Fayans Каспичан или Vidima Севлиево?

  • 17 104
  • 33
1. Скоро трябва да купя за банята санитарна керамика (мивка и моноблок), но на коя фирма -  Fayans Каспичан или  Vidima - Севлиево? Някои казват, че на Каспичан не стрували, но дали е така? Каспичан предлагат комбиниран вариант и излиза на добра цена. newsm78
2. И още нещо - как се реди гранитогрес (в коридор), оставят  ли  се фуги и колко големи са те?
Виж целия пост
# 1
   "Видима"  Simple Smile
         За да не пиша  тук  цели страници ,ако чукнеш в "Гугъл" има  доста статии за гранитогреса и лепенето. За съжаление не пазя линкове. Има и коментари по форумите, вкл. и тук.
    Успех!! Grinning
Виж целия пост
# 2
не съм чувала някой да се оплаква от фаянс каспичан. ние сме с видима, просто накъв дизайн ни допадна. точно за гърне или мивка не виждам какво толкова може да се издънят, освен ако не влагат некачествени материали.
Виж целия пост
# 3
Когато купувахме нашия моноблок, продавачът в магазина употреби цялото си красноречие, за да ни убеди в превъзходните качества на Каспичанските клозети. В крайна сметка не взехме нито Видима, нито Фаянс, а някакви чешки, на промоция, от друг магазин /беше скоро, така че може би ги има още/ - бяха само 140 лв., а имаха разни екстри, но пък нямат гаранция. На Фаянс обаче моделите са по-модерни и ми харесват повече. За фугите - ти решаваш колко да са големи, но и ти ще ги чистиш, така че, внимавай. Аз исках моите фуги да са възможно най-малки, но пък има разни запечатващи силикони и лакове за фуги, които ги предпазват от замърсяване и правят поддръжката им по-лесна.
Виж целия пост
# 4
Моноблока ни е Видима, имаме го от малко повече от половин година и няма никакви проблеми. Peace
Виж целия пост
# 5
Аз исках моите фуги да са възможно най-малки, но пък има разни запечатващи силикони и лакове за фуги, които ги предпазват от замърсяване и правят поддръжката им по-лесна.
Питам за фугите, защото майстори казват, че гранитогрес се реди плътно без фуги, но аз си мисля, че има макар и малки разширения.
Виж целия пост
# 6
Моноблока ни е Видима, имаме го от малко повече от половин година и няма никакви проблеми. Peace

И мивката и батериите също.

В офиса са на Каспичан и от двата моноблока винаги на единия казанчето му не работи. Не знам калпава партида ли са или си имаме много смотана колежка, но мен това ме отказа от тях.
Виж целия пост
# 7
на мен батериите на видима ми се видяха необосновано скъпи. с китайски сме и съм доволна  Peace
Виж целия пост
# 8
Ние сме с моноблок на Каспичан. Просто само те имаха такъв с долно оттичане.  Като цена бяха същите, като на Видима. Досега проблеми не сме имали.

на мен батериите на видима ми се видяха необосновано скъпи. с китайски сме и съм доволна  Peace

Съгласна съм.  Grinning  И ние сме с китайски. При тях обаче има малко разминаване в размера - не са точно 150 мм, ами малко по-малко. Аз изръчках почти цялата партида в Метро, докато намеря тези, с най-малко отклонение.
Виж целия пост
# 9
Не мога да изкажа мнение за Каспичан, но от Видима сме доволни!
Виж целия пост
# 10
Сега в новото жилище всичко ни е на Фаян Каспичан/моноблок,биде,малка ъглова мивка,вана,и мивка за вграждане/Много съм доволна,а и като дизайн повече ми харесват...
Виж целия пост
# 11
На мен последната серия на Видима най-много ми харесва. Всичко вкъщи е от нея - моноблокове, смесители, душ, мивки, само душкабината ни не е, защото Видима нямаха с дълбоко корито, каквото аз исках заради детето.
Виж целия пост
# 12
И ние сме с Видима, вкл.батериите, в никакъв случай китайски, така съм чувала от майстори (макар, че от китайски до китайски има разлика) Laughing
Виж целия пост
# 13
И ние сме с Видима, вкл.батериите, в никакъв случай китайски, така съм чувала от майстори (макар, че от китайски до китайски има разлика) Laughing
защо? newsm78
Виж целия пост
# 14
И ние сме с Видима, вкл.батериите, в никакъв случай китайски, така съм чувала от майстори (макар, че от китайски до китайски има разлика) Laughing
защо? newsm78

Ами много по-бързо се скапват. Макар че може и да имаш късмет да улучиш свестни разбира се Peace
Нашите батерии и санитарен фаянс са на Видима - доволна съм.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия