въпрос за очичките!

  • 2 844
  • 18
майките на недоносени близнаци-лежали в кувиозчета-родени в 31-33гс могат ли да ми кажат кога прогледнаха бебенцата им-имаше проблеми с ретината им нещо такова?
Виж целия пост
# 1
ние бяхме в кувьоз 7 дни, не  сме родени 31-33гс, а 36(ако има значение). Прогледнаха околоначалото на втория месец.
Виж целия пост
# 2
май няма да ми свърши работа ние бяхме 40 дни в кувиоз и аз затова питам.
Виж целия пост
# 3
Здравей, и аз не мога да помогна много. Моите бяха 3 дни в кувьоз и не са били на кислородотерапия. Знам, че само ако са били на кислородотерапия трябва да ги види очен лекар. Питай педиатърката - тя трябва да знае. Дано да няма проблеми!  Hug
Виж целия пост
# 4
Защо не питаш доктор?
Виж целия пост
# 5
не той има доктор който  гледа детенце постоянно- всяка седмица,но аз искам да знам ако някой е минал по тоя път да каже
Виж целия пост
# 6
Моята дъщеря Теа е родена 30-31 седмица и беше в кувиоз 37 дни!До 6 месец нямаше уж проблем с очите, но на профилактичния преглед /на 6 месеца/ се оказа че е с 6-7 диоптъра далекогледство за двете очи и кривогледство!
А иначе си виждаше бебчето всичко, но определено събираше очите, пък аз тогава нямах база за сравнение за да кажа "да, нещо не е наред", но сега знам че не е било нормалното бебешко леко кривогледство!
дано нямате никакви проблеми  Praynig   
Виж целия пост
# 7
А Hugко мога да ти помогна с нещо пиши на лични!
Виж целия пост
# 8
Моя позната е родила в шести месец;по-малка гестационна седмица от нашите и не знам колко време момиченцето е било в кувиоз, но е с ретинопатия на двете очи...много тежка диагноза наистина!
 Щом си от Варна консултирай детенцето в държавната очна клиника- д-р Николова, плюс частната "св. Петка":
052/610 372 ,610 373
faks:052/611 131
e-mail:st_petka@abv.bg
www.st-petka-eyeclinic.com
Виж целия пост
# 9
теми за ретинопатия http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=143096.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=30430.0
Виж целия пост
# 10
мерси иви  bouquet за информацията да но се оправят дечицата и вашето и нашето дано да не страдат.а аз съм на лекар вдругиден но те едни ги прикзват-все да мислиш най-лошото
Виж целия пост
# 11
Малката ми дъщеря е родена в 31-32 г.с седмца, седя 30 дена в кувиоз от който 25 на командно дишане и 5 дена на кислородо терапия. Взехме си я на 47 ден, няма нищо увредено в очичките слава богу, но ходиме през 6 месеца на преглед. Започна да вижда ярки предмети към 2-рия месец. Тоест следеше поне за малко голяма червена възглавница.
Трудно е да се каже, че едно бебе прогледва на определена възраст. Просто първо ги привлича яркия цвят,после почват да следят движението, но най-голямия показател за ретинопатия на недоносеното е светлоосещането.
Дано съм ти била полезна.
Виж целия пост
# 12
ние сме родени в 32 гс;по месец и нещо бяхме по болници;пепи беше в неонатологията на командно дишане а ина остана в шейново;
пепи е ок с очите но ина ще носи очила;ходихме на 6 месеца от самото ни изписване ( по препоръка на докторите от неонатологията) на очни прегледи но чак на 2 год. откриха проблема при нея;не мога да разбера точната диагноза но е доживотна;
важното е че сме живи и здраи!
успех на вас!
и ни дръж в течение - вече познавам всички възможни детски очни лекари в сф,  Rolling Eyesможе да помагаме..
Виж целия пост
# 13
благодаря ви мили мами  bouquet да са  живи и  здрави всички дечица Praynig
Виж целия пост
# 14
 Моите бебета са родени в 33г.с. Момченцето ми беше 18 дни в кувьоз, а момиченцето-33. И двамата бяха на апаратно дишане 5 дни. Лежаха доста време в неонатологично отделение и първият очен преглед го минаха там на едномесечна възраст. Препоръчаха ни да минем на профилактичен преглед през третия, шестият и дванастият месец от раждането им.Сега са на седем месеца и за сега всичко с очичките им е наред, но честно да си призная с много страх тръгвам за всеки очен преглед. Относно това кога са прогледнали- на месец и половина-два следяха едри движещи се предмети, а на два и половина ми се струва, че вече виждаха добре-в смисъл, че се закачаха с дрънкалките над главите си, а колко точно са ги виждали -само те си знаят.
 Искрено ти желая всичко при бебчето да е наред.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия