Многодетни семейства

  • 9 015
  • 58
Та... интересува ме отношението на обществото, където живеете към многодетните семейства. С какъв социален статус се ползват?
Какво е отношението на околните към тях?
Такива ми ти нещица.
Много ще се радвам, ако споделите.
Виж целия пост
# 1
мислят ги за луди или за много смели  Grinning
все по-често става привилегия на богатите
Виж целия пост
# 2
В Испания многодетните са горе-долу две групи - семейства с аристократичен корен, там е въпрос на традиция и престиж да имаш повече деца и семейства на емигранти от близкия и недотам близък Изток.
За отношението към едните и към другите се досещаш - не е едно и също. Thinking

Обичайната реакция е едно типичен жест - тръскане на ръката, придружено с "пфууу", дето иде да каже "добре че твойто чудо не ми е на главата".

Към мен и децата емоциите са варирали от голямо възхищение до дълбоко презрение, с други думи не по-различно от това, което сме видели в БГ.

Статутът на многодетен, т.е. това, което ти дава държавата е малко повече, отколкото което се дава на обикновените семейства - детски помощи от 700 евро годишно за дете до навършване на 6 годишна възраст на децата (в обикновено немногодетно семейство добавките са до 3 годинки). Горе-долу същото получавам и за това, че имам близнаци. Има и някой друг % намаление  - 50% за учебници, 50% при пътуване с влак (то нашето си е почти групово пътуване), възможности за доста стипендии и останолото е вече от съвсем незначителни работи.
Виж целия пост
# 3
Моите наблюдения е, че отношението е много положително в Щатите!  Тук всъщност е по-често срещано да имаш 3 + деца, така че многодетните семейства са нещо много нормално.  Тук също се счита въпрос на престиж да можеш да си позволиш да издържаш голямо семейство, но не е лукс само за най-богатите.  На нашата улица ние сме семейството с най-малко деца (2 бр).  Съседите ни имат по 5, 4 и 3 деца съответно (всички на възраст от няколко месеца до 8г.)Макар че е свързано с толкова много работа, да имаш многодетно семейство си е истински дар божи!
Виж целия пост
# 4
мислят ги за луди или за много смели  Grinning
все по-често става привилегия на богатите

И при нас е горе-долу така. КОлежка на мъжа ми с 4 деца казва че е чувала какви ли не шушукания зад гърба си, включително и неща от сорта 'Тия телевизор нямат ли си?'. Това е интелигентно, материално добре осигурено семейство и въпреки това остават неразбрани. Иначе многодетното семейство е сравнително рядко срещано сред местните, по-скоро е типично за някои групи емигранти.
Виж целия пост
# 5
наскоро четох че новата тенденция е образовани и добре финансово хора да имат по 3 вместо по 2 деца(това е била модата на 70те); кават че 3 е новото 2(минали да през етап когато повече от 2 деца имат само ниско образовани хора,без кариери и пр)
та отнош е +; майки си работят с 3 деца и аз се мъъъъъъъъъъча да убедя съпруга си колко изоставаме като имаме само 2 деца Grinning
Виж целия пост
# 6
интересна ми беШе темата, пък гледам, отиШла на втора страница...
за Италия Джоя ве4е е казала, то ве4е две деца си е лукс да отгледаШ, камо ли 3 и пове4е. определено го правят финансово осигурените, или силно следваЩите църковните канони (ама и те са все по_малко), или емигранти от някои други континенти.
обЩеството не знам какво мисли, на мен на втората бременност се намериха хора, които да попитат "пак ли?" newsm78, но по4ти вси4ки лицемерно се радват на такива семейства, излизайки с обЩи лафове от рода на "браво", "децата са най_голямото богатство" и т.н. после се обръЩат и клЮкат А: "кой знае колко пари имат, за да си гопозволят", Б: "а, пък после Ще се оплакват, 4е не им стигат парите. да са мислили навреме"  #Crazy

наскоро четох че новата тенденция е образовани и добре финансово хора да имат по 3 вместо по 2 деца(това е била модата на 70те); кават че 3 е новото 2(минали да през етап когато повече от 2 деца имат само ниско образовани хора,без кариери и пр)
та отнош е +; майки си работят с 3 деца и аз се мъъъъъъъъъъча да убедя съпруга си колко изоставаме като имаме само 2 деца Grinning

това неЩо много ме заинтригува, и тук има от време на време такива "статистики". 3 деца и ку4е, идеалното семейство, обикновено използвано за реклами на определен вид коли.  Mr. Green

Ако трябва да съм 4естна, дълбоко се съмнявам, да не кажа, 4е не вярвам, 4е могат ефикасно да се възпитават 3 (ама и 2 си е трудно) деца, с работеЩи на пълен ден родители. в края на краиЩата, изкарват времето си в у4илиЩе, с бава4ки, или роднини, а за 2/3 4аса ве4ер и един уикенд, на проблемите на кое да обърнеШ внимание.? newsm78
не знам, много е хубаво на теория, много смело, голяма лЮбов към децата, ама кел файда като други им се радват и възпитават? #Crazy
Виж целия пост
# 7
Феиам, ами на богатите (аристократи и не толкова -  защото Италия е република с аристократи, въпреки че титлите им нямат никаква юридическа стойност) кой мислиш че им гледа децата? Гледачки, възпитатели ... Просто и те така са гледани и за тях е нормално. Майката е един дистанциран субект. Ама на мен така ми е кофти. Малко отклонение.   Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Зависи от гледната точка zа многодетство...
Общо вzето на висчките ни поzнати реzонната реплика е айнц ист кайнс, две са средностатистическите двойки, но повечето се ориентират към ново допълнение на семейството, три се смята zа оптимално, 4 си поzволяват откровенно богатите, 5 и нагоре са при турците.
Виж целия пост
# 9
Зависи от гледната точка zа многодетство...
Общо вzето на висчките ни поzнати реzонната реплика е айнц ист кайнс, две са средностатистическите двойки, но повечето се ориентират към ново допълнение на семейството, три се смята zа оптимално, 4 си поzволяват откровенно богатите, 5 и нагоре са при турците.

като каза това се сетих, тук лафа е "едно е малко, две са много"  Laughing

Феиам, ами на богатите (аристократи и не толкова -  защото Италия е република с аристократи, въпреки че титлите им нямат никаква юридическа стойност) кой мислиш че им гледа децата? Гледачки, възпитатели ... Просто и те така са гледани и за тях е нормално. Майката е един дистанциран субект. Ама на мен така ми е кофти. Малко отклонение.   Rolling Eyes

мнението ми е и за тях, аз оби4ам децата и не виждам никакъв смисъл в едното им раждане и оставяне на отглеждане. да, за тях е нормално, а на мен ми е тъжно, 4е на който му се иска не може, а който може се подвизава като "дистанциран субект".   Confused
Виж целия пост
# 10
Не знам как е средностатистическото семейство тук , но най-често срещам холандки с по 3 деца.Категорично децата са много обичани тук  Flutter
Кате , да не сте се замислили за трето природно бедствие ? Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Моите наблюдения е, че отношението е много положително в Щатите!  Тук всъщност е по-често срещано да имаш 3 + деца, така че многодетните семейства са нещо много нормално. 

И тук е така. А като запо4нах работа, колежките веднага ме питаха имам ли деца и колко. Когато казах, 4е имам само едно, за сега, те озада4ени ме попитаха:"О, така ли? Ама ти още ли си с бащата на детето ти или сте разделени?!"
Виж целия пост
# 12
]Кате , да не сте се замислили за трето природно бедствие  Mr. Green
Замислили сме ние отдавна....
Стана ми интересно по принцип какво се мисли в обществата на тази тема.
В класа на щерката имаме 2 семейства с по 4 деца, 3 с по 3, едно с 5.
Те ни гледат сякаш сме бедни и не можем да си позволим трето.
Виж целия пост
# 13
]Кате , да не сте се замислили за трето природно бедствие  Mr. Green
Замислили сме ние отдавна....
Стана ми интересно по принцип какво се мисли в обществата на тази тема.
В класа на щерката имаме 2 семейства с по 4 деца, 3 с по 3, едно с 5.
Те ни гледат сякаш сме бедни и не можем да си позволим трето.

 Shocked Shocked
нали не сте се замислили по тази при4ина?  Laughing
Виж целия пост
# 14
колкото хора-толкоз мнения..

аз работя от 6седмица и на 2те ни деца,не намирам че са на "отглеждане" при други хора..прекарват част от деня си не с нас,но не виждам нищо пагубно в това,даже напротив;за момента намирам децата ни за доста добре възпитани ,адаптирани и адекватни на средата си,куче искам също но ме е страх за душевното му здраве..
*
преди време имаще тема за стимулиране на майчинството и някой каза много правилно че които иска 2 и + деца ги има,независимо от средата,както и обратно..

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия