За тези, които са на "ти" с английския (имам нужда от помощ)

  • 1 785
  • 33
Можете ли да ми преведете тази рецепта на английски, моля ви Praynig

chocolate crazy cake

2 2/3 чаши брашно
1 чаши захар
6 с. л. какао
2 ч. л. сода
1 ч. л. сол
2/3 чаша олио
2 ч. л. ванилия (или едно пакетче суха)
2 с. л. оцет
2 чаши вода

в тавата, в която ще се пече сладкишът, се смесват сухите съставки, разбъркват се, заливат се с мокрите, разбърква се отново с вилица (добре) и се пече.

(по желание)
отгоре може да намажете с шоколадова глазура от:
1 чаша пудра захар
50 г масло
1/4 чаша прясно мляко
какао
Виж целия пост
# 1
Ingredients:
2-2/3 cups plain flour
1 cup sugar
6 tbsp cocoa
2 tsp bicarbonate of soda
1 tsp salt
2/3 cup suflower oil
2 tsp vanilla sugar
2 tbsp vinegar
2 cups water

In the baking tray, in which you intend to bake the cake, mix together all dry ingredients ( like flour, sugar, cocoa, bicarbonate of soda, salt and vanilla sugar) and then pour the liquids. Mix well and bake.When the cake is ready you can cover it with chocolate icing, prepared from:
1 cup icing sugar
50 g butter
1/4 cup milk
cocoa

tbsp - table spoon
tsp - tea spoon
Виж целия пост
# 2
Много, много благодаря!!!
 newsm51
Виж целия пост
# 3
малко го редактирах, за6тото вместо сода бях писала бакпулвер, но го поправих
Виж целия пост
# 4
DSS (Danimira)


дай снимка да го видим този кейк  Hug Hug

и още едно въпросче на каква температура се пече? newsm78
Виж целия пост
# 5
Рецептата е от готварският форум.Трябва да я има в готварската книга на БГ-МАММА.
Пече се при 190 градуса и е страшно вкусен!

Ne moga da namerq receptata, no namerih tova:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156019.msg3013223;topicseen#msg3013223
Виж целия пост
# 6
Мммм, звучи вкусно и най-важното- лесно Wink
а колко време се пече? "Мокър" ли става или по-скоро сух като кекс?
Виж целия пост
# 7
Само за оцета да попитам - на сладкиш оцет? Аз в живота си най-много 3 сладкиша да съм направила Embarassed, не разбирам много, но оцет?

Поздрави  bouquet
Виж целия пост
# 8
Само за оцета да попитам - на сладкиш оцет? Аз в живота си най-много 3 сладкиша да съм направила Embarassed, не разбирам много, но оцет?

Поздрави  bouquet

Доколкото схващам оцета се използва за погасяване на содата( в рецептата няма кисело мляко), само че според мен лично би било по-добре просто да се използва бакпулвер или пък ако държите на содата да я смесите с лимонтузо( което си е пак бакпулвер) вместо оцет.  Peace
Виж целия пост
# 9
Става много вкусен.Оцета не се усеща и сладкиша е мокър Heart Eyes.Пробвайте и ще видите!
Виж целия пост
# 10
Аz го пробвах на секундата Simple Smile (трябва по_честичко да посеЩавам готварския Wink)

Само, че теzи 2 лъжички сода ми се виждат много zа това количество браШно  newsm78 и се усеЩат леко.
Другият път Ще намаля доzата или Ще пробвам с бакпулвер.
Иначе стана хубав, напомня ми на "негърчето" от едно време Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Аз сега видях, че рецептата е писана с bicarbonate of soda, тук се казва baking soda, а освен това suflower oil( явно печатна грешка)  не е същото като suNflower oil и може да се обърка със safflower oil, което пък няма нищо общо със слънчогледовото олио. Може да се използва и заместител vegetable oil  Peace
Виж целия пост
# 12
Каква стана тя, от английски се подхвана сладкиша, а аз се  Shocked към е тоя Чери тук, защото половинката ми пише с такъв никнейм Crazy Whistling
Та в крайна сметка - колко сода?
Виж целия пост
# 13
Ами по рецепта е с 2 ч.л., но ако искаш пробвай с по-малко newsm78 .Аз слагам 2 (защото ме е страх да променям количествата, че не ми се хвърля после Embarassed)
Tandoori, благодаря за допълнението  bouquet
Виж целия пост
# 14
Ами по рецепта е с 2 ч.л., но ако искаш пробвай с по-малко newsm78 .Аз слагам 2 (защото ме е страх да променям количествата, че не ми се хвърля после Embarassed)
Tandoori, благодаря за допълнението  bouquet

Моля, аз предположих, че ще я даваш на някой англоговорящ да я пробва и за да не се пули за олиото, за това казвам Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия