Отпечатък от краче и ръчичка-с какво?

  • 8 422
  • 46
Здравейте, мами!Имам албумче дневник за бебе и там има място за отпечатък на краче и ръчичка , но тъй като все още се чудя с какво да ги направя скоро може вече да ни стане много голямо крачето Grinning.С какво може да се направи?Дали водните боички са опасни за бебешката кожа?Страх ме е да не му предизвикам някаква алергия.
Виж целия пост
# 1
Когато моето Насче стана на около 6 мес, реших и аз да му направя отпечатъци. Намазах му крачето със синя водна боичка и го сложих да стъпи, получи се страхотен отпечатък. Измих го, а после направих същото и с ръчичката, само че там отпечатъка стана един размацан...ама пак се виждат едно-две пръстчета  Laughing
Въобще и не се замислих дали няма да му предизвикам алергия. Слава Богу, нищо му няма!
Виж целия пост
# 2
Аз имам същата чуденка. newsm78 newsm78 newsm78
Мислех си за варианта да му сложа крачето и да очертая около него с химикал.
Няма да е като с боички,но ме е страх и мен от алегрия.
Виж целия пост
# 3
Не мисля, че за няколко минути водната боичка би предизвикала алергия
Виж целия пост
# 4
Можеш да намажеш крачето или ръчичката с червило. Има хипоалергични червила (моето е такова, защото аз съм алергична към какво ли не), които не са опасни. Е, вярно, че по този начин отива половината червило, но какво пък - важен е разултатът!
Виж целия пост
# 5
И моят бебо има такъв бебешки дневник.С малко помощ очертах крачето с химикал.Но не стана много красиво,сега се замислих и аз за водни боички.
Виж целия пост
# 6
Записвам се да следя за още идеи!  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
На голямото ми момченце му правихме отпечатък с тесто , а също и с темперни боички.Тестото го замесих с повече брашно да стане по твърдо и жилаво , и после го опекох стана много симпатично.След като истина го оцветих със светло сини боички и го сложих в рамка.
Виж целия пост
# 8
И аз имам същата чуденка,даже съм купила боички...Ще следя темата за нови идеи
Виж целия пост
# 9
На голямото ми момченце му правихме отпечатък с тесто , а също и с темперни боички.Тестото го замесих с повече брашно да стане по твърдо и жилаво , и после го опекох стана много симпатично.След като истина го оцветих със светло сини боички и го сложих в рамка.
Това е друго ! Тя пита за отпечатък в албумче. Иначе от детската градина на Лори ни подариха  ръчичките на дечицата от печено тесто (за 8 март), после оцветено- на Лори е много красиво лилаво.
Виж целия пост
# 10
В нашето албумче направихме отпечатъка и на крачетата и на ръчичките с водни боички - не получи алергия.
Виж целия пост
# 11
В албумчето най-добре с водни боички.  И аз така направих!
Виж целия пост
# 12
Не мисля, че за няколко минути водната боичка би предизвикала алергия
Peace
Виж целия пост
# 13
Понеже умувам - може би няма да има проблем с бои за сладки или за яйца - като са за хранителни продукти, би следвало да са максимално безвредни.
Виж целия пост
# 14
сега ми дойде една идея  newsm78 (не кой знае какво)
можеш да използваш боя за яйца, от тези които ги дават като оцветители за храни!
Така мисля че бебето има по-малка вероятност да получи някаква алергия  newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия