Как се казват лекарствата.....

  • 1 186
  • 9
охх не знам как да обясня...
Зна4и в Португалия съм и тук се продават лекарства наре4ени женерикос....Дадено лекарство ..волтарен.. например но с друго име...т.е. с еднакъв състав ..с еднакво действие но произведено от тука6ен производител и зна4ително по евтино...Та има ли такива лекарства в Бг?И как се казват?
Дано да сте ме разбрали...
Благодаря
Виж целия пост
# 1
Тоест, кое лекарство те интересува? Женерикос ли?
За какво е предписано и какви са му съставките?
Не знам дали те разбрах правилно Blush
Виж целия пост
# 2
По принцип ме интересува дали в Бг има такива лекарства наре4ени женерикос.... и по специално женерико на волтарена....тук името му е diclofenac..
Виж целия пост
# 3
По принцип ме интересува дали в Бг има такива лекарства наре4ени женерикос.... и по специално женерико на волтарена....тук името му е diclofenac..
Има и диклофенак, и волтарен.  Peace Не са БГ производство, май.
Не разбирам понятието женерико Sad, така че може и да греша.
Виж целия пост
# 4
Аналог може би (тоест лекарство със същите активни съставки, но на различен производител)?

Иначе на волтарен намерих в нет-а няколко - диклофенак, диклак, наклофен. Не знам обаче цени и дали ги има по аптеките, можеш да пробваш да си зададеш въпроса и тук.
Виж целия пост
# 5
благодаря за отговорите Hug
Виж целия пост
# 6
Всички изброени лекарства са от групата на НСПВС т.е нестероидни противовъзпалителни средства.Пазара в България е пълен с тях под различни имена в зависимост от фармацевтичната фирма,която ги произвежда.
Виж целия пост
# 7
Казват се "генерични" лекарства. Произвеждат се обикновено от местната фармация, след като е изтекъл защитения от патента срок на "оригиналната" фирма. С друго име и еднакъв състав.
Виж целия пост
# 8
охх не знам как да обясня...
Зна4и в Португалия съм и тук се продават лекарства наре4ени женерикос....Дадено лекарство ..волтарен.. например но с друго име...т.е. с еднакъв състав ..с еднакво действие

Това са т.нар. генерични имена:

Генерични наименования на лекарствата
Когато става въпрос за лекарства, под термина генерично наименование се разбира официалното стандартизирано нетърговско наименование на дадена фармацевтична субстанция. Списъкът от генеричните лекарствени наименования (още срещани като INN, International Nonproprietary Name или rINN, recommended International Nonproprietary Name) е изготвен от Световната здравна организация с цел да се намали неяснотата относно активните лекарствени вещества, която могат да внесат множеството запазени търговски марки на конкурентни лекарствени аналози.

от тук

Дали има в БГ,т.е. дали тук се произвеждат такива-разбира се!
Ако те интересува нещо определено-питай.Напиши името на лекарството или активното вещество.
Виж целия пост
# 9
Тези "женерикос" са явно т.нар.генерични наименования, или международните непатентовани имена на лекарствата, както аналгинът е метамизол и др.подобни. Волтарен у нас го има с име Фелоран, Диклак, Диклофенак и още няколко.


Това са т.нар. генерични имена:

Генерични наименования на лекарствата
Когато става въпрос за лекарства, под термина генерично наименование се разбира официалното стандартизирано нетърговско наименование на дадена фармацевтична субстанция. Списъкът от генеричните лекарствени наименования (още срещани като INN, International Nonproprietary Name или rINN, recommended International Nonproprietary Name) е изготвен от Световната здравна организация с цел да се намали неяснотата относно активните лекарствени вещества, която могат да внесат множеството запазени търговски марки на конкурентни лекарствени аналози.

от тук

Дали има в БГ,т.е. дали тук се произвеждат такива-разбира се!
Ако те интересува нещо определено-питай.Напиши името на лекарството или активното вещество.

 Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия