Трихомонас!

  • 8 872
  • 14
Здравейте! Много съм притеснена. Днес си взех изследванията на влагалищен секрет и се оказа, че имам трихомони. Нищо не знам за тях, лекаря ми каза, че било нормално. Много продължително ли се лекуват? Страх ме е защото трябва да раждам всеки момент и се притеснявам за бебето.
Виж целия пост
# 1
Не знам какво му е нормалното. Това си е венерическо заболяване и определено е опасно за бебето. Бих те посъветвала да си смениш незабавно гинеколога и да намериш някой, който би се отнесъл по-отговорно към въпроса.
Виж целия пост
# 2
Да, това си е венерическо заболяване, и мъжът би трябвало да се прегледа.
Виж целия пост
# 3
Това са много гадни, упорити и отвратителни гъдини .... заеми се с това .... не е шега работа  Confused

Виж целия пост
# 4
Ето и два линка...

за трихомоназата:

http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/81056010.htm

а тук за трихомоните

http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/81070010.htm

Виж целия пост
# 5
Благодаря за отговорите!
Виж целия пост
# 6
А можеш ли да кажеш къде са ти правили изследването на секрета? Да не би да е в Цибалаб, защото за тях по конкретния въпрос съм чувала противоречиви неща... И на мен уж ми бяха открили трихомони, гинеколожката ме убеждаваше, че резултатът е точен, а след време на един преглед ми каза, че нямам, и нямало нужда от контролно изследване... така и не разбрах на кое да вярвам.
Виж целия пост
# 7
В Пловдив си правих изследването, но за пръв път правя такова, досега не съм имала проблеми. Може би трябва да повторя и в друга лаборатория. Не мога да разбера как се предават тези бактерии и от какво се получават. Никога не съм имала безразборни полови контакти и ми е много гадно сега. Мъжа ми преди имал бил някакви бактерии, но незнам какви. Някой знае ли от какво се получават тези трихомони?
Виж целия пост
# 8
Не ги мисли от къде се получават. Повтори си изследването и се лекувайте.
Виж целия пост
# 9
За съжаление освен по полов могат да се предават и по чисто битов път. В някой хотел вземеш, че седнеш на тоалетната чиния, или използваш хотелските хавлии, че дори и от басейн можеш да се сдобиеш с тия гадове.
Но си обърни внимание и се лекувайте - наистина така или иначе не можеш да разбереш откъде си се сдобила с тях.
Виж целия пост
# 10
Cайтовете по-горе дават добра информация... трихомоните са упорити и се предават основно по полов път. Мъжът ти какво е имал? Може да са останали недоизлекувани...
Виж целия пост
# 11
Трихомонозата е  причинена от един вид микроскопичен паразит наречен Trichomonas vaginalis.Това забляване е много разпространено,понеже рано или късно всяка пета жена се заразява.Не е много тежко тъй като засяга само влагалището.Трихомонозата се предава по полов път,но и чрез мръсно и влажно белъо.При мъжа паразитът се намира в пикочните пътища,където рядко причинява възпалителен процес.
Трихомонозата се проявява с:
 -  парене на вуллвата и на входа на влагалището,което може да се разпространи и от вътрешната страна на бедрата.
 -  С много рдко и петнисто течение,което има много неприятен мирис.
-   Сексуалните контакти са болезнени.
Лекува с медикаменти по лекарско предписание(орално или влагалищно).Ако не искате да се получи повторно зразяване,партнъорът ви трябва да се подложи на същото лечение.Докато трае лечението избягвайте полови контакти.
Виж целия пост
# 12
Мога само да добавя личния си опит. Убедена съм, че се заразих от същото на първата си брачна нощ-просто взех вана в хотела,където бяхме отседнали. Резултатите на мъжа ми бяха отрицателни. Лечението при мен продължи доста време, въпреки че попаднах на лекарка. И аз бих те посъветвала да повториш изследванията, но при специалист по венерически болести. Моята лекарка ми взе секрет и ми  показа бактериите  на микроскопа в кабинета си.
Много съжалявам, че точно сега ти се случва! Sad
Успех!!!
Виж целия пост
# 13
Какво изследване трябва да направи мъжа за Трихомонас?
Виж целия пост
# 14
Секрет! Лекарите знаят - не  е нещо кой знае какво!!!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия