Операция на пъпна херния!

  • 2 655
  • 4
Здравейте всички мили мами!
Знам, че ще ми помогнете и този път, затова се обръщам към вас!
Синът ми още на 1-2 месеца получи ингвинална херния, а след няколко дни и пъпна. Ингвиналната я оперирахме в трети месец, а пъпчето го лепихме няколко пъти, а след това и педиатърът и в Пирогов ни казаха, че вече нямало нужда да се лепи и ще се оправи от само себе си.
Да, но вчера пак от Пирогов ни казаха да насрочим операция за пъпчето! Cry

Моля ви ако, някоя от вас е преживяла тази операция на детето си, да ми разкаже подробно какво да очаквам. Дали е толкова рутинна като ингвиналната, или не? Колко време продължава и необходимо ли е престой в Пирогов /за ингвиналната не сме лежали, изписаха ни същия ден/.

Предварително ви благодаря!
 Hug
Виж целия пост
# 1
На племеника ми, който е на 1г. 6 м. ще му правят другата седмица такава операция. Ще стои в болницата два дена и две нощи. На първия ще направят изследвания, на втория ще е операцията и на третия ще го изпишат. Операцията е рутинна, няма от какво да се плашиш! Казали са, че и се понася леко от такива малки деца. Причината за хернията била слаба коремна стена и затова се слагала някаква мрежичка, която уплътнявала стената и решавала проблема. Много често се среща и още по-често се оперира. На племеника педито изчака обаче детето да навърши една година, преди да даде направление за операция, защото се считало, че до 1 годинка, проблема може да се реши от самичък, вследствие на израстването. А защо се наложи операция на ингвиналната херния - често ли излизаше? На моето дете излезе само 2 пъти 9 като навърши 1 г. и като навърши 40 дена. Сега е на 2 г. и 6 м. и няма проблеми! и на на с ни казаха да изчакаме до навършване на 1 година. Стана много дълго, извинявай, но исках да помогна!
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти Краси, мола те и да споделиш след като е минала операцията на племенника ти.

На нас никой не ни каза, че ингвиналната ще се оправи, а че рано или късно ще се наложи операция. Обясниха ми, че това е нещо като скъсан джоб и просто трябва да се зашие, за да не се подува. На кумът ми му се наложи да прави тази операция на 28 години, така че реших, че като е по-малък, ще го преживее по-бързо.
Виж целия пост
# 3
Майчета, още се колебая дали да ходим на операция сега... Все ми се струва, че ще се наложи по-натам и не бива да отлагам.
Спеделете как се понася, много ме е страх от тази поредна за нас операция.
Виж целия пост
# 4
Оперираха племенника ми. Седмица след това вече се смееше и тичаше като конче! Истината обаче е, че много гадно изживяване. неговите хернии се оказаха две-една над пъпа и една под пъпа. тази над пъпа била голяма и заради нея се отвори и коремната кухина. Операцията се направи в Плевен-там живее брат ми - в детска хирургия. В стая с още 5 деца е бил и 5 придружителя, т.е. били са всичко 12 души в една стая. Било е ужасно топло, задушно, повечето деца са стенели от болка  и са били с температура. Криси много го е боляло, слагали са му свещички Ефералган, малко са го успокоявали. Нищо е не ял и пил в болницата - само вода. Той по принцип трудно се спира на едно място, но в болницата си е лежал на леглото и не е искал да става - боляло го е и освен това е имал температура. Стояха в болница със снаха ми 4 дни, докато не спадна температурата. Горкото дете бе на системи 4 дни и приемаше венозно антибиотик заради температурата. Снаха ми не е яла 3 дни и е избягвала да пие вода, за да не се налага да ходи до тоалетната, защото не е имало на кого да остави детето! Пълен кошмар! Важното е, че всичко мина, детето е добре, храни се, в настроение е  и най-важно няма спомен от операцията, само на 1 г.6 м. е. Дано не съм те уплашила. Не знам как е в Пирогов. Може би условията са по-добри. Стрес обаче ще има със сугурност, но дано при вас да е по-малък. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия