Да го кърмя ли ...

  • 1 100
  • 23
Здравейте! От вчера моето бебче огладнява по рано - влязохме т.н. фаза - криза на растежа. Днес също. Вместо да огладнява на 4 часа, иска да хапва на 3. Знам, че много от вас са на мнението да се кърми когато поиска бебето, но при нас този режим го правеше неспокоен.Преминахме на 3 часов режим и се успокои, впоследствие на 4 часов. До сега би трябвало да изсуква по 120мл, а сега вече по 150мл. Може би не му достига кърма! Да го кърмя ли на 3 часов итервал или дапродължавам да го кърмя на 4 часа? Дали ще ми се увеличи кърмата като кърмя на 3 часа? Притеснявам се да го кърмя на 3 часа-макар че днес му дадох, защото, ако свекито разбере ще ме обвини, че нарочно правя така, че да ми намалее кърмата, че да не кърмя (понеже баткото не можах да кърмя повече от две седмици Sad  си е втълпила че не искам да ми се развалят гърдите)!!!
Виж целия пост
# 1
Разбирам, че кърменето на поискване не ви е допаднало, но пробвай в този период когато иска да му даваш. Така по естествен начин ще се увеличи кърмата според нуждите на бебето. Нормално е когато расте режима да се променя. След известно време обикновено ритъма се регулира и пак можеш да си върнеш режима без това да се отрази негативно на теб или на детенцето  Peace Успех
Виж целия пост
# 2
4 часа пауза между кърмене за бебче на два месеца не е добре Peace
щом не искаш на поискване кърми на минимум 3 часа

логиката на свекървати ме изуми-кажи и да си гледа сериалите и да не ти досажда
Виж целия пост
# 3
логиката на свекървати ме изуми-кажи и да си гледа сериалите и да не ти досажда
Laughing Благодаря! Ще и предам! Laughing

Разбирам, че кърменето на поискване не ви е допаднало, но пробвай в този период когато иска да му даваш.
Иаз си мислех така да му давам, но ме притеснява ше това, че ще му разваля режима! Не знам дали като му го разваля после ще влезем в крачка! А определено този 4 часав режим му допадаше, а и той сам си го направи, даже се опитваше да се откаже от последното хранене в 22, но аз упорито го будех да го кърмя - може да посучи и 5 минути, но подобре 5, отколкото изобщо да не сучи до сутринта. Явно като му беше достатъчна кърмата и този 4 часав режим му беше добре, но сега ... Благодаря за подкрепата!
Виж целия пост
# 4
Не се притеснявай, кърми си го на 3 часа, след като така се чувства добре в момента. Когато децата растат т.н. режим  много се променя, не може да искаш да го запазиш един и същ от раждането до годинка, това не трябва да те притеснява, нуждите на детето се променят - храна, сън, игра... Колко кърмения ти се събират за едно денонощие с 4 часовия режим? От любопитство питам, щото ние и до сега не издържаме по толкова след млякото Simple Smile
Виж целия пост
# 5
4 часа пауза между кърмене за бебче на два месеца не е добре Peace
щом не искаш на поискване кърми на минимум 3 часа

логиката на свекървати ме изуми-кажи и да си гледа сериалите и да не ти досажда
Peace
Виж целия пост
# 6
Най- правилното нещо е да следваш детето си. Така със сигурност няма да збъркаш Peace Важно е да откликваш на желанията на бебчо. Майката сама знае кое е най- добре за нейното бебче. Ето как сама си стигнала до извода да го кърмиш на 4 часа. Такъв савет нямаше да ти даде никой от форума Laughing. Следавай инстикта си.Щом сега иска на три часа- така да бъде. После ще му мислиш за режима на 4 часа,което и според мен е много голям интервал, но щом на бебо му харесва..ок Simple Smile  Hug
Виж целия пост
# 7
Не се притеснявай за режима ,след 3тия месец бебетата сами си изграждат режим,а до тогава е важно да им даваш когато поискат (в смисъл да не го караш да плаче 1 час ,защото е рано, или да го будиш след като е заспало защото е време за ядене). Часовете трябва да са ти само ориентировъчни,а да се водиш по бебчо. След време то само ще си направи режим, не се притеснявай.
Успех!   bouquet
Виж целия пост
# 8
Кърми го на 3 часа, даже и по-малко ако е гладно ...
Ще видиш, че с течение на времето режимът ви ще се променя многократно. Води се по бебето и няма да сбъркаш   bouquet
Виж целия пост
# 9
Ще видиш, че с течение на времето режимът ви ще се променя многократно. Води се по бебето и няма да сбъркаш   bouquet

 Peace
Виж целия пост
# 10
кърми си бебето както решиш но прати свекърва си някъде на почивка...............например на Луната Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 11
И на мен 4 часа ми се виждат множко за такова малко бебче, но пък ако си хапва по повече... Повечето бебоци сами си създават някакъв режим, и той общо взето е на около 2-4 ч, но понякога растат по-бързичко, или пък кърмата временно понамалява. Мисля, че ако само в тези периоди се храните на поискване, или пък просто по-често, след няколко дни / седмици няма да има проблем пак да си върнете режима. Ти сама трябва да решиш как да постъпиш, не може да угодиш едновременно на форума и на свекървата и на комшийките, важно е бебо да е доволен, и покрай него - и ти, че да е вкусно млекцето! Grinning
Виж целия пост
# 12
На 2 мес. синът ми ядеше на 2-3 часа, понякога и през 1 час, ако детето е гладно, а ти не го храниш и гледаш часовника да минат 4 часа май свекърва ти е права и не ти се кърми много... Реши искаш ли да кърмиш или не и ако искаш кърми на поискване и спри да си гледаш часовника. Кърменето през такъв голям интервал от време само ще доведе до намаляване на кърмата и недостатъчно наддаване на бебето.
Виж целия пост
# 13
Колко кърмения ти се събират за едно денонощие с 4 часовия режим?
При 4 часов режим храненията ни са  6->10->14->18->22  ато често храненето в 22 е в 23, а два пъти понеже легнах по рано да спя и не съм била будна, че да го събудя да яде в 22, направо в сутринта, само че вместо в 6, първото му хранене е в 4 сутринта и после към 9-9.30
На този 4 часов режим е от както направи 1мес.
Виж целия пост
# 14
На 2 мес. синът ми ядеше на 2-3 часа, понякога и през 1 час, ако детето е гладно, а ти не го храниш и гледаш часовника да минат 4 часа май свекърва ти е права и не ти се кърми много... Реши искаш ли да кърмиш или не и ако искаш кърми на поискване и спри да си гледаш часовника. Кърменето през такъв голям интервал от време само ще доведе до намаляване на кърмата и недостатъчно наддаване на бебето.
Не чакам да минат 4 часа!!! И да искам да кърмя дечко, ако мога и до годинка - две!!! Той не искаше да яде преди да минат тези 4 часа. Щом огладнееше по рано естествено че го храних. Няма да държа детето гладно и да стоя да го слушам как плаче. Аз да не съм инквизитор. Просто се чудех дали е редно да го кърма на три часа като до сега е бил на четири часов режим. Не съм се и замисляла да не му давам да суче щом е гладен. Ето например сега последно яде в 10.20 и все още спи - може да се събуди след малко и да яде на три часа, а може и да се събуди към 14.30!
Исках да разбера дали трябва да го събуждам на три часа щом е показал че огладнява по рано или да го оставям като се събуди. А и ако свекърва ми бе права щях да спра да го кърмя - бях на антибиотик и той се хранеше от шише, аз се цедях на всеки два часа, за да не ми намалее кърмата, и положих мах усилия за да започне да суче отново - недей да пишеш без да знаеш подробности и още повече злобно
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия