Истина или поредната глупост за кърменето

  • 1 164
  • 20
Здравейте, проблема ни е следния.. малката се роди с оформени гърдички, които и до ден днешен не се прибраха, педиатърката каза , че трябва да направим консултация с ендокринолог дотук добре,но .....направих консултация с позната лекарка която ми каза..СПРИ да кърмиш веднага защото и предаваш хормони и затова детето има гърдички и ще настъпи ранен пубертет  Rolling Eyes Rolling Eyes



Наистина ли е така?????
Виж целия пост
# 1
Поредната . . .  #Crazy
Виж целия пост
# 2
Боже,какви лекари има.....Е по-голяма глупост не съм чувала!Ако беше така,и в животинския свят щяха да спират да кърмят....
Виж целия пост
# 3
Виж не ми се иска да те настройваме против лекарите защото ако после стане нещо /да не дава господ/ и се окаже че детенцето трябва да получи медицинска помощ ние със сигурност няма да можем да ти помогнем. Аз имам голям проблем с медицината - изобщо не вярвам на никой лекар!!!!! Затова ВИНАГИ при поставянето на диагноза отивам при поне още един специалист и карам да ми обясняват. Ако ми се стори логично /все от обща култура добивам представа дали ми говорят глупости или има доза истина/ действам според това което са ми казали, ако ли не....отивам на друг доктор!
Специално в твоя случай това ми се струва страшна глупост! Отиди при поне още един лекар и без да му казваш какво ти е обяснил първия го изслушай. А ако и той те съмнява...трети. И така докато попаднеш на някой който ти спечели доверието. Това не е майтап работа, човек със здравето компромис не може да прави. Дано всичко е наред и детенце си е ок и ти да си продължиш да кърмиш! И за финал - и мойта убавица има малко цицки - ма тя си е пухче /на мама сладура Heart Eyes/ Успех  Flutter
Виж целия пост
# 4
БЛАГОДАРЯ ВЕчЕ СЪМ МАЛКО ПО-СПОКОИНА
Виж целия пост
# 5
Ако всчики кърмени деца с подути гърдички имаха ранене пуберитет....
Виж целия пост
# 6
 #Crazy #Crazy #Crazy
Виж целия пост
# 7
Виж целия пост
# 8
 Joy  Joy  Joy нямам думи... то май по-скоро иконката трябва да е  newsm17 това го напиши в темата за бисери относно кърменето... определено това изказване бие всички класации... вече се чудят лекарите какво да си изсмучат от пръстите, за да правят оборот на адаптираните млека...
Виж целия пост
# 9
 Shocked

тъжно ми е Confusedи нямам думи Confused
Виж целия пост
# 10
Наистина е тъжно... Confused Вместо да насърчават кърменето, са готови от десет кладенеца вода да донесат, само и само да ни убедят в правотата си.
Geri , ако си решила да кърмиш по- продължително за съжаление сигурно ще ти се налага да чуваш подобни коментари и съвети. Въпроса е да се научиш просто да ги пропускаш покрай ушите си, защото ако ги следваш сигурно няма да изкарате дълго.
Съдя по себе си - превърнала съм се в ужасно дебелокожо - въобще не ми дреме от хорското мнение и "доброжелателни" съвети.
Виж целия пост
# 11
ДРЪН - ДРЪН!!!! Това ми прилича на лов на вещици. Въобще не се връзвай - бабини глупости. Чудно ми е как педиатър може да изтърси подобна глупост!
Виж целия пост
# 12
Гери, нашето педи имаше съмнение за същото. Каза, че тези хормони се предавали при раждането (за кърменето не е споменавал нищо) и ако са в по- високи нива може да се получи този ранен пубертет. Каза, че няма нищо страшно и просто детето трябва да се наблюдава- тъй като до 6-я месец "гърдичките" не изчезнаха направихме рентгенова снимка на китката. Снимката показа, че няма изменения и не се наложи да правим други изследвания. Т.е. нямаме ранен пубертет, но в нито един момент, докато го разберем не са ме съветвали да спра да кърмя.
И още нещо- майка ми през цялото време твърдеше, че аз съм имала същите и че това е наследствено и няма нищо общо с хормоните. Дядо ми (Бог да го прости) постоянно повтарял, че съм щяла да има голям бюст като порасна и затова. Crazy
Виж целия пост
# 13
и при нас го имаше този проблем с гърдите, но  стечение на времето се оправихме.
вече сме на 2 месеца и всичко си ни е нормално.
не се претиснявай всичко ще отшуми.
не спирай да я кърмиш.

и аз много мразя докторите и гледам много много да не стигам до тях Simple Smile.
Виж целия пост
# 14
А ти не попита ли какви дози хормони трябва да произвеждаш ти, за да ги предадеш през кърмата и да предизвикат ранен пубертет при кърмачето - и какви биха били ефектите върху теб, ако в тялото ти се вихреха въпросните дози Laughing
Хормони от майката причиняват само физиологичното подуване в първите дни след раждането - но те са проникнали в бебето при раждането, не с кърменето.
Причини за такова подуване на гърдичките може да има доста - затова е най-добре да отидеш при опитен ендокринолог, а дотогава да ограничиш употребата на купено месо, пилета, колбаси и соеви продукти (всички те съдържат хормони, които могат да допринесат за това състояние). Добре е също да видиш дали ти или съпругът ти не използвате някаква козметика (шампоани, специални кремове и т.н.) със съдържание на естроген - той прониква много лесно през кожата, а малките деца са много чувствителни към действието му.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия