мога ли да давам кърма от няколко цеденета?

  • 573
  • 13
здравейте кърмещи мами,
налага ми се следващата седмица да отсъствам от вкъщи за едно ядене и таткото трябва да дава от шише изцедена кърма.бебчето ми е на 24 дена. нямам много кърма,но все пак след всяко ядене на бебето мога да изцеждам по малко .въпросът ми е мога ли да изцедя от предния ден примерно трри пъти и да я замразя за следващия ден?освен това би ли могло бебето да се отбие ако един път на ден яде от шише?
моля ви дайте съвет и ви благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Честито бебче Hug
Ето ти указания за съхранението на кърма.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0
Според мен можеш да си цедиш колкото искаш през деня но не ги замразявай всяка една порция а просто ги дръж в хладилника там може да издържи от 3 мисля и до 6 дни.
Успех и всичко ще бъде наред. Hug Peace
Виж целия пост
# 2
И аз се притеснявах да не се отбие , ако като ме няма му се дава кърмата от шише и за това първо оставях да му я дават със спринцовка, а сега от скоро с чашка с накрайник. Успех!  Hug
Виж целия пост
# 3
Аз знам,че кърмата в хладилник може да престои 24 часа,а в фризер 3 месеца.Давай изцеденото мляко с лъжичка така ще е сигурно,че няма да се отбие.Моето бебе,като беше на 40 дни мен ме нямаше 13 дни(бях в болница)и татито я храни с АМ с лъжичка през цялото време и като се върнах пак засука Grinning,така че и с лъжичка ще успееш Peace
Виж целия пост
# 4
Можеш да замразяваш кърма от няколко цеденета, ако първо я смесиш и после сложиш във фризера. Иначе не може. За цяла седмица отсъствие мисля, че после трудно ще накараш бебчото да засуче отново.
Виж целия пост
# 5
Зори, прясно изцедена кърма може да се съхранява до 8 дни, ако е на най- горния рафт, в дъното на хладилника (а не до вратичката). Ако става въпрос обаче за размразена кърма-24 часа.
Буби, ако ще даваш кърмата до 8 дни от изцеждането (броиш от най-рано изцедената порция), по- добре е да не замразяваш, а само да я държиш на хладно в хладилника, за да не умрат левкоцитите и разните му там имуногени. Смесвай порциите, изцедени по различно време, след като се охладят в хладилника. За един път бебето едва ли ще се отбие, макар че сигурно се срещат и такива бебета, но аз не познавам нито едно.
Виж целия пост
# 6

благода ря ви много за полезната информация.ще оставям кърмата само в хладилника
. За цяла седмица отсъствие мисля, че после трудно ще накараш бебчото да засуче отново.

аз няма да отсъствам цяла седмица ,а просто в продължение на една седмица няма да ме има всеки ден за едно хранене,тоест едно хранене всеки ден бебето трябва да е на шише или спринцовка евентуално.надявам се да се оправят с таткото и да не се отбие.
а как храните с спринцовка.в болницата след раждането му даваха чай с спринцовка която беше с гумена игла.не знам дали ше намеря такава гумена игла в аптеките тук или може според вас направо без такава игла?
Виж целия пост
# 7

а как храните с спринцовка
Със спринцовката от Панадол, няма нужда от гумена игла  Simple Smile
Виж целия пост
# 8

а как храните с спринцовка
Със спринцовката от Панадол, няма нужда от гумена игла  Simple Smile

Catty ,Панадол за деца ли трябва да търся?не знам в германия дали го продават.днес ходих в аптеката,не бяха чували за гумени игли  Sad .ако не намеря тоя Панадол работа отива на отчайване.днес майка ми се накара,че ако пие един път от шише ще се отбие
Виж целия пост
# 9
Буби, това изобщо не е задължително. Не се притеснявай толкова. Моето дете пиеше в продължение на 4-5 дни почти само от шише, заради ужасните рагади, които имах. Е, не се отби. А ти все пак ще отсъстваш само за няколко часа пък било то и една седмица. Не мисля, че ще има проблеми. Между другото има продукти на Медела, които позволяват хранене на бебето в твое отсъствие без риск от отбиване. Предполагам, че в Германия ги има. Ето ти една тема, в които са коментирани точно този тип продукти- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171847.0
Виж целия пост
# 10
Няма да се отбие, не се тревожи! Naughty Аз ходех на изпити докато кърмех кака Теа и даже 1 цял ден ме нямаше и и даваха с шише, изцедена кърма, след това още по-жадно си търсеше своето детето, търси не само млякото, но и близостта с майката! Peace
Виж целия пост
# 11
няма да се отбие, само 1 хранене на ден! не се притеснявай, дай шишето, за една седмица не е толко страшно!
Виж целия пост
# 12
Няма да се отбие, не се тревожи,Буби! За една седмица шишето не е толкова страшно... Peace
Виж целия пост
# 13
Ние сме на изцедена кърма и АМ.И двете давам с шише ,но когато виждам ,че гърдата е пълна му давам да суче.Случва се понякога да не суче и 2,3,4 дена и като дам цица така стръвно я хваща ,че звездички ми излизат от очите. #Crazy Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия