Моля за съвет!

  • 760
  • 13
Здравейте мами! В деветия месец съм, всеки момент трябва да родя. Днес си взех изследванията на влагалищен секрет и се оказа, че имам трихомонас. Направо обезумях от ужас! Лекарката, която ми взе изследването ми каза че било опасно за бебето, а няма време да се лекува. Имали ли сте такъв проблем?
Виж целия пост
# 1
Аз такъв проблем не съм имала, но от това което съм чела, знам, че ако по време на раждането майката има някакво течение, което е опасно за бебето, раждането става секцио.

Професионален съвет от мен не очаквай изобщо и не приемай за 100% истина всичко, което ще ти кажем, но за едно нещо бих те посъветвала от сърце - иди на консултация в МД и ги питай. Там знаят всичко и ще ти обяснят какво и как ще се прави. Нямаш и много време.

Не знам твойта лекарка защо не ти е обяснила тя.
Виж целия пост
# 2
Консултирай се допълнително. Не съм имала такава инфекция, но съм чела, че наистина е опасно. Като родих на етажа имаше цяла стая с бебета под непрекъснато наблюдение и на антибиотици заради инфекции, предадени при раждането от майката. Ако и друг лекар те посъветва същото - по-добре не рискувай. Успех и леко раждане! Hug
Виж целия пост
# 3
Да, опасно е, разбира се!
Поискай обяснения от лекарката си- какви мерки ще се вземат.
Виж целия пост
# 4
не съм лекар, но знам, че и при най - малката инфекция се прави секцио, за да се избегне заразяване на бебето Peace
Виж целия пост
# 5
Аз също имах леко течение в края на бременността и нямаше как да го лекуваме.Явно съм го предала на бебка,защото след като ми я донесоха първия път да я видя на ръчичката й имаше абокад и явно са й вливали някакъв антибиотик,но слава богу всичко мина.Така и не ми обясниха какво точно се случва с нея,въпреки че ги питах постоянно.Все ми казваха:"Не се притеснявай,всичко е наред с бебето"....И така.А и на обменната карта,с която ни изписаха нямаше никаква диагноза или нещо притеснително.Пише: раждане-нормално,бебе-здраво.Това е.Но ти се консултирай с лекар.Желая ти леко раждане  bouquet
Виж целия пост
# 6
Сега вече ме притесни. Моето раждане е още много далече, аз имам бяло течение от години. Въпреки, че съм го лекувала преди то си стой и това е.  Много ми се иска да родя нормално ама той доктора ще каже.
Tristan777 желая ти всичко да е наред. Стискам палци на теб и бебо.
Виж целия пост
# 7
И аз съм така с течението-не са ми правили изследване, било нормално да имам по-засилено течение, но ми изписаха Полигинакс-свещички за влагалището. Трябва сега да си сложа 6 бр. и приди секциото още веднъж-задължително било да се изчистя преди операцията. Така че, явно и за секциото е проблем.
Виж целия пост
# 8
Доколкото знам е опасна и би могло да се наложи секцио. Поговори с лекарката си какво смята да предприемете. Успех Peace
Виж целия пост
# 9
мими мими, Бялото течение не означава непремено някаква инфекция. Въпросът е да се изследва и навреме да се вземат нужните мерки.
Аз също слагах профилактично свещички няколко седмици преди раждането.

Тристан, наистина ли само това ти каза лекарката - опасно е, няма време да се лекува  #2gunfire. Дотук ли стигат нейната отговорност и компетентност?
Не се притеснявай всичко ще е наред, просто се консултирай и с друг специалист.
Пожелавам ти безпроблемно раждане и много хубаво и здраво бебче   bouquet
Виж целия пост
# 10
Доколкото знам е опасна и би могло да се наложи секцио. Поговори с лекарката си какво смята да предприемете. Успех Peace

Така е!
Виж целия пост
# 11
Посъветвайте се и с друг лекар, но го направете бързо.
На мен всички изследвания си ми бяха наред, но в родилният дом, след раждането(секцио) ми казаха,че съм имала стафилококи и съм ги лепнала на детенцето си.Аз се разбучах доста и казаха, че са ми го излекували(искаха да ме изпишат а детето ми да го оставят в болницата, но  отказах категорично).След изписването се посъветвах светкавично с педиатърка, която прегледа бебчо и каза, ръчичките му трябва да има следи от игли, ако са го лекували от стафилококи.Нямаше.И тя ми каза, че бебчо не е бил болен от нищо и вероятно са искали да ми го вземат(цитирам дословно).
Бъдете подготвена - на никой по българските болници не му пука за Вас и детето Ви, ако не му бутнете пари, и се опитват това да вземат при всички положения.
Виж целия пост
# 12
Аз също имах леко течение в края на бременността и нямаше как да го лекуваме.Явно съм го предала на бебка,защото след като ми я донесоха първия път да я видя на ръчичката й имаше абокад и явно са й вливали някакъв антибиотик,но слава богу всичко мина.Така и не ми обясниха какво точно се случва с нея,въпреки че ги питах постоянно.Все ми казваха:"Не се притеснявай,всичко е наред с бебето"....И така.А и на обменната карта,с която ни изписаха нямаше никаква диагноза или нещо притеснително.Пише: раждане-нормално,бебе-здраво.Това е.Но ти се консултирай с лекар.Желая ти леко раждане  bouquet
Да не си раждала в Шейново, там нищо не казват?
Виж целия пост
# 13
Tristan77 надявам се да си се консултирала и да си взела някакво безопасно за бебето решение, защото докато четях поста ти и проченох"трихомонас" направо настръхнах
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия