За косата

  • 876
  • 11
Кажете нещо ефикасно против пърхут,че моя мъж не може да се отърве от това.Низорала не ни помогна със сигурност,така че дайте идеи за нещо ефикасно,може и домашно приготвен ,,буламач,,? Laughing
Виж целия пост
# 1
На мен ми помага прословутия " Хед енд Шолдърс". Като ходих да се подстригвам предния месец, на следващия ден " цъфна" пърхута. Викам, ще си мине, ама не. Взех си шампоана. който не ползвам за пръв път и съм доволна, и с едно измиване понамаля доста.
Виж целия пост
# 2
Пробвахте ли със Себорал-Форте, струва 1,50лв от аптеката. Маже се първоначално всеки ден (не е мазно и не личи, попива бързо като водичка е) и после за профилактика 1 седмично по желание.
Виж целия пост
# 3
Пробвайте със Селсън Блу - не съм чувала за нещо по-ефикасно до момента.
Струва между 10,00лв - 11,00лв. Има го в аптеките за различените типове коса.
Виж целия пост
# 4
Selsun blue

La roche posay

според мен всеки шампоан действа различно,трябва да пробва и който му помогне-него да ползва  Peace
Виж целия пост
# 5
Пробвайте със Селсън Блу - не съм чувала за нещо по-ефикасно до момента.
Струва между 10,00лв - 11,00лв. Има го в аптеките за различените типове коса.

Да Селсин Блуто е добър шампоан и мъжа ми го ползва.
Виж целия пост
# 6
Селсин Блу, казвате, може да сенамери в аптека. Ще взема да го потърся.
Виж целия пост
# 7
Себорал Форте е много ефикасен. На моя мъж му действа и ш-н Елесев - мъжкия сив на цвят е против пърхут.
Виж целия пост
# 8
Пробвайте със Селсън Блу - не съм чувала за нещо по-ефикасно до момента.
Струва между 10,00лв - 11,00лв. Има го в аптеките за различените типове коса.

Да Селсин Блуто е добър шампоан и мъжа ми го ползва.

Ще купя този,не го бях чувала досега!  202uu
Виж целия пост
# 9
И аз имах пърхут, та си купих шампоана против пърхут на Виши, помогна ми от първия път! Цената му е 18 лв.  Peace
Виж целия пост
# 10
МАСКИ ПРОТИВ ПЪРХОТ

Маска против пърхот
Хума, вода и един жълтък.

Маска срещу суха себорея
В корените всяка вечер се втриват по няколко капки мазнина, а на сутринта косата се измива само с вода. Маските с кисело мляко са също много ефикасни при появата на пърхот.

Отвара от билки против пърхот
Прави се отвара с билките салвия, липа, лайка и корени от коприва, похлупва се, след това се прецежда. Косата се облива с отварата, без да се изплаква.

Настойка от цветовете на невен против пърхот
20 пресни или сухи цветчета невен се накисват в 100 мл спирт (70 градуса). Настойката се използва след 15 дни. При мазен пърхот кожата се обтрива с настойката, а при сух към нея се прибавя малко зехтин. Процедурата се прави 2 пъти на ден.

Маска против пърхот с хума и оцет
Разбърква се в една купичка малко хума с 3 лъжици оцет. Бърка се с вода, докато стане на хомогенна кашица, подходяща за намазване по косата. Сместа може да се използва вместо шампоан.

Чувала съм добри отзиви за шампоан против пърхот и себорея - NEOVAL, струва 8,00лв., аз лично не съм го ползвала.

Това, което е помогнало на мен:
-  Selsun Blue - шампоан
-  Себорал Форте - лосион
- В билковата аптека продават готово смесени изсушени билки против пърхот, варят се с 50 вода : 50 оцет, прецеждат се и се втриват в корените на косата. 
 
 
Виж целия пост
# 11
Пробвайте със Селсън Блу - не съм чувала за нещо по-ефикасно до момента.
Струва между 10,00лв - 11,00лв. Има го в аптеките за различените типове коса.

много е добър,ще му помогне Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия