Училище за седмокласник

  • 972
  • 8
Моля ви препоръчайте ми училище за ученик в 7 клас, няма значение дали е частно или държавно. Избор ще направя според качеството на училището, а цената не ме вълнува. Местим се в София и търся училище за сина си. Обаче трябва да е с английски, защото този език е учил досега.
Синът ми кара нелек пубертет, има проблем с мотивацията за учене, бунтува се за всяко правило, което му се налага. Беше отличник, а тази година си развали успеха. Не съм сигурна дали му трябва индивидуален подход или просто по-строга дисциплина и по-стегнат клас като колектив. Избор ще направя, след като се посъветвам със специалист и поговоря с директорите на училищата, към които ще се насоча.
Надявам се да ми помогнете с някаква информация, защото няма към кого друг да се обърна за помощ.
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Бих те посъветвала да потърсиш училище сравнително близо до мястото, където ще живеете. Пътуването в София отнема ужасно много време. Ориентирай ни за кой район да даваме предложения.
Виж целия пост
# 2
Ще живеем в Белите брези, близо до Шел на бул. България. Значи някъде там (Гоце Делчев, Стрелбище, Иван Вазов, Бели Брези или пък център) или поне да се пътува с едно транспортно средство, без смяна. За частното училище няма проблем, нали всички имат транспорт.
Виж целия пост
# 3
Чух, че много добра подготовка за по-нататъшно кандидатстване за 8 клас, дават в школа "Иванови". Имат сайт, а резултатите посочени там са впечатляващи.
Но аз исках лични мнения за това у-ще и пуснах тема, но никой не ми е отговорил все още.
Виж целия пост
# 4
Не сасипвайте детето си там!Всичко което обещава Иванов е лъжа.Резултатът е ,че съсипаха психиката на детето ми и вече изобщо не ме интересува дали ще влезе някъде ,а дали ще бъде пак нормално дете.Преценете дали детето Ви ще може да издържи свинско отношение към човешката личност и унижения от сорта-"ти си тъпа ,абуриген,лигла,от теб нищо няма да стане, по добре иди да чистиш тоалетната" .Когато това се повтаря на едно дете в пуберитета две седмици преди изпита ,то наистина загубва всякаква вяра в себе си и най -вероятно наистина ще се провали. За педагогичните подходи на Иванови мога да Ви разкавам потресаващи неща ,но просто в къщи сме тотално изчерпани всички.Никога няма да си простя ,че поисках от детето си да изтърпи всичко това и за удоволствието си платих близо 5000 лева ,от които разбира се голяма част-лично на ръка на господин Иванов.
Виж целия пост
# 5
За първи път чувам отрицателно мнение за Иванови. Мъжът ми беше на родителска среща там и е вярно, че някои от изказванията на Иванов са доста крайни, обаче пък при моят синковец с добро не върви. Той просто отказва да учи, а в училището ни няма никаква обратна връзка с родителите. Няма контрол, не им пишат оценките в бележника, даже забележки не им пишат като се държат лошо. Не знам вече какво да правя ooooh! Ако изпуснем подготовката в 7 клас и отиде в посредствено училище, после пък съвсем ще му изтървем края.
Виж целия пост
# 6
Бели брези - значи близко са ти 36-то (на ъгъла на Дойран и Пирински проход) и 126-то (на ъгъла на Нишава и България). Аз казвам: 36-то.
Виж целия пост
# 7
Преди година ние със съпруга ми преместихме детето си там със същата мотивация ,но имахме много по големи очаквания.Материалът за седми клас се взима набързо до януари-"който е разбрал-разбрал , който не е-да е разбрал"!Детето ни изпадна в паника ,защото веднага беше преместено в "тинята"(цитирам Иванови).Това са групите на тези от които нищо не става и неуспехът им на испитите е сигурен.Наложи ни се да вземем частни учители,за да може детето да се окопити и да преодолее неувереността си.Не искам да ви казвам как се промени психиката му- всеки ден плаче без причина,преди да тръгне на училище понякога повръща, казва ,че за нищо не става,боли го стомаха.Съжалявам,че не махнах детето си от там още в началото,а се надявах ,че те са педагози и си  знаят работата.Не повярвах на отрицателните мнения за Иванови,защото мислех ,че ги пишат родители ,чийто деца са се провалили.Сега, след като видях как детето ми се самонаранява с нож по ръцете и се беше нагълтало с хапчетата ми за кръвно,заради поредното заклеймяване като потенциален неудачник повярвайте ми вече ми идва в повече.Все едно ми е какво ще покаже на испита-само да успее да съхрани вярата в себе си ,която в тази възраст човек трябва да изгради.Не мисля че да пречупиш едно дете в тази крехка възраст е най-педагогичният подход,но така разбират нещата Иванови.Безкрайно съжалявам че без да искам им станах съучастник срещу собственото си дете
Виж целия пост
# 8
За Иванови съм чувала почти и изцяло само хубави неща. Много исках да уча в Иванови, но уви- нито живея в София, нито пък съм още 7 клас.  Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия