Имате ли си дружки за разходки с децата?

  • 2 090
  • 54
Имате ли постоянно присъствие около вас на разходките? Имате ли си определено място, час за среща? Растат ли ви децата заедно с други деца? Въобще всичко онова,което се сетите на тази тема....
Сетих се за това от друга тема, където разказах за братовчедка ми и нейните приятелки. Тези момичета - 4 - са постоянно заедно! Заедно бремееха, долу горе децата им са с разлика 4-5 месеца, но в една календарна година, заедно бяха с бебетата, заедно записаха на ясла, после на градина, заедно ходят на море, общо взето и на 4-те мъжете са зад граница или работят в друг град и имат и обща съдба, въобще са си банда за завиждане. Напр. отиват на море. И се разбират коя какво да купи като играчка напр. за да няма дублиране и да се спестят пари. Въобще - честно казано завиждала съм им за сплотеността.

Разкажете за вашите разходки...... Аз си имах любимо заведение големите като бяха по-малки. Там ни беше сборния пункт - коя когато дойде. Супер ни беше! Сега като видя майки с колички заедно, винаги се сещам за мен и моите приятелки.
Виж целия пост
# 1
да, имам
в началото бяхме по-голяма банда от 3-10 майки
сега сме твърдо 3, понякога и повече
нали вече повечето са работещи жени Wink

все си мисля, със следващото дете някой ден, дали ще иам таква банда, много се разглезих, никога не съм сама на разходка
Виж целия пост
# 2
Не, все съм си самичка. Sad Тук така и не успях да завържа някое по- стабилно приятелство (все се местим от град на град), а пък в България моите дружки нямат деца. Ако успея да ида на някоя форумска седмична среща- това е. Изобщо, много ми е трудно да установявам контакти със случайни хора Confused
Виж целия пост
# 3
Не, опитвам се да се съобразявам с нуждите и желанията на детето си.
Виж целия пост
# 4
Със сина ми да.
Толкова свикнах с тях,че сега не мога да ги заменя с други Naughty
Бяхме 5 майки,нон стоп на вън,сега едни работят,други учат,трети гледат бебета... Whistling
Виж целия пост
# 5
Имам, да.В началото бяхме по-голяма компания, но някои от децата започнаха да ходят на ясла , а родителите им - на работа, и сега сме в намален състав.Дотолкова сме си свикнали, че ако не се видим, то задължително се чуваме по телефона. Hug
Виж целия пост
# 6
Още отначало честно казано ми беше скучно да се събирам с др. майки. Тогава имахме заведение и кварталните майки бяха постоянно присъствие там. Не ми бяха интересни разговорите от типа на "Кое дете яло, кое не яло; кое спало, кое не спало; кое свършило друга работа, по колко пъти и т.н." Освен това всяка майка си гледа детето както смята за най-добре, но доста майки се стремят да те "посъветват" да приложиш техните методи. На мен ми стигаше моето еднообразие и нямах желание да слушам и за еднообразното ежедневие на другите. Така че тази програма "през 3 часа храни, сменяй памперс и др." си я преживяхме сами. Сега обаче малката е почти на 2 години и сама си търси компания, затова ходим при децата на площадката да играем. Нямаме постоянни "дружки".
Виж целия пост
# 7
нямам. и на мен ми е трудно да завързвам случайни контакти. а и с моята работа и поръчи не мога да съм сигурна и постоянна в излизанията ни с детето - веднъж сме в градинката, друг път в парка, често и пред блока, а ако съм затрупана с работа и не излизаме /напр. вчера/.
Виж целия пост
# 8
Работя откакто детето ми навърши 1м. Преди обед като излиза с баба си се събират 2 баби и 1 майка. Трите деца много си играят. Аз след обед го събирам с братовчет му 9м. по - малък и едно момиченце , с което са родени заедно. Повечето ми приятелки или имат големи деца или не са раждали. А да създавам приятелства просто покрай децата нямам нерви , сили и време.
Виж целия пост
# 9
Когато бяха малки - да. Сега работя, а и времето не е подходящо.
Виж целия пост
# 10
 Моите деца вече са по-големи и ходят на градина, а аз на работа, но докато бяха по-малки ми беше супер - с приятелки с децата по цял ден навън, бяхме страхотна компания. Помагахме си и не скучаехме. Дори в големите студове се събирахме в едното жилище, за да не "изкукваме" по цял ден сами, едната ходеше за детската кухня и така.

 Но аз лесно завързвам контакти - тези майки, с които си отгледахме децата не съм ги познавала преди, но сега все още са ми приятелки Hug
Виж целия пост
# 11
Преди, когато дребният беше по-малък си имах дружка също с бебче, с която излизахме всеки ден. Но есента тя почна работа и си останах сама. Разхождахме си се само двамата със Злати. Е, в повечето случай срещахме познати майки с деца и не бяхме сами. Сега Злати е на ясла. Grinning
Виж целия пост
# 12
Преди имах дружка за разходки,но започнах работа ,преместих се в друг квартал и неволно прекратихме срещите-много жалко,но нямам друг избор,пък на моята Елина вече и е скучно и тъжно да сме без приятелчета,та незнам докъде ще я докараме.......
Виж целия пост
# 13
Да. Квартала ни е "млад", пълен с майки и бебешки колички. Сега правят и нови детски площадки. Много е приятно да отглеждаме заедно децата си. Помагаме си. Само внимавам да не се заплесвам по сладки приказки за сметка на децата ми. Игрите с тях са приоритет. piasyk
Виж целия пост
# 14
Да. Голяма банда се засичаме на площадките.  Дори Сашо се падна в една група с две от момчетата и едно от момичетата. И в хубаво време довършват заедно игрите от градината Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия