Моля за съвет

  • 2 362
  • 45
Една приятелка ми звънна да ме попита какво да направи с  над 150 книги- повечето  сетовна класика. Книгите са на вилата им,която прадават и няма къде да ги преместят. Аз се сетих за домовете  за деца, но в този,в който ходим в Добрич, децата не проявяват никакъв интерес и няма смисъл да се занесат там. Имате ли идея къде могат да се дарят тези книги и наистина някой да има полза от тях...старчески домове, библиотеки? Дали изобщо биха приели? Има ли някой опит?
Виж целия пост
# 1
По-добре в старчески дом! Първо, старите хора обичат да четат, второ - не могат да си позволят купуването на книги, трето, точно тази поредица ще им навее доста спомени...  Wink
В библиотеките най-търсени са любовните романи.  Sick
Виж целия пост
# 2
Да взема да потърся списък с домовете за стари хора в България...мне ми е проблем да ги натоваря в колата и да ги занеса където и да е..
Виж целия пост
# 3
Бих ти предложила да ми ги подарите. Но старческите домове са по-добра идея.  Grinning
Виж целия пост
# 4
Ами наистина защо не пробваш първо във старческия дом във Варна .Много удобно .Може да ги дарите и на библиотеката която е в общината .Чувала съм преди да апелират ако има желаещи за такива дарения.Отиваш там и питаш , предполагам че няма да откажат.Не се сещам за адреси на старчески домове в страната , но предполагам в интернет ще намериш инфо.А сега се сетих за един вариант , но ще пиша малко по късно за него.
Виж целия пост
# 5
 Може да ги дарите и в библиотека  Laughing

 Опс Маркрит ме е изпреварила.
Виж целия пост
# 6
Лелеее, 150 книги звучи страхотно. По-разумно е да ги дарите в някой старчески дом. Ще бъде страхотно за старците, и без това радостите в живота им май не са много.
Виж целия пост
# 7
и в читалище биха им се зарадвали.
Виж целия пост
# 8
Според мен старчески дом е много отдачен вариант.Много благородна постъпка доста хора биха ги занесли на вторични суровини,да вземат някой лев
Виж целия пост
# 9
Другия вариант отпада ...не намерих това което исках , но пък намерих ето това http://www.kazanlak-bg.info/index.domove.php
Виж целия пост
# 10
Не е ли по-добре да се дарят на някоя библиотека или читалище? Така достъп до книгите ще имат повече хора, отколкото ако отидат в старчески дом.  Confused

Виж целия пост
# 11
Можете да опитате в дом "Гергана" във Варна.  Peace
Виж целия пост
# 12
Може и в SOS Детски селища , но според мен по добре в домове в които липсват книги .
Виж целия пост
# 13
Бих ти предложила да ми ги подарите. Но старческите домове са по-добра идея.  Grinning
Ако отвсякъде ми откажат-твои ще са:-)
Виж целия пост
# 14
Специализираниинституции за стари хора
Утре ще започна от варненските домове първо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия