Подготовка на гърдите за второ бебе

  • 493
  • 11
Момичета, интересуват ме мненията на тези, които са кърмили две деца и по-специално тези, които при първото кърмене са имали разраняване на зърната - правихте ли нещо по-специално за да подготвите гърдите за второто кърмене и избегнахте ли повторно разраняване? Благодаря предварително!   bouquet

Търсих с търсачката, но нещо не се справих, дано не досадя с темата  Embarassed
Виж целия пост
# 1
защо да досадиш интересна тема Peaceаз също се записвам,че ще я следя..още съм на първо бебче обаче и не мога да давам съвети Embarassed
Виж целия пост
# 2
Кики, при първото ми дете нямах никакви проблеми с гърдите- нито разранени зърна, нито болка, без да съм правила абсолютно нищо предварително. Втория път бая се намъчих, въпреки че преди раждането се мажех с Гармастан и редувах топли и студени обливания с вода. Според мен най- голямо значение за липсата на рагади е правилното захапване и сукане на бебето. Можеш да се поровиш в Библиотеката и да попрочетеш как правилно да се поставя бебето, да погледаш видеоклипчета за това (има ги най- отдолу в списъка със статиите).

Леко бременеене от мен! Grinning
Виж целия пост
# 3
дъщеря ми продължи да суче и през бременността ми и аз мислех, че си е достатъчна подготовка срещу разранени зърна втория път.
но точно поради неправилно захващане на зърното от бебето успях отново да получа рагади. е, този път по-бързо се ориентирах за причината и като оправихме позите всичко си дойде на мястото.
Виж целия пост
# 4
Мажех си гърдите с Гермастан от края на 8-ми месец.
Съгласна съм обаче, че най-важно е как бебето ще захапе зърното.
При първата ми дъщеричка чак рагади не съм имала, но беше болезнено...Сега успях да го избегна, беше приятно от първия ден  Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
И аз мажех с гермастан  Peace
Виж целия пост
# 6
И през двете си бременности съм обтривала зърната и зоната,около тях,с хавлиена кърпа,потопена в топла вода и изцедена.Бъх чела в една книга,че така се подготвяли гърдите за кърмене.След раждането не съм имала особени проблеми с гърдите,за около седмица всичко се нормализираше.
Виж целия пост
# 7
Аз съм бременна и още кърмя баткото - не смятам че е нужно да правя каквото и да било друго за подготвяне.
По принцип зърната се разраняват от неправилно засукване на бебето, за което пък са фактори късното поставяне на гърдата след раждането, кърменето по часовник и нощните паузи, даването на шишета и биберони. И понеже този път твърдо съм решена да не допусна нито едно от тези неща да се случи на бебето ми, се надявам че ще мина изцяло без рагади. Живот и здраве през септември ще се отчета дали се е получило.  Grinning
Виж целия пост
# 8
Аз не подготвям, синът ми работи усърдно по въпроса Tired Ако щете вярвайте снощи не ме пусна почти 2 часа, нощес пак имаше скачено спане, за добро-утро не забрави да се насуче.
После пък почти не закусва ooooh! това дете обърна всички теории наопаки.  Crazy
Виж целия пост
# 9
Момичета, благодаря за отговорите   bouquet
Да ви кажа, убедена съм, че цялата работа е в правилното поставяне на бебето, но исках да видя дали и нещо друго не може да се направи. На мен външно нищо ми нямаше на гърдите, но доста ме боляха в началото и цялата работа беше в това, че от притеснение като кърмех бебето сякаш ми се вдървяваха ръцете  Embarassed То смешно звучи, но докато кърмех в началото се напрягах и приличах на робот в движенията  Laughing, даже майка ми толкова се нервираше, че не мога да се отпусна, че й идваше да ми вземе бебето и тя да го кърми  Joy Както и да е, оправих се и се кърмихме успешно по-натам, но много ми се иска този път да избегна всичко това  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
И аз това съм се чудила много пъти, дали след като съм имала проблеми първия път и втория ще е така, интересно ми е не само за рагадите, но и за буците, или като вече веднъж са били разработени каналите, няма да има повече запушвания, макар и след време? Важното в случая според мен е, дори и пак да има проблеми, да стиснеш зъби и да изчакаш да отминат, в крайна сметка били сме го тоз път веднъж, ще го минем втори път Grinning
Виж целия пост
# 11
С Дея имах ужасни рагади,отдавах го на неопитност и незнание.През втората бременност прочетох тук доста неща и се чуствах по-уверена.От началото на 9мес. не миех гърдите си със сапун, за да не се пресушава кожата ,мажех се с Гармастан но може би най-важното нещо според мен е правилното поставяне на бебчо на гърдата- да не се оставя да суче само зърното, а да засуква и част от ареолата,и др. ценен съвет който получих пак тук е да не се мият гърдите след кърмене (само преди)слюнката на бебо и останалото мляко предпазват от напукване кожата на гърдите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия