Моля за съвет при отбиването

  • 349
  • 5
 Здравейте мами, имам нужда от съвет. Василена е на 7 месеца и половина. Захраних я на 6 месеца, а дотогава беше само на кърма. Отначало имахме голям проблем със захранването, защото не можеше да свикне с другите храни и с лъжичката, не вече свикна и сама търси лъжицата Laughing. Тя е едро бебе и докато бяхме само на кърма наддаваше даже над нормата. А сега на последната консултация се оказа, че не е наддала, а напротив - отслабнала е с 150 грама. Много кофти ми стана. Тя е на 5 хранения. Кърмя я сутрин и вечер. Педиатърката ми каза да давам вечер добавка 60 гр. Започнах така, но включих добавка и сутрин, защото гърдите ми са си меки сутрин и сякаш въобще не се пълнят. Иначе като стисна излиза кърма. В началото изпитах угризения като сама реших, че най - добре е да я отбия, но сега пък ужасно се притеснявам,че не й стига кърмата и реших със сигурност реших да отбия. защото по- добре така, отколкото да мисля нон стоп наяжда ли се.  Моля за съвет как да го направя.  Преди заспиваше на гърдата, но вече не е така. Но се притеснявам да не се стресира. А освен това се притеснявам да не хвана мастит, защото въпреки че гъдите ми са постоянно меки и нямам напрежение в тях все пак има някаква кърма...Мерси предварително за съветите
Виж целия пост
# 1
Ами най- добре е това да става постепенно. Не си поставяй срокове, ами се води по нея. Много жени, без да го желаят, но поради липса на информация започват да дават добавка, кърменето намаля, а с това и производството на мляко, а бебето постепенно се отбива. Ти всъщнсот вече правиш точно това. Аз те съветвам просто да продължиш по този начин и не след дълго бебето ще е отбито, а на теб кърмата ще ти е спряла. Започни постепенно да увеличаваш добавката и да намаляш кърменето. Ако усетиш напрежение- изцеждаш малко, но в никакъв случай докрай. Няма смисъл да се привързваш, но носи стегнат сутиен.
Ако искаш хвърли и един поглед на Библиотеката- там има няколко статии за отбиването.
Виж целия пост
# 2
аз ти предлагам си приготвяш добавка, както ако не кърмиш,  но първо дай кърма и после добавката, бебчето ще си дояде колкото има нужда, и ти ще знаеш че хем кърмиш, хем бебчето е сито, аз не бих му спряла кърмата, щом я имаш, давай я
Виж целия пост
# 3
Според мен ви е рано да се отбивате след като имаш кърма Naughty , но наистина щом намалява, а и ти не се доизцеждаш постепенно ще намалява...няма да имаш проблеми с мастити...Моята първа дъщеря се отби сама на 8 месеца /просто не искаше да суче/ и кърмата си намаля и спря...без допълнителни пристягания, медикаменти...
Виж целия пост
# 4
Много рано е за отбиване.
Мислиш, че няма кърма, защото гърдите са меки и защото бебето не заспиван а гърдата?
Абсолютно нормално е след 7мес. кърмене гърдите ти да са меки, защото вече кърмата отдавна се е уреголирала и не препълва гърдите (аз с такива меки гърди кърмих почти година и половина), както и е нормално бебето да н заспива на гърдата, не защото не му стига кърмата, а защото е порастнало. Не разбирам защо искаш да даваш добавки - нали вече си захранила. Ако се притесняваш, че нямаш много кърма нали детето яде и твърда храна и дори кърмата да не е много ще си дояжда с пюрето. Според мен няма абсолютно никаква нужда от добавка, а за отбиване не бива и да си помисляш. Предлагай гърдата на чести интервали за няколко дни, така ще стимулираш образуването на повече мляко, продължавай със захранването и не се тревожи. Това, че детето не е наддало не говори задължително, че кърмата му е малко. На тази възраст бебоците са вече по-подвижни и с движението изразходват много калории. Кърми често (през 2-3ч.) и до седмица всичко ще е ОК.
Ако обаче искаш да отбиваш никой не може да те спре, но трябва да си наясно, че ще заради личното ти желание, а не защото бебето гладува или кърмата е малко.
Мен една педиатърка, на кояйто имам голямо доверие, ме убеди, че Дими не наддава достатъчно и кърмата не му стига, когато той беше на 4 мес. Започнах с добавка, но бързо се окопитих, започнах да кърмя на чести интервали, спрах добавката и така с меки гърди и "малко мляко" Laughing кърмих 1год и 4 мес. Като среюнах въпросната лекарка след време и й казах, че съм кърмила 12мес. след като тя предрече, че кърменето ни приключва тя онемя.  Не се предвай и не спирай да си кърмиш детето.   bouquet
Виж целия пост
# 5
Според мен не я отбивай щом имаш кърма давай още е мъничка. По горе са ти дали същия съвет 1во кърма после дохрани УСПЕХ Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия