Тежък физически труд след секцио - може ли и кога може?

  • 2 789
  • 18
Здравейте, мили мами. Интересувам се дали и кога мога да работя тежка работа - носене на тежко по цял ден, че има възможност да започна, много добре е платено, там работят жени, но не е в България. Наясно съм че трябва да мине време, моля ви да споделите опита си с мен.   bouquet
Виж целия пост
# 1
  И аз родих със секцио,но бих се въздържала от тежък физически труд поне 6 месеца Thinking
Виж целия пост
# 2
Ох, напоследък тази тема много ме вълнува, понеже при мен се очертава секцио по медицински причини, не по мое желание Embarassed
В момента следя още 2 теми за секцио и възстановяване - някои пишат, че са готови след 2 месеца, някои след повече от половин година Rolling Eyes
Казват, че това е много индивидуално и се надявам да мога да се товаря спокойно преди да са минали 6 месеца Praynig
lili, ако искаш пиши на лични за какъв тежък труд става дума, може да мога да помогна с някой съвет.
Виж целия пост
# 3
Аааа, не , почакай 6 месеца, че и повече!
Пък и по принцип трябва да се внимава с много тежкото.
Имам една позната, много мил човек, но така се е съсипала от хамалогия, че има сума ти проблеми. А е само на 35.
Парите са важни, обаче пък и дечицата трябва да имат здрави мами, които да бъдат до тях.
Виж целия пост
# 4
На мен ми казаха в болницата до 6 месеца след секциото да не вдигам повече от 5 кг.
Виж целия пост
# 5
На мен ми каза първите един-два месеца да не вдигам нищо освен бебето. После може по-леки неща поне до 6 месец.
Виж целия пост
# 6
Консултирай се с лекаря ти, иначе възстановяването е много индивидуално, аз например се грижа за детето си от първия ден, приспивам я на ръце все още, а е вече на година и все още ме наболява. Незнам какво имаш предвид под тежък физически труд, но аз бих се въздържала.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви! Ще говоря и с лекарката, но опитът си е опит, затова се допитах до вас. Ще изчакам. Дано и работата да ме чака, но сте прави - по-добре здрава мама, отколкото изсипана в някоя болница.
Виж целия пост
# 8
Говори с лекарката наистина.Аз също си гледам сама бебето по цял ден,качвам и слизам с количката от 15-ия ден след операцията.Но истината е,че понякога операцията ме боли точно от тежко-например количката по стълбите.И аз знам,че срока за физическо натоварване след секцио е 6 месеца.
Виж целия пост
# 9
Колко тежък труд мислиш да правиш
Виж целия пост
# 10
Внимавай с тежкото.

Аз 3,5 месеца след секциото носих един фотьойл от втори на първи етаж и вечерта страхотно ме заболя операцията.
Виж целия пост
# 11
При мен пък два месеца след операцията и след коледния пазарлък ми се пукна леко на две места прореза.Мъжът ми така ми се кара   smile3513 smile3518 И ето минаха близо 5 мес.и все още ме наболява като се озоря малко повече.Категорично против тежкото !!!
Виж целия пост
# 12
3месеца след раждането бях на контролен преглед и лекарят ми каза, че спокойно мога да се върна към нормалния си начин на живот и че "вече нямаш оправдание за нищо"  Mr. Green Мисля, че е индивидуално. На мен след лохиите ми дойде М. даже, въпреки че кърмех  Peace
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви! Ще говоря и с лекарката, но опитът си е опит, затова се допитах до вас. Ще изчакам. Дано и работата да ме чака, но сте прави - по-добре здрава мама, отколкото изсипана в някоя болница.
точно така!
аз имам операция на ляв яйчник януари миналата година и почнах да вдигам тежко след около 3-4 месеца - говоря за повече от 5 кг. А сега след секциото на 8 февруари вече вдигам 7-8 ( тренирам с тубите за вода Девин на малкия Simple Smile )
Виж целия пост
# 14
Бих Ви посъветвала, ако нямате против разбира се, да изчакате да минат поне 6 месеца.Ако можете повече и повече.Проблемите идват от това, че коремната стена не е възстановена, след секцио и може да се "скъса".Проблемите след това се оправят с операции, но при всички положения остават завинаги!Бъдете внимателна,ако трябва изчакайте - все пак това е Вашето здраве.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия