Манту и полио ваксина

  • 923
  • 1
Здравейте доктор Слънчева, надявам се да не се повтарям с някое запитване.
Синът ми е на 1,2г . На консултация при частен педиатър ми бе казано, че синът ми няма белег от първата ваксина и ме посъветва да направя проба Манту. Друг педиатър ме посъветва да не правим, защото не е достоверна, бих ви помолила и вие да ми помогнете по този въпрос.
Другото ми питане е свързано с полио-ваксината. Досега сме слагали жива, но сега ще съм по-спокойна ако направим реимунизацията с убитата, моля ви кажете ми кое е по-разумно, предвид зачестилите случаи на негативни реакции от живата.
И наистина последно, бих искала да поставим противоменингитна ваксина, посъветвайте ме коя и по каква схема трябва да се сложи.
Благодаря предварително за отделеното време!
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Първо отностно пробата на МАНТУ Прави се при липса на белег между 8-10 месе. Ако няма реакция се прави реимунизация с ваксина срещу туберкулоза. Добре е да се извърши и отчете от спеиалист- детски тубдиспансер.Подобна проба се прави на деата на 7 год. възраст.
Относно ваксината срещу полиомиелит- живата и инжекионната ваксини са съвместими и можете да направите реимунизаията с инжекционната. Няма никакъв проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия