майките... имам предвид, че майките на патетата не са нищо друго, освен патки...  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 5
 Laughing Laughing Laughing
sharli, като гледам и твойто е пате като мойто... което не говори много добре за майките... имам предвид, че майките на патетата не са нищо друго, освен патки...  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ще оспамя темата, ама не бях се замисляла върху този факт, добре че не писах на мама пилето, каква кокошка щях да съм тогава... Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия