Еманципацията дали разви нацията??

  • 1 290
  • 22
Момичата,предполагам че на мн.от нас ни се налага да жунглираме м/у с-во и работа.Като капак се мъчим да се докажем колко сме перфектни в мн.неща и накрая се оказваме кълбо нерви!Вие как мислите да ли жените преди са живеели по-спокойно,т.е домакинстване,отдаване на с-вото и това е?
Държа да кажа че съм точно от онез еманципирани жени,коита държат да се справят добре и на двата фронта,ама вкрайна с/ка остава нервността.
Е,не на всяка цена държа да съм на 6. Laughing
Виж целия пост
# 1
Аз лично от сега усещам как няма да имам нерви и за двете. Сега едва сколасвам между университет, работа и пътувания. Мерси. Ни щъ кариера. Искам си мъжа и бебе. В краен случай - учителка, поне не работят по цял ден. Ама като гледам майка ми - и тва не е като да не е нервна работа...
Виж целия пост
# 2
не ми харесва да съм еманципирана, искам спокойствие и пълноценно време с деца и любими хора! кариерата я зарязах на 25г. ако се наложи да работя, да е нещо съобразено.
Виж целия пост
# 3
Ами никой не е многоръкият Шива, че да се справя еднакво добре навсякъде. Все някое от многото неща ще изостане в един момент на заден план.
Виж целия пост
# 4
Преди 5 години, като чуех за деца и се изприщвах. Имах си друга цел за гонене - кариера.
Е, постигнах я. Вярно, с много тичане и блъскане. Ето ме сега, вече стигнах до момента, в който се уморих. Нещата са си в руслото, мога да работя така, както ми е удобно - без работно време, от вкъщи или от офиса. Но това го организирах да е така, чак като забременях. Дотогава тичах като лудите и бях кълбо от нерви. Сега съм уморена и искам да си седя у дома и да се занимавам с дете. Ако ми писне, да поработвам само неща, които са ми приятни. Но дали ще стане, това пък е отделен въпрос.  Laughing
Виж целия пост
# 5
Днес ти е ден за еманципация по пускане на теми май? Grinning За мен всеки сам определя в какво да изяви еманципацията си. Дали да се отдаде на кариерата си или на семейството си е личен избор, и е продиктуван естествено от разни съображения за бъдещето развитие.
Виж целия пост
# 6
Вече съм толкова изморена, че ми се плаче.
Виж целия пост
# 7
Аз за момента се справям и с двете.. моля се и за вбъдеще да е така  Praynig
Започнах да развивам кариера след като се роди дъщеря ми, не мога да си представя да си стоя в къщи по цял ден... ще се побъркам и времето с детето ми няма да е пълноценно прекарано...
Виж целия пост
# 8
С тази еманципация ми се струва, че си вкарваме автогол. Света от създаването си е бил устроен така, че жената да е по-слабата и да изпълнява определени функции в домакинството, а мъжа да е по-силния и да поема повече отговорност. Ние доказвайки на мъжете, че сме по-силния пол им иззехме тяхните функции и се нагърбихме с толкова много неща, че мъжете ни си мислят, че сме длъжни. И в крайна сметка какво печелим от тази еманципация и изобщо някой признава ли ни постиженията? Не, никой. Само комплексираме мъжете си и се чудим защо имат любовници. Ами така, един мъж, който не се чувства лидер вкъщи намира пред кой да се прави на по-силен и по-можещ, за да се докаже като мъж. Но има и жени, които от няма и накъде стават по-силни и по-можещи в семейството си, ако мъжа е мухльо и некадърен, жената не може да остави децата си да страдат и да гладуват и се заема сама да осигури всичко за децата си и за себе си от липса на друг избор. Така, че има и еманципирани по неволя.
Виж целия пост
# 9
Вие как мислите да ли жените преди са живеели по-спокойно,т.е домакинстване,отдаване на с-вото и това е?

Ами дефинирай, моля, това "преди"? Не се сещам за време, когато на материално затруднени, дори и семейни жени, не се е налагало да работят като перачки, прислужнички, дойки, полски работници и прочее (сигурно също за сметка на семействата им).

Виж, ако са били нагоре по социалната стълбица и са имали по 2-3-4-5-6 и нагоре прислужници + готвач/ка, тогава - сигурно (въпреки че управлението на такова домакинство също е било работа и дори се е изучавало). Сега жена, която е материално добре също може да избере да не работи и да се посвети на семейството си.

По какво "работата", при това изцяло незаплатена,  на една домакиня се е различавала по време от моята? А като трудоемкост и възможности за помощни средства?
Лично аз едва ли бих предпочела зора на всяка цена да "докопам" мъж с достатъчно средства да ми осигури "трудов" комфорт и да му треперя дали няма да ме зареже на произвола и дали ще успее да запази тези средства, ако имам възможност да си ги осигуря сама. Пък, живот и здраве, ако си осигуря повечко, може и аз да се посветя на семейството си (като си наема и 1-2 прислужнички) Laughing.

Не забравяйте, че именно на движенията за еманципация дължим днешните ни възможности за квалифицирана и адекватно (да кажем) заплатена работа, за равни права при наследяване, притежаване и разпореждане с имущество, опекунство над децата и т.н., едни такива обикновени благини, дето даже не се и сещаме за тях, толкова естествени ни се струват.   
Виж целия пост
# 10
Истината е някъде по средата. В днешно време е хубаво една жена да може да прави и двете. А да може да избира в определени моменти кое от двете да прави, е идеалният вариант.

Все пак днес имаме възможност за образование и работа. Жените завземат все повече ръководни позиции от мъжете или са наравно с тях. В това не виждам нищо лошо. Признанието на постиженията ни е, че имаме финансова независимост и можем да се грижим за себе си и децата си. Ако се наложи. Това е нещо, което една неработеща жена няма как да си позволи.

Дали един мъж ще си има любовница не зависи толкова от работата на жена му, а от отношенията помежду им. Все пак си зависи мъжът как те приема - като партньор или като конкуренция...

Виж целия пост
# 11
С тази еманципация ми се струва, че си вкарваме автогол. Света от създаването си е бил устроен така, че жената да е по-слабата и да изпълнява определени функции в домакинството, а мъжа да е по-силния и да поема повече отговорност. Ние доказвайки на мъжете, че сме по-силния пол им иззехме тяхните функции и се нагърбихме с толкова много неща, че мъжете ни си мислят, че сме длъжни. И в крайна сметка какво печелим от тази еманципация и изобщо някой признава ли ни постиженията? Не, никой. Само комплексираме мъжете си и се чудим защо имат любовници. Ами така, един мъж, който не се чувства лидер вкъщи намира пред кой да се прави на по-силен и по-можещ, за да се докаже като мъж. Но има и жени, които от няма и накъде стават по-силни и по-можещи в семейството си, ако мъжа е мухльо и некадърен, жената не може да остави децата си да страдат и да гладуват и се заема сама да осигури всичко за децата си и за себе си от липса на друг избор. Така, че има и еманципирани по неволя.

Време е много хора, включително и ти, да проумеят,че има много способни жени. По-способни от мъжете, на по-високи постове, поемайки по-голямата отговорност, както си се изразила ти. Аз лично не приемам, че от създаването на света на мен са ми вменени "определени функции в домакинството ". Ако на теб не ти признават постиженията, приеми,че има и жени на които им ги признават. Не мога да комплексирам мъжа си, защото той не е смотан и двамата сме личности. Това за мъжете,любовниците и комплексирането е голяма глупост  Naughty
Виж целия пост
# 12
С тази еманципация ми се струва, че си вкарваме автогол. Света от създаването си е бил устроен така, че жената да е по-слабата и да изпълнява определени функции в домакинството, а мъжа да е по-силния и да поема повече отговорност. Ние доказвайки на мъжете, че сме по-силния пол им иззехме тяхните функции и се нагърбихме с толкова много неща, че мъжете ни си мислят, че сме длъжни. И в крайна сметка какво печелим от тази еманципация и изобщо някой признава ли ни постиженията? Не, никой. Само комплексираме мъжете си и се чудим защо имат любовници. Ами така, един мъж, който не се чувства лидер вкъщи намира пред кой да се прави на по-силен и по-можещ, за да се докаже като мъж. Но има и жени, които от няма и накъде стават по-силни и по-можещи в семейството си, ако мъжа е мухльо и некадърен, жената не може да остави децата си да страдат и да гладуват и се заема сама да осигури всичко за децата си и за себе си от липса на друг избор. Така, че има и еманципирани по неволя.
За любовниците не знам,ама за другото съм съгласна!!!
Той,мъжът усети ли,че може по лесния начин.......хич не се напъва!!
За съжаление мъжете станаха лигльовци ,но с големи претенции и самочувствие!!!
Аз не искам да съм еманципирана,ама съм!!!
А ,за това дали еманципацията разви нацията??-Да, със сигурност!!!!
Виж целия пост
# 13
Вие как мислите да ли жените преди са живеели по-спокойно,т.е домакинстване,отдаване на с-вото и това е?

Ами дефинирай, моля, това "преди"? Не се сещам за време, когато на материално затруднени, дори и семейни жени, не се е налагало да работят като перачки, прислужнички, дойки, полски работници и прочее (сигурно също за сметка на семействата им).

Виж, ако са били нагоре по социалната стълбица и са имали по 2-3-4-5-6 и нагоре прислужници + готвач/ка, тогава - сигурно (въпреки че управлението на такова домакинство също е било работа и дори се е изучавало). Сега жена, която е материално добре също може да избере да не работи и да се посвети на семейството си.

По какво "работата", при това изцяло незаплатена,  на една домакиня се е различавала по време от моята? А като трудоемкост и възможности за помощни средства?
Лично аз едва ли бих предпочела зора на всяка цена да "докопам" мъж с достатъчно средства да ми осигури "трудов" комфорт и да му треперя дали няма да ме зареже на произвола и дали ще успее да запази тези средства, ако имам възможност да си ги осигуря сама. Пък, живот и здраве, ако си осигуря повечко, може и аз да се посветя на семейството си (като си наема и 1-2 прислужнички) Laughing.

Не забравяйте, че именно на движенията за еманципация дължим днешните ни възможности за квалифицирана и адекватно (да кажем) заплатена работа, за равни права при наследяване, притежаване и разпореждане с имущество, опекунство над децата и т.н., едни такива обикновени благини, дето даже не се и сещаме за тях, толкова естествени ни се струват.   
преди имам впредвид жените примерно през 19в.,къщата ,с-вото и толкова.това имах впредвид и сегашното раздвижено време,което специално на мен мн.ми харесва,защото изобщо не мога да си представя такова съществуване като тяхното.разбира се това движение си е за наша с/ка съответно,но поне така мисля че сме по завършени като индивиди! Laughing
Виж целия пост
# 14
Време е много хора, включително и ти, да проумеят,че има много способни жени. По-способни от мъжете, на по-високи постове, поемайки по-голямата отговорност, както си се изразила ти. Аз лично не приемам, че от създаването на света на мен са ми вменени "определени функции в домакинството ". Ако на теб не ти признават постиженията, приеми,че има и жени на които им ги признават. Не мога да комплексирам мъжа си, защото той не е смотан и двамата сме личности. Това за мъжете,любовниците и комплексирането е голяма глупост 


Аз много добре знам, че има способни жени и се смятам една от тях. Защото сама съм се оправяла от ученичка и винаги съм била финансово независима, сама съм си плащала обучението и завърших и колеж и висше образование и никога не съм спирала да работя, за да се самоиздържам. Работех, докато не забременях в много добра фирма и получавах заплата по-голяма двойно от тази на мъжа ми. Какво печелиш от това, че си по-силната ти? Познавам доста жени, които носят на гърба си половинките и буквално се уморяват от това и им се иска някой да се грижи за тях, което е напълно нормално. Жените, които живеят най-добре  си намират интелигентни и способни мъже, които да се грижат изцяло за финансите на семейството, а те си работят за удоволствие. Много мои приятелки са от този тип жени и искам да ти кажа, че са много по-добре от тези дето се трепят за издръжката на семейството. А що се отнася до това, кое е глупост, вземи малко да прочетеш литература свързана с отношенията между мъжа и жената, има много добра такава на видни психолози, изследвали този проблем от преди 20 години и ще разбереш какво имам впредвид. Нека да не си даваме обидни квалификации, това че не споделяш моето мнение и не го разбираш не означава, че то е глупост. Съгласна съм с това, че образованата, еманципирана и силна жена печели това, че може да бъде абсолютно независима и да се грижи сама за децата си, което е много хубаво.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия