Зачервени бузки

  • 504
  • 7
Здравейте!
Гледам, че от известно време Александър има зачервени, леко сухи бузки. В началото дори не обърнах особено внимание, още повече, че всички ме успокояваха "Абе нищо му няма, слънцето малко го е хванало!". Да ама от няколко дни няма слънце, а понякога бузките са още по-червени  Sad. Някой знае ли на какво може да се дължи това? Аз ли се бъркам или преди известно време някой беше споменал тук, че това било един от признаците на АД?
Виж целия пост
# 1
Най-вероятно е това=атопичен дерматит.По-добре го заведи на дерматолог.Ние имаме същия проблем,мазахме се с какво ли не,но ефект никакъв.Тази седмица ще ходим вече на лекар.
Виж целия пост
# 2
И на Виктория са й същите бузите. Мажа я с кремчето на д-р Тайс Нахткерцен и помага.
Виж целия пост
# 3
и нашите бузки бяха така миналата зима: червени, изпръхнали и с напукани венички. мажех го с Нивеа, колкото да омекотя кожата. Според мен е от вятъра и смяната на температурата, а детската кожа е доста нежна. Тази зима му се появи при първото застудяване, известно време го мазах с един "приготвен" крем за подсечено и от тогава не се е появявало. Но и не излизаме толкова често, защото вече е на ясла.
Виж целия пост
# 4
Ох не искам да те плаша- и на сина ми му са такива бузките- и на мен всички ми викаха нищо му няма- то не изглежда страшно-"клоунски" бузки с по-грапава кожа- и аз отлагах доста време лекаря, междувременно мазах с Линола Фет и т.н., но нищо  Cry
След консултация с лекар минах на диета, изключваща доста от алергените (само на кърма сме) и сега да чукна на дърво- бузките са му чисти. Подобрението се видя след 3-4 дни. Не отлагай лекаря- това е моят съвет. Дано всичко да е наред  Hug
Виж целия пост
# 5
И на Виктория са й същите бузите. Мажа я с кремчето на д-р Тайс Нахткерцен и помага.
да, балсамът на  д-р Тайс е чудесен избор.
Виж целия пост
# 6
Здравейте мамита!
Моето по-голямо момиче беше така като бебе. Бузките и "почервеняха" след 40 й ден и останаха червени до около 8-9 месец. Понякога избледняваха, друг път се зачервяваха много. Кожата беше точно както описвате - грапава и суха.
Мазахме се с какво ли не, но накрая ни казаха, че ще го израсте и да не се притеснявам. Така се и получи. Все пак направете консултация с дерматолог/алерголог. Аз я кърмих до 6мес.
Успех!  Hug
Виж целия пост
# 7
И ние бяхме така и мисля че може да е и от външните условия.Мазах я с крем против вятър на Бюбхен и веднага имаше ефект.Сега я мажа и със слънцезащитен крем на А-Дерма Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия