Контракции в 18-19 седмица!

  • 11 418
  • 16
От една седмица имам контракции.На 16 бях при д-р Марков за фетална морфология и той каза, че не е нормално и не трябва да имам повече от 3 контракции на ден.Тогава имах и болки.На 17 лекаря който ми следи бременността не можа да ме прегледа / беше на някаква конференция /. Каза ми да пия магнерот.Та с две думи, вчера бях на преглед и ми предписаха папаверин мускулно, но шпа, и да продължа с магнерота.Нямам разкритие,нито кървене, само контракции, които са по слаби и не толкова болезнени. Трябва да почивам повече, ама с тези две деца е трудно. Моля мамите които са имали такива проблеми да споделят и да ме успокоят.
След колко време ще ми спрат контракциите евентоално, имам  предвид от както съм на лекарства?
Виж целия пост
# 1
Спешно намери някой да ти помага с децата!Имаш нужда от почивка!Не рискувай здравето на бебенцето си!И си пий лекарствата!
Но най-важното е почивка физическа и емоционална! Peace
Виж целия пост
# 2
И аз имам същия проблем- почивка и повечко лежане
Виж целия пост
# 3
Най-важно е лежането .Ако може викни някой да помага с децата.
Виж целия пост
# 4
Аз към 19 г.с. имах контракции за няколко дни и ми казаха много лежане и магнерот. Сега на 2-3 дни се получава по 1. Но пък наистина лежа по цял ден. Всчико ми е премъкнато в леглото (дори и компа, за да продължа да работя от къщи). Ако има кой да ти помага с децата ще е най-добре.
Виж целия пост
# 5
Гледай да си почиваш повече!
Намери някой да се грижи за децата.
Виж целия пост
# 6
и аз имах но от как си пия магнерича нямам .. Praynig Praynig и слава богу .Но мойте не бяха болезнени.Мойте бяха само пристягания в корема.Ставаше на буца......Аз пия магнерич сутрин и вечер по едно хапче...и съм добре за сега..Надявам се да нямам повече проблеми.Но като гледам ще си го пия до 9-тия месец магнерича.

А на теб ти препоръчвам повече почивка-найстина намери някой да помага за децата Naughty
Виж целия пост
# 7
Аз също бях така до края на бременността. Няма за какво да се притесняваш, но наистина ти трябва повече почивка.
Аз даже си мислех, че ще родя много по-рано, но даже щях да пренося, ако не бях влязла в болницата за секцио на термина.
Лека бременност!!!
Виж целия пост
# 8
Аз бях на същия хал като теб. Имах ужасни болки в корема ниско долу и от едната страна и двустранно. В петия месец едвам не изпуснах бебо, защото чаках да ми мине от само себе си. Но отидох на лекар и той ми каза, че не трябва да се чака  изобщо. И трябва да бъдеш в пълен покой. Лежах в болница 10 дни и ми даваха Магнерич, но-шпа, и ме включиха на системи 5 банки магнезий. Много ме облекчи лечението, но оттогава до деветия месец почти съм лежала. Лекарят ми каза, че непременно трябва да лежа. Доста момичета бяха с този проблем, не си само ти. Но не чакай дълго. Много се надявам някой да може да ти гледа децата, за да полежаваш. Успех ти желая, не се притеснявай! Много често се среща този проблем. Хубавото е, че нямаш кървене и други проблеми. Този се оправя по лесно.
Виж целия пост
# 9
Аз бях с контракции през цялата бременност. В 21-ва седмица ме приеха в болница. След това до края съм била на максималната доза магнерот и но-шпа.Много трябва да лежиш и да си почиваш.Дано при теб да спрат контракциите.
Леко бременеене.
Виж целия пост
# 10
Дано да отшумят след толкова лекарства PraynigНаистина по-добре си почивай максимално и гледай да не се товариш с проблеми!Успех Peace
Виж целия пост
# 11
В 21 седмица получих контракции и моята гениколожка веднага ме изпрати в болница. И аз като теб нямах разкритие и кървене(слава Богу!) .Стоях 5 дни на системи с магнезий и на инжекции бусколизин. При изписването от болницата лекарят ми каза да почивам и никакъв секс. Вече 2-ри месец не съм на работа и си почивам в къщи. За домакинската работа и за детето ми помага съпруга ми, а свекърва ми идва у нас  веднъж в седмицата за основно почистванв и гладене. Според мен , оттук нататък трябва много да се пазиш - все пак сега твоето здраве и това на бебето са най- важни.Успех! Hug
Виж целия пост
# 12
Не искам да те плаша, но много, ама много трябва да почиваш. Аз бях с контракции от 5-ти месец някъде, а докторът, който ми следеше бременността, явно не взе симптомите много на сериозно, та ми даде само малко магнерич да пия. Не бяха болезнени контракциите, само стягане усещах, но беше доста често. В седми месец се озовах в родилното една нощ с 3 см. разкритие, полуизгладена и центрирана шийка. Родих в 8-ми месец, като в болницата отидох със 7 см. разкритие и без болки - пак само стягане.
Много лежане, ама много и те съветвам да се консултираш с поне още един доктор. Успех Peace!
Виж целия пост
# 13
За контракциите трябва много почивка и лежане.От 4-ти месец пия магнезий и въпреки това преди месец лежах със силни котракции в болница сега пия пак магнезии 3х1 до края на бременоста.
Почивай колкото може повече Лека бременност  bouquet
Виж целия пост
# 14
Опитвам се да си почивам колкото се може повече.През деня децата до 17 часа са на ясла и у-ще.Лошото е че тати работи в къщи и сега лятото е много зает.А може ли да се правят разходки или само трябва да се лежи?Защото една докторка от МД ми каза ,че не било много хубаво да се залежавам,можело да си правя малки разходки.А през лятото ученика е във ваканция,а яслата ще почива 2 месеца и то през време когато трябва да раждам.Май ще си взема
жена да ми помага в домакинството.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия