Въпрос за зеленчуковите пюрета

  • 1 155
  • 22
Здравейте мили момичета,дъщеря ми е на 4 месеца първоначално какво зеленчуково пюре да и взема мога ли същто тъка да добявям към самото пюре АМ и по колко лъжички трябва да и давам на неината възраст.
Виж целия пост
# 1
Здравейте мили момичета,дъщеря ми е на 4 месеца първоначално какво зеленчуково пюре да и взема мога ли същто тъка да добявям към самото пюре АМ и по колко лъжички трябва да и давам на неината възраст.
Започваш с картофено пюре или от тиква. АМ можеш да добавяш, така по-лесно се приема от бебето новата храна. Даваш първо по 1-2 лъжички и постепенно увеличаваш, докато се нахрани. Количеството при всяко дете е различно.
Виж целия пост
# 2
От картоф или тиква.
Виж целия пост
# 3
Освен картоф и тиква може и морков. ХИП и Гербер имат такова еднкомпонентно пюре. АМ може да слагаш. Започваш с 1-2 лъжички и продължаваш докато достигнеш една порция и заместиш напълно хранене, обикновено обедното. Количеството е индивидуално за всяко дете, води се по нея.
Виж целия пост
# 4
Ние се захранихме с моркови на Gerber,първо две лъжички(от бебешките),на другия ден 4 и така вече ядем по цяло. feeding захранвах с пюренце и после дохранвах с приготвеното АМ,не съм ги мешала
Виж целия пост
# 5
Захраних с моркови.
Направо от лъжичка почнахме и според мен е много по добре от лъжица от колкото да го слагаш в млякото.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 6
И ние започнахме с моркови. В самото начало-първите 2-3 пъти слагах малко сухо АМ в пюрето , за да свикне.  Peace
Виж целия пост
# 7
Дадох за първи път пюре от моркови.Не ви ли е раничко за захранване?
Виж целия пост
# 8
Ами не мисля,че е раничко. Моя приятелка дава месно пюре, а дечицата нямат 5 месеца- аз на това му викам раничко. но за сокове и зеленчукови пюрета не мисля, че е раничко.
Виж целия пост
# 9
Картофи, моркови или тиква, както са ти написали и другите момичета.
Отначало по три-четири лъжички и постепенно увеличаваш количеството. Ако пюрето е гъсто, можеш да добавиш малко АМ, но винаги давай с лъжичка.  Peace
Виж целия пост
# 10
Аз захраних с еднокомпонентно пюре от моркови Gerber. Започнах с 1-2 лъжички и дохранвах с мляко!  Peace
Виж целия пост
# 11
Дадох първо пюре от кортов, което бях правила сама. Слагам и малко АМ (на 30мл вода по една мерителна лъжица АМ) , слагаш докато ти прецениш консестенцията- да не е много гъсто.Също може морков , тиква каквото ти решиш.Оше от началото се храним с лъжичка. Peace
Виж целия пост
# 12
Те мамите са ти написали, аз лично добавям и една мерителна лъжичка АМ в малко вода.
Виж целия пост
# 13
Аз захраних на 4 мес. и половина с пюре от ранни моркови на Хип. В началото не добавях АМ, а дохранвах с него. Когато започна да изяжда цялото количество, започнах да добавям по 30 мл. АМ към пюрето.   chef
Виж целия пост
# 14
Картофи, моркови или тиква, както са ти написали и другите момичета.
Отначало по три-четири лъжички и постепенно увеличаваш количеството. Ако пюрето е гъсто, можеш да добавиш малко АМ, но винаги давай с лъжичка.  Peace

 newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия