Направиха ми лапароскопия

  • 12 252
  • 26
Здравейте всички в този чудесен форум!
Преди една седмица ми направиха лапароскопия в МЦ Здраве в Пазарджик.Всичко мина горе-долу добре.Махнаха ми киста от десния яйчник/ чакам да излезе хистологията /,направиха фенестрация, защото “яйцата“ били с по-плътна обвивка.Тръбите са ми ок.Имам миомни възли, но д-р Велевски каза, че не пречат на забременяването ми.
Вече си ходя без проблем, но се уморявам лесно.И от време на време получавам кървене/ако съм се натоварила в повече или съм се подрусала в колата или градския транспорт-поне така си мисля/, но без съсиреци,чиста светла кръв.Даже снощи помислих, че ми идва, защото се разтече по-силно и взи да ме наболява като за МЦ.А пък то ми свърши преди седмица и се притесних.Днес обаче нямам кървене.Докторът каза, че е нормално, все пак им взеха акъла на моите яйчници Laughing
Сега чакам МЦ.Ама не знам кога ще ми дойде и ми е леко свито под лъжичката.Моля ви, сладурчета, споделете с мен вашите преживявания. Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
Добре дошла във форума! И да не се задържаш дълго тук, а скоро да се похвалиш с две чертички!
За д-р Велевски от Окръжна болница Пловдив ли става дума?
Виж целия пост
# 2
Да.Точно за него.Надявам се да ми кажеш хубави неща за него.За сега съм доволна, загрижен и внимателен е.
Виж целия пост
# 3
Момичета да се възползвам аз от тази темичка, та да питам, за секса след лапаро. Пропуснах да питам док за това  Embarassed и все пак при вас как беше. Кога е разрешено? Не 4е ще тръгна да прая нещо, то си ме дърпа ама..... да знам аз  Hug
Виж целия пост
# 4
Според мен изчакай да мине един МЦ.На мен поне док така ме посъветва.Едвам издържаме вече Embarassed
Но по-добре е да питаш твоя лекар.
Виж целия пост
# 5
В момента в който се почувстваш готова, в смисъл да ти е комфортно. При мен беше 2-3 седмици след лапарото
Виж целия пост
# 6
Момичета на тези които е минало лапарото, как бяхте с раните, зарастнаха ли бързо. Аз се притеснявам, 4е съм втори ден след операция и днес дупката на пъпа нещо сълзи и е вляажно мястото- това нормално ли е? Притеснявам се да не се възпали.
Виж целия пост
# 7
Ами да ти кажа честно аз бях с превръзки и не съм гледала как са дупките.Но когато ходех док да ми ги сменя видях, че марлите са зацапани.Така че сигурно е нормално, не знам.
Когато ми махнаха конците, дясната дупка беше доста по-голяма и не беше се затворила добре.Слагах и марлички, за да не се дразни от бельото.
Ако искаш можеш да си промиеш дупките със спирт.Но ако имаш възможност се обади на док и го питай.Аз така правя при всяка една тревога. Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Ох, много съм притеснена!Вече съм 4 ден с МЦ.Ама много ми тече бе хора!И непрекъснато изпадат съсиреци.Той и преди ми беше гаден, ама сега е направо лудница.
Споделете при вас как е било!
Виж целия пост
# 9
Момичета на тези които е минало лапарото, как бяхте с раните, зарастнаха ли бързо. Аз се притеснявам, 4е съм втори ден след операция и днес дупката на пъпа нещо сълзи и е вляажно мястото- това нормално ли е? Притеснявам се да не се възпали.
Купи си Бивацин спрей и пръскай с него по 2 пъти на ден. Относно МЦ, при всеки е различно, на мен ми дойде на 40 ден беше доста обилен, а секса, след  цикъла, така ми казаха Peace
Виж целия пост
# 10
На мен ми дойде като по часовник. Беше ми доста по болезнено от обикновено, но все пак яйчника е претърпял някаква интервенция. Всичко според мен си е до човека. Не се шашкай! А за раните е нормално да са ти така, ще иска време за да ти се затворят и да спрат да ти сълзят. Аз си правих промивки с йод и слагах Topocin на прах, той ги изсушава. Така 10 дни. А за секса, хубаво е да мине поне един цикъл - така казват всички. Аз се почувствах готова след месец и половина. С всеки е различно. Стискам ти палци да се възстановиш бързо!
Виж целия пост
# 11
ivaninalicheva, не искам да те плаша, но обилната менструация може да е по-скоро от миомите, а не толкова следствие от операцията.
Аз имах миоми и цикъла ми беше нещо ужасно. В момента съм с първа МЦ след коремна операция (за отстраняване на миомите) и всичко е наред - просто съвсем нормално кървене, каквото не е било скоро при мен. Знам, че тази операция е по-различна от лапароскопията - но тя е по-тежка и се извършва ревизия на яйчници и тръби.
Следи ги тези миоми. Те често предизвикват кръвоизливи. Не винаги, но често са причина за стерилитет.
Виж целия пост
# 12
Относно секса, вече питах док- той каза " когато искаш... "  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Относно секса, вече питах док- той каза " когато искаш... "  Mr. Green
Ами действай тогава!  Wink
Виж целия пост
# 14
и моето лапаро мина, за моя радост успешно. сега си почивам и почваме опитите след това. пожелавам успех на всички момичета  скоро да сме в друг форум вече.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия