шведска бадемова торта

  • 7 642
  • 11
Днес отново направих една любима торта/сладкиш и реших да споделя рецептата с вас Simple Smile .


шведска бадемова торта

За тестото:
8 белтъка
200 гр смляни бадеми
220 гр. zахар

За крема:
225 гр. масло
35 гр. нишесте
250 гр. zахар
8  жълтъка
Декор:
75 гр. наряzани на филийки бадеми
пудра zахар

Половината белтък се раzбива добре. Половината от бадемите и половината от zахарта се раzбъркват и се прибавят постепенно към раzбитите белтъци.  Една форма се постила с  хартия zа печене и в нея  се иzсипва тестото. Пече се на предварително на 200° zагрята печка 18-20 мин. След това се иzважда от формата и от останалата половина от продуктите се иzпича второ тесто.
Бaдемовите филийки се zапържват, zа да станат zлатно-zлатисти.

Крема: Маслото се раzтопя на водна баня. Прибавят се zахарта, нишестето и жълтъците и сместа се раzбива на умерена температура 20-25 мин., докато крема се сгъсти.
1/3 от крема се намаzва върху единото тесто, слага се второто отгоре и отгоре се намаzва останалия крем. Поръсва се с бадемите и пудрата zахар.

Иzглежда подобно на таzи снимка
Виж целия пост
# 1
rosa,

добре изглежда и сигурно е вкусна тази торта. Малко скъпа ще излезе с близо 300 гр. бадеми, но сигурно може и с орехи. Пробвала ли си?

И само, ако може да поправиш в рецептата - писала си 8 бетъка за крема, а после в обяснението пише жълтъци.
Виж целия пост
# 2
Ужас, уж прегледах какво писах Rolling Eyes  Благодаря ти. Simple Smile
Не съм опитвала с орехи, но zащо не. Опитай, дано да ти хареса. Wink
Виж целия пост
# 3
Ще я пробвам скоро. Само да изядем тортата с кроасани и морковеният сладкиш и я почвам.
Виж целия пост
# 4
Тази торта я прявих преди 9 дена за рождения си ден и стана невероятна. По- вкусна не бях яла отдавна. Само, че замених бадемите с орехи /бадемите ми идват скъпички/. Аз сложих малко ром в крема и сиропирах блатовете с карамелен сироп.
Виж целия пост
# 5
Е, zначи става и с орехи. Simple Smile  ще пробвам следващия път и твоя вариант.
Виж целия пост
# 6
Еййй, тия шведи икономии не знаят Wink  Laughing
8 яйца, бадеми..... Grinning
Обаче звучи вкусно и мисля да я пробвам
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Honda
Еййй, тия шведи икономии не знаят Wink  Laughing
8 яйца, бадеми..... Grinning
Обаче звучи вкусно и мисля да я пробвам

 Grinning  Grinning  Sunglasses  Аz дълго търсих рецептата zа нея, zащото преди си я купувах от Икея и мнооого ми харесваше. Неzнам доколко рецептата е оригинално, но пак става. eat
Виж целия пост
# 8
Белтъка на сняг ли се разбива?
Спешно моля за инфото.
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Raya
Белтъка на сняг ли се разбива?
Спешно моля за инфото.

Da
Виж целия пост
# 10
Тортата е великолепна.

Докато я правех, малко се притеснявах - изглежда много проста, но стана чудесна на вкус. С вида малко се поизложих, но ми е простено - малкият геройски ме изтрая да направя пита, кекс и два сладкиша, но тортата вече му дойде в повече.

Можете да я видите тук .

Направо съм възхитена.
Виж целия пост
# 11
Raya, много хубаво си я докарала. Радвам се, че ти е харесала. Ама ти и какви други вкусотий си направила.... Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия