ПОМОЩ-Ревматоиден артрит в много ранна възраст

  • 379 998
  • 1 509
# 660
Здравейте Hug
Така и не си спомням дали сме засягали темата за витамините и дали е редно пациенти с автоимунни заболявания да ги приемат newsm78

Вие какво ще кажете,аз нищо незнам newsm78
Не съм пила нищо да сега Rolling Eyes
Виж целия пост
# 661
Вили Hug, според моя ревматолог няма проблеми, а и фолиевата киселина напр. е вит,Б.
Аз съм пила витамини за коса и кожа, няколко пъти. newsm78
Виж целия пост
# 662
Аз досега на своя глава витамини не съм пила ,пия само фолиевата киселина ,заради метотрексата ,,преди време когато много започна да ми капе косата ,лекарката ми препоръча ,ревалид ,но аз се разминах само със шампоана и балсама ,прсто не ми се искаше да пия още хапчета пък било то и витамини  Peace
Виж целия пост
# 663
Ревалид пих като хапчета,добре че беше той,бях си останала бед коса.
На мен сега ми изписаха фолиева киселина ама не съм я започвала още.
Всъщност тя с какво ни помага newsm78
Виж целия пост
# 664
Ей много го хвалят тоя ревалид ,при косопад  :peace
Хора които пият  метотрексат е нужно да поема и фолиева киселина за да ограничат токсичните ефекти от лекарството. Peace
Виж целия пост
# 665
Aз пък не съм доволна от Ревалид, пих го няколко месеца и без никакъв резултат #Cussing out
Виж целия пост
# 666
Вили и аз точно подобени по състав на ревалид, витамини пих. Peace Страхотни са, направо ми спасиха косата.  Grinning
Виж целия пост
# 667
Zdraveite na vsi4ki Simple Smile vidqh 4e temata e  artrit v mnogo ranna vazrast i reshih da pisha.Az imam takava diagnoza uto4nena sas sigurnost ot 13 godishna.Sega sam na 18.Za tiq 5 godini ve4e minah prez Feloran,Diclac i estestveno nai-mnogo se zadarjah ot steroidite.Piq Methylprednisolon i Metotrexat ot 3 godini ve4e.Osven tova i Aflamil za bolkata.Pravena mi e i edna sinovektomiq(operaciq) i v momenta sam na puls terapiq-po 3 vlivaniq po 250 ml vednaj mese4no.Bolki nqmam osobeno mnogo.I se radvam 4e e samo na glezennata stava Simple Smile No ve4e v posledno vreme zapo4vam da use6tam bolki,kraka mi zaslabva,dvijeniqta mi sa ograni4eni.Prosto hora kakvoto i da se pravi tazi bolest nqma le4enie.Az su6to sam hodila po mnogo lekari,no vsi4ki sa bili detski revmatolozi Simple Smile Ako na nqkoi mu trqbva az prepora4vam dr.Stefanov ot detskata pediatriq v Sofiq.Dr. Tel4arova i doc.Mihailova sa6to sa tam i sa dobri.Za operaciqta se doverih na prof.Vladimirov v Gorna Banq,no sam 4uvala 4e i Kehaiov bil dobar.No vsi4kite sa detski revmatolozi.I tui kato savsem skoro navar6vam 18 sega se 4udq pri koi lekar da hodq  newsm78 Vseki koito ima problem,osobeno s detski artrit,moje da mi pishe ako se interesuva ot ne6to,za6toto za tolkova godini dosta razbrah za bolestta
Виж целия пост
# 668
Здравейте всички!Аз както по-напред съм писала съм в ремисия и нищо не пия,но от две седмици сутрин като стана или по друго време като се заседя ме болят стъпалата и по-точно чуствам болка в петите.Да ли пия фелоран за кратко,когато се намажа вечер с фастум на суринта не ме боли. newsm78
Виж целия пост
# 669
Здравейте всички!Аз както по-напред съм писала съм в ремисия и нищо не пия,но от две седмици сутрин като стана или по друго време като се заседя ме болят стъпалата и по-точно чуствам болка в петите.Да ли пия фелоран за кратко,когато се намажа вечер с фастум на суринта не ме боли. newsm78
Най - добре е да си направиш изследвания, за да видиш колко ти е СУЕ и Ц - реактивния протеин. Ако са се увеличили само с мазане няма да стане.  bouquet
Виж целия пост
# 670
Благодаря,аз само се каня ама наистина ще ида да се изледвам то човек бързо забравя колко боли,като му мине.
Виж целия пост
# 671
Ох, все това да се чува... как се забравя колко боли  Mr. Green
 Hug Hug Hug

Мен хич не ми е до забравяне. Незнам и аз какво да правя вече, пия си лекарствата, те като бонбонки станаха... и все нови стави имам засеганти.  Подувам се и спихвам на периоди. Сутрин ме болят ръцете, а и вечер колената  Shocked , китките, стъпалата, всичко с кюпа  #2gunfire От известно време и дясната тазобедрена става... въобще ми иде да се гръмна. Дясното ми рамо уж се беше оправило, сега наново ме почна - не се подува, само боли, обаче въобще немога да си вдигам ръката над главата newsm78 На рентгена нищо не излиза проблемно, дупчат ми дупето с волтарен(то какво друго още могат да ми добавят към коктейла), изследванията са уж по-добри , ама нъцки - мен си ме боли... На всичкото отгоре почнах да се потя като луда нощем - възглавницата ми става мокра все едно съм си легнала с мокра коса ... а тука е зима и се чудя как се потя толкова, като постояннно умиран от студ. Спя на електрическо одеало и пак ми е студено....Дори и денем докато си треперя се попотявам... Нещо хич немога да си регулирам температурата явно - чудя се много ли се навличам, ама как да не се навличам, като все ми е студено  #2gunfire Мъжа ми вика да ходя на лекар, ама какво да му кажа, Докторе, като се навлека и се изпотявам  Crazy и той какво ще ми напише рецепта да се обличам по-леко ли  Crazy Mr. Green
Виж целия пост
# 672
Деси според мен си за изследвания ,това което пишеш е серйозно всичко това и аз съм го преживявала  ,то кой ли не е в в тази тема  Tired  вземи си пусни едни изследвания ,ама виж  по читава лаборатория ,че и те са едни нямам думи  ooooh! ще чакаме добри новини  Praynig
Виж целия пост
# 673
Здравейте, съвсем случайно открих темата , а тя силно ме интересува и вълнува......Майка ми си направи операция преди 12 на един от прешлените на кръста и от тогава нещата отиват от зле към по-зле ...Беше по болници , слагаха й разни диагнози -артрит, ревматоиден полиартрит , сега един доктор казва , че може да е Бехтерев .. Има адски болки от месеци на ред не спи , не може да държи дори лъжица в ръка ..Препоръчахани клиниката на Урвич , какво вашето мнение дали да я водим там има и сърдечна недостатъчност....
Виж целия пост
# 674
Непременно е заведи,но първо се обади за неоходимите изследвания и за записване на час.Колкото за сърдечните проблеми в помалките градове кардиолозите се за занимават с нашите заболявания.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия