Глисти

  • 20 895
  • 13
Здравейте,на племенника му откриха ,че има глисти и тъй като с моя син доста често за заедно се притеснявам да не би и той да се е заразил.Някой знае ли до колко са заразни глистите и евентуално как се лекуват?Благодаря предварително
  bouquet
Виж целия пост
# 1
Това може да ти е от полза.
http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/81076010.htm
Виж целия пост
# 2
до колкото знам глистите не са заразни, за глисти помагат много тиквени семки.
Виж целия пост
# 3
И аз знам за суровите тиквени семки.Чувала съм още,че излизали,ако детето седне на гърне с  прясно мляко.Звучи абсурдно,но...
Виж целия пост
# 4
Суровите тиквени семки-да,както и чесън,но той е по-подходящ за голям човек,
иначе има едни хапченца,които са две в опаковка и се пият на 6 месеца,но не си спомням името,попитай някой лекар,много са ефикасни
 Peace и са за деца
Виж целия пост
# 5
...до колко са заразни глистите и евентуално как се лекуват?

Зная например,че ако на дете в ясла/градина са открили чревни паразити,цялата група пие лекарства.Могат да се направят и изследвания,но нямам представа след колко време може да се отчете положителен (или сигурен отрицателен) резултат.
На твое място не бих лекувала на своя глава.Попитай педиатъра на детето си кога могат да се направят изследвания и ако са положителни-да назначи лечение.
Виж целия пост
# 6
Ако се съмнявате, че детето ви има глисти обърнете се към личния лекар. Би трябвали да ви назначат изследвания. Но на моето дете предписаха лекарство без изследвания! newsm78 Да сме пробвали, профилактично! Пък ще видим.... При това съм сигурна, че има всички признаци за глисти - нервничи, оплаква се от болки в областта на пъпа и безапетитие, скърца през нощта със зъби и спи неспокойно. Ама можеш ли да се пребориш. Ще ги пием и това е. Таблетките се казват Вермокс. Желателно е да се приемат от цялото семейство.
Виж целия пост
# 7
Аз, когато бях малка, се заразих. Става доста лесно, ако детето например си лапне ръцете, с които е пипало нещо, покрито с яйцата на глистите. Ще ръзберете, ако има в изпражненията или около ануса. Те се виждат! Аз сама си ги открих, като малка, но не смеех да кажа, накрая си признах, защото много ме дразнеха. Ако се пипа по дупето, погледнете!
Виж целия пост
# 8
За да сте сигурни ,че детето има глисти се прави анализ на акото. Иначе няма никакъв смисъл от лекарства профилактичо! Ако паразитите са в белодробна фаза нищо не ги убива .Симптомите са суха кашлица/особено нощем/, зачервено гърло, нервност, безапетитие или вълчи глад, скърцани със зъби и бълнуване и др. Глистите се убиват само в чревната им фаза и тогава се откриват яйца в изпражненията. Носят се три дена подред. Успех!
Виж целия пост
# 9
искам да използвам темата, за да ви питам как се прави самото изследване за глисти. Синът ми е на 3 години и лекарката ни пусна профилактични изследвания кръв урина и глисти.
Виж целия пост
# 10
искам да използвам темата, за да ви питам как се прави самото изследване за глисти. Синът ми е на 3 години и лекарката ни пусна профилактични изследвания кръв урина и глисти.

Лекарят дава едно стерилно стъкълце с лепенка отгоре, вечерта не се прави тоалет на детето, взима се шишенце от аптеката и в него се слага част от изпражненията, колкото бобово зърно, не моног голамо. Сутринта, като стане, се разтваря с пръсти леко свинкстера, отлепва се леко тиксото от стъкълцето и се залепва за свинкстера, така полепват разни неща по лентичката и тя пак се залепва за стъкълцето. Шишенцето и стъкълцето се носят в лабораторията, заедно с направлението за изследването за паразити. Това е Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Лекарят дава едно стерилно стъкълце с лепенка отгоре, вечерта не се прави тоалет на детето, взима се шишенце от аптеката и в него се слага част от изпражненията, колкото бобово зърно, не моног голамо. Сутринта, като стане, се разтваря с пръсти леко свинкстера, отлепва се леко тиксото от стъкълцето и се залепва за свинкстера, така полепват разни неща по лентичката и тя пак се залепва за стъкълцето. Шишенцето и стъкълцето се носят в лабораторията, заедно с направлението за изследването за паразити. Това е Simple Smile
Благодаря ти за отговора.
Странно, че лекарката не ми е дала такова стерилно стъкъло с лепенка. Аз си купих най- обикновенно стъкло и с тиксо ми каза днес педито да го направя. Ще взема да попитам в аптеките за такова стрерилно.
Виж целия пост
# 12
Не знам дали има в аптеките, но в специализираните трябва да има. Пък и нали като го извариш, то ще се стерилизира, така че не мисля, че е страшно.
На мен тези неща подробно ми ги обясни лекаря на малкия, но странното е, че той ни и нов (смених го лятото), та тогава за първи път ни назначиха подобно изследване, а то трябвало при всяко профилактично изследване да се прави...

Успех на вас! Grinning
Виж целия пост
# 13
На нас ни дадоха предметно стъкло и шишенце за акото от ХЕИ.А самото изследване струва 8лв.Откриха ни детски глисти /така казаха в ХЕИ/Лекарката ни изписа сироп Helmicid. Каза и дадавам сурови тиквени семки. Знае ли някой по колко се дават?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия