месни пюрета

  • 357
  • 3
Здравейте имам едно въпросче. Колко време давате един вид месо, а след това друг и пак ли се започва с 1 лъжичка. С какво месо най-добре да се започне. Предстои ни въвеждането на месни пюрета и искам да разбера вашия опит
Виж целия пост
# 1
Аз давам месо само от 2 седмици и нямам много опит, но гледам да не е повече от 2-3 пъти седмично (въпреки това на бебки много им се услажда и си папат месните пюрета с голям кеф). Давам пилешко, пуешко и телешко месо и понеже ги давам през 2-3 и дори повече дни - всеки път давам различно, за да разнообразявам, а и да свикват с вкуса. Опитах се да започна само с 2-3 лъжички, но те си търсеха още и така още първия път им дадох по половин бурканче на всяка. Така продължавам и сега - обикновено тези пюрета обаче са доста гъсти и бебки се давят с тях, та ги разреждам с мляко, докато се получи 1 чашка. Може и да не е много правилно, но на тях им е вкусно и това е важното.
Виж целия пост
# 2
Започва се захранване като с всички други храни. В началото около 1ч.л докато се достигне около 40-50г на порция.
Най диетични са заешкото и пуешкото, след това пилешко, телешко и накрая свинско/след 1г./.
Имай предвид обаче, че пилешкото месо от бройлер е бъкано с какви ли не гадости и не ти го препоръчвам. Ако даваш пилешко, най-добре готово пюре или от домашно пиле. Аз давам почти всеки ден месо.
Виж целия пост
# 3
Здравей!Да ти кажа като захраних с месо , гледах горе долу по 2 пъти седмично да има месо в менюто.Или пък съм гледала - един път месо , един път риба.Общо взето зависи как го приема самото дете , какво повече харесва.Иначе като си захранила веднъж с месо другите видове не захранваш пак с 1 лъж.... , може само с рибата да направиш така. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия